Forum Forum podatkoweVAT

Rejestracja samochodu brak faktury + problem z duplikatem

Rejestracja samochodu brak faktury + problem z duplikatem

liptoneq / 81.15.241.* / 2016-06-02 14:00
Witam. Jestem w kuriozalnej sytuacji, w której urzędnicy nie są w stanie mi pomóc. Otóż kupiłem samochód od znajomego (wiedziałem o wszystkich brakach więc zwrot nie wchodzi w grę, zwłaszcza, że wyjechał za granicę. Piszę o tym gdyż w większości sytuacji jest to rozwiązanie problemu, w moim nie), który go nie przerejestrował. Sytuacja rysuje się w następujący sposób sprzedający A -> handlarz B (jest umowa między nimi) -> kupujący C (znajomy) (handlarz B posiada kopię faktury wystawionej znajomemu) -> ja czyli osoba końcowa mająca umowę kupna sprzedaży z C, jednak brakuje oryginału faktury na firmę osoby C. Czyli jest A->B-/->C->D brakuje ciągłości dokumentów w miejscu B C. Normalnie wystarczyłoby wystawić duplikat faktury, jednak znajomy zamknął firmę i jest to niemożliwe. W wydziale komunikacji dowiedziałem się, że na kopię z napisem kopia itd. nie mogą mi przerejestrować samochodu. W urzędzie skarbowym odesłali mnie do Krajowej Informacji Podatkowej gdzie dowiedziałem się, że nie mieli takiego przypadku i nie wiedzą co zrobić, ani gdzie mnie odesłać. I tu pojawia się moje pytanie, co mogę zrobić żeby samochodem jednak jeździć. Jest on w dobrym stanie i po prostu szkoda by było go sprzedać na części i pociąć, a tylko to póki co wchodzi w grę.
Wyświetlaj:
Bogusz258 / 5.173.170.* / 2021-09-03 07:46
Jak przy zakupie auta z zagranicy okaże się, że brakuje wam jakichs dokumentów polecam firme https://www.duplikatydowodow.pl/. Pomogli nam odzyskac dokumenty tak by bez kłopotów auto zarejestrowac
Gonzales400 / 188.147.19.* / 2020-07-01 08:42
Zobacz tutaj duplikatydowodow.pl zajmują się własnie takimi przypadkami jak auto z zagranicy i brakuje dokumentów
Kalisto / 188.147.34.* / 2020-05-31 17:50
Nam brakujące dokumenty pomogła odzyskać firma duplikatydowodow.pl . Teraz to już nie jest tak duży problem. załatwiają takie sprawy od A do Z. Otrzymalismy już gotowy zestaw tak by zarejestrowac auto w Urzędzie
romanek746 / 188.147.33.* / 2020-02-29 17:59
u nas się okaząło, że brakuje dokumentu no i klopot jak nie wiem.nie chccięli auta zarejestrowac. Na szczęście znaleźliśmy firkę duplikatydowodow.pl dzięki nim udało się. Załatwili całą dokumentację, wraz z tłumaczeniem przysięłym
wiwan / 2016-06-02 17:56
Zlikwidowanie DG przez podatnika NIE zwalnia go z normalnego przechowywania dokumentacji księgowej do czasu przedawnienia wynikających z niej zobowiązań podatkowych.

Jeśli przedawnienie nie nastąpiło (5 lat od końca roku, w którym był do zapłacenia podatek) to jako były podatnik VAT ma obowiązek wystawić duplikat.
liptoneq / 2016-06-02 20:41
Może źle sformułowałem, nie wystawiający fakturę zamknął firmę, tylko ten na kogo była faktura wystawiona, ogólnie sprzedający był chętny żeby wystawić duplikat, ale nie może ze względu na to, że firma na którą był samochód już nie działa.

Najnowsze wpisy