Forum Forum inwestycyjneFundusze

Reklamy TFI pod specjalnym nadzorem

Reklamy TFI pod specjalnym nadzorem

Money.pl / 2007-11-08 15:01
Komentarze do wiadomości: Reklamy TFI pod specjalnym nadzorem.
Wyświetlaj:
noraa / 2009-10-07 03:11
po ostatniej wtopie z funduszami -ciągle trzymam niestety, zdecydowałam, inwestuję już tylko indywidualnie i nie ruszę akcji do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Zastanawiam się tylko gdzie ulokować te niemałe mimo wszystko pieniadze. Mieszkania nie kupię na pewno, lokaty McBanków mnie nie pociągają itd, itd...
cleomenes / 83.4.95.* / 2009-10-07 12:58
porobili teraz lokaty bezbelkowe, wiec mozna sie im poprzygladac w sumie. ja sie zalapalem na 6% w noble przez openfinance, ale ostatnio wszedzie troche polecialy w dol oprocentowania niestety.
elwira zagubiona / 83.26.176.* / 2009-10-07 09:30
Witam Noraa mam ten sam problem co ty ,tylko zastanawiam sie dlaczego na wiosne chcesz wycofac kase z giełdy ? przewidujesz wieksza korekty w tym czasie ? Z funduszow dawno uciekłam i juz nie wroce straciłam do nich zaufanie .
noraa / 2009-10-09 00:01
na wiosnę powoli zacznę na giełdę wracać, fundusze mam nie tylko akcji, ale wszystkie na minusie w porównaniu do cen zakupy. Dlatego powrót na giełdę już tylko z własnym rachunkiem brokerskim i na podstawie własnych decyzji.
A na razie Noble brzmi nieźle..
Gorgia / 2008-01-23 18:53
artykuł mnie troszkę rozbawił, jeszcze nie spotkałam inwestora który nieliczył by się z ryzykiem straty, oczywiście psychologia reklamy u nas jest dość mocno rozwinięta i wielu ludzi nie dostrzega "kitu przesłania" ale po to mamy głowę i rozum, by posługiwać się umiejętnością czytania, co do podanych przykładów TFI które w reklamach nie dość odpowiednio informowały nas o ryzku inwestycyjnym, to wszystkie na stronach mają bardzo dokładnie opisane zarówno korzyści jak i przewidywane ryzyko. osobiście zawsze się zapoznaję i z jednym i drugim zanim zakupię akcję, union np wszystko podaje w czytelnej tabeli, którą zrozumie nawet laik, a personom które tego nie czynią krzyż na drogę ;) ich problem
unrug_ / 90.156.43.* / 2007-11-11 14:31
sposobem na wyleczenie polskiego bajora z patologii jest wsadzenie do p****** + wielomilionowe kary dla podpłaconych naganiaczy wydających fałszywe rekomendacje kupna. ja gram przeciwnie do ich wskazań i zarabiam na spadkach ale niestety 90% szaraków ma duże straty.
maryna / 139.1.128.* / 2007-11-09 12:39
Pod względm kontroli, ugór absolutny stanowi pole firm ubezpieczeniowych i ich dziwacznych pośredników. Mamią oni bowiem klientów, że oferują swoim ubezpieczonym fundusze inwestycyjne. Tymczasem prawda jest taka, że uczestnikiem funduszu inwestycyjnego jest ubezpieczyciel występujący pod swoją firmą, a nie osoba fizyczna. Jest to szczegół rzutujący na osiągane efekty finansowe oraz bezpieczeństwo środków. Ponadto firmy ubezpieczeniowe publikują stopy zwrotu osiągane przez fundusze, ani słowem nie wspominając, że w momencie wypłaty mają bardzo dużo tytułów do potrąceń.
mateuszs / 62.233.214.* / 2008-01-21 11:37
Chciał bym sprostować wypowiedź Pani maryny, tak się składa, że Ci dziwni pośrednicy w przeważającej większości przypadków tłumaczą zdecydowanie dokładniej niż reklamy ryzyko związane z inwestycją w UFK czyli pośrednio w FI. Kolejna sprawa, jak pani myśli, skąd możliwość zmiany funduszy bez potrącania belki? To wynika właśnie z faktu, iż TU pośredniczy w zakupie jednostek. Jeżeli chodzi o opłaty - polecam czytać OWU przed podpisaniem czegokolwiek albo szukać lepszego produktu. Pozdrawiam
patriss / 83.17.23.* / 2007-11-08 21:54
cenny artykuł
roney / 2007-11-08 15:02
przepraszam za wcześniejszego posta, coś mi sięnie udało:) miało być:

a mój fundusz arka ładnie mowi na końcu ze inwestowanie łączy siez ryzykiem i lepiej zeby uwazać:) a w ogóle fajnie zrobili jak sobie przechodzą z jednego do drugiego pokoju i patrzą w co inwestować
Aleksander78 / 62.87.148.* / 2007-11-26 09:36
Może i Arka ładne reklamy robi, ale ja akurat wolał bym, aby reklamy mieli słabsze, za to całą parę energii skierowali w giełdę. Jak do tej pory od mojego zakupu do dnia dzisiejszego wartość jednostki spadła z 66 do 55 pkt, i ładna reklama wcale mnie nie pociesza :P....
LdN / 2007-11-26 11:29 / Bywalec forum
W mieście w którym mieszkam nazwę Arka nosi przychodnia dla psychicznych ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy