Forum Forum prawneCywilne

Reklamacja ... Help me

Reklamacja ... Help me

mloody1986 / 149.156.157.* / 2007-12-11 16:11
Witajcie!
Kupilem buty i niestety nie wytrzymaly nawet 7 miesiecy... Oddalem je na gwaracje dn. 16.11.2007... i mieli do mnie dzwonic... w koncu sam sie do nich wybralem dn. 10.12.2007 i sie dowiedzialem ze niesty moja prosba zostala rozpatrzona negatywnie... Co dalej robic? Dowiedzialem sie, ze nalezy im napisac pismo, ze w ciagu 14dni mieli mi dac znac bo to jest ich obowiazek itp. Wie na jakiej podstawie prawnej to napisac i jak ma to mniej wiecej wygladac takie pismo???
Z gory dziekuje za pomoc.
Wyświetlaj:
dorcia o / 2012-07-26 13:58
Witam!mam pytanie .kupiłam e-papierosa który był reklamowany trzykrotnie.W serwisie był ok.3 miesięcy,czy to przedłuża czas jego gwarancji?
Młody Rentier / 2007-12-11 21:37 / Bywalec forum
Dales ciala bo odrazu trzeba korzystac z ustawy o szczegolnych warunkach sprzedazy a nie z gwarancji.
Musisz odpowiedziec na kilka pytan czy masz jakis dowod tego ze złoyles te buty tego 16.11.2007 roku i czego zadales od nich tzn czy naprawy czy wymiany czy zwrotu gotowki.

Co do 14 dni o ktorych wspominasz to masz racje ale pod warunkiem ze w gwarancji twoich butow jest taki termin na rozpatrzenie twojego zadania bo mozliwe ze jest tam napisane ze gwarant ma miesiac na rozpatrzenie twojego zadania. wiec musisz to sprawdzic i jezeli oni termin przekroczyli to wtedy to co zadales od nich musi byc spelnione czyli jezeli chciales np wymiany na nowe to musza ci wydac nowe.

Najlepiej by jednak bylo gdybys skorzytstal z wspomnianel przeze mnei ustawy tzn idziesz do sklepu i skladasz reklamacje kolejna tylko ze tym razem mowisz im ze korzystasz z tej ustawy o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej i zadasz wymiany, zwrotu kasy albo mozesz tez zadac obnizenia ceny. to juz jak wolisz.
Mozesz to napisac sam w pismie i dac im to w sklepie ale wtedy tez zrob sobei kopie dla ciebie i niech ci w sklepie potwierdza pieczatka sklepu z data i podpisem tego ktory przyjmuje ze zlozyles to pismo.
mozesz rowniez zawrzec to w tych ich protokolach reklamacyjnych co je w sklepach maja tylo wtedy pamietaj ze musisz tam zaznaczyc ze korzystasz z tej ww. ustawy a jezeli nei ma opcji takiego zaznaczenia to po prostu wpisz to do tego protokolu reklamacyjego a przekresl miejsce w ktorym jest napisane ze korzystasz z gwarancji.
wtedy maja 14 dni na ustosunkowanie sie do twojego roszczenia i jak tego nie zrobia to musza je spelnic, ogolnie to zawsze nawet jak dochowaja terminu musza je spelnic a juz napewno w przypadku butow, wiec nawet jak maja jakas ekspertyze jakiegos tam buca od butow to moga ja sobei podetrzec wiesz co:)
A i jeszcze kwestia tych 7 miesiecy o ktorych mowisz ze nei wytrzymaly buty to wazne bo w ciagu pierwszych 6 miesiecy to istnieje domniemanie ze buty mialy wade juz w momencie sprzedazy i to oni musza udowodnic ze tak nei bylo a jezeli juz 6 miesiecy minelo to ty musisz udowodnic ze maja wade no ale skoro sie rozlecialy czy cos tam no to juz to udowodniles.
jak sie beda burzyc to powiedz im ze powiadomisz Federacje konsumentow i urzad ochrony konkurencji i konsumenta.
pf82 / 2007-12-11 21:30
W związku z nieustosunkowaniem się do mojej reklamacji w terminie 14 dni od otrzymania, zgodnie z treścią art 8 ust 3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, uważam iż moje roszczenie zostało uznane przez Państwa za zasadne. Jednocześnie zakreślam Państwu termin 14 dniowy na spełninie mojego żądania (nieodpłatnej naprawy/ wymiany towaru na nowy zgodny z umową) W przypadku zlekceważenia mojego pisma i niedoprowadzenia towaru do stanu zgodnego z umową zmuszony będę wystąpić na drogę sądową celem dochodzenia moich słusznych roszczeń.

Jak będziesz miał problemy to zwróć się do Federacji Konsumentów albo Powiatowego (miejskiego) Rzecznika Konsumentów.

Pozdrawiam
Młody Rentier / 2007-12-11 21:40 / Bywalec forum
no i tu nie masz racji bo jezeli chlopak nie korzystal z ustawy a z gawrancji udzielonej przez gwaranta to wcale nie jest powiedziane ze jest to termin 14 dniowy.
Jest tak w przypadku gdy korzysta sie z ustawy ale daje sobei reke uciac ze ten chlopak korzystal z gwarancji a w gwarancji moze byc zakreslony np termin 1 miesiaca i wtedy taki termin obowiazuje.
pf82 / 2007-12-13 22:13

no i tu nie masz racji bo jezeli chlopak nie korzystal z ustawy a z gawrancji

A widziałeś kiedyś jakąś gwarancję na buty (dołączoną kartę gwarancyjną do butów)????
Wiem co piszę... spoko
Młody Rentier / 2007-12-15 17:16 / Bywalec forum
jasne ze widzialem!
mloody1986 / 149.156.157.* / 2007-12-12 00:11
pisze cos takiego:
"Zgloszenie przyjeto i poinformowano klienta, ze reklamacja zostanie zalatwiona po dokonaniu ogledzin towaru przez rzeczoznawce w terminie do dnia 30.11.2007". A koles w sklepie mi powiedzial ze jezeli buty przyjda to do mnie zadzwoni ze sa bo podawalem numer telefonu na tym 'bloczku' do reklamacji. Ja sobie spokojnie czekalem ale skoro gosc nie dawal znaku to sam sie tam pofatygowalem i na ich papierze jest moj podpis ze buty odebralem 10.12.2007. Poza tym to co oni napisali w opinii to jest masakra... ze niby buty nie sa na zime... a ja w tych butach nie chodzilem bo rzecz jasna ma do tego buty zimowe...
Młody Rentier / 2007-12-12 12:02 / Bywalec forum
czyli masz juz te buty w domu?? Ale nadal nei odpowiedziales jaki ten termin do rozpatrzenia byl okreslony w gwaracji?
Jezeli masz je w domu to idz do tego sklepu i zloz kolejna reklamacja tylko jak juz pisalem wyzej powolaj sie na niezgodnosc towaru z umowa na podstawie ustawy o szczegolnych warunkach sprzedarzy konsumenckiej.
A co do tej opini tego rzeczoznawcy to sobie moga jak juz wczesniej pisalem wsadzic w d..., to sa twoje buty i sobei chodzisz w nich gdzie chcesz i kiedy chcesz.
Tak wiec idz i zlóz kolejna reklamacje tak jak ci pisalem wyzej.
A jak nadal nei wiesz jak to idz do powiatowego rzecznika konsumentow.
yogo / 82.143.135.* / 2007-12-11 19:37
idz do uniwersyteckiej poradnii prawnej
Młody Rentier / 2007-12-11 21:42 / Bywalec forum
tak w uniwersyteckiej poradni prawnej to akurt sie na prawa konsumenta nie znaja bo wiem kto tam panszczyzne robi lepiej niech idzie do powiatowego rzecznika konsumentow!
KamiKa / 2008-01-21 14:59
Witam wszystkich. Niedawno ruszyła stronka www.alewtopa.pl gdzie każdy
użytkownik może wypowiedzieć się o swoich przypadkach związanych z
usługami lub zakupionym towarem. Zapraszam wszystkich do umieszczania
swoich komentarzy, w kupie raźniej ;-)
Pozdrawiam serdecznie

Najnowsze wpisy