Forum Forum podatkoweVAT

rejestracja Vat

rejestracja Vat

skomentuj
xnifar / 2007-12-04 11:56
Mam, prośbę o odpowiedź. Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą- usługi: zwolnione z Vat, musi zarejestrować się w US jako podatnik Vat, po przekroczeniu limitu?
Jeśli to możliwe, proszę o podstawę prawną.
Wyświetlaj:
urzędnik skarbówki / 145.237.42.* / 2007-12-13 09:54
To zalezy od rodzaju zwolnienia. W podatku VAT mamy dwa rodzaje zwolniania - podmiotowe do przekroczenia kwoty uprawniającej do zwolniania i w takim przypadku musi sie Pan oczywiście zareejstrowac. Jesli jest pan podatnikiem zwolnionym przedmiotowo, czyli ze względu na rodzaj wykonywanej działalności gospodarczej to zgodnie z art. 96 ust 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.MOŻE się pan zarejestrować. Jeśli zdecyduję sie Pan na rejestrację i to zostanie Pan zarejestrowany jako "podatnik VAT zwolniony" .

Więcej informacji z Dziale X w/w ustawy
Pozdrawiam
skomentuj

Najnowsze wpisy