Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rekord wszechczasów na koniec tygodnia

Rekord wszechczasów na koniec tygodnia

Money.pl / 2007-05-04 18:24
Komentarze do wiadomości: Rekord wszechczasów na koniec tygodnia.
Wyświetlaj:
ryzako / 2007-05-06 21:48 / Bywalec forum
"indeks ten (DJIA)ma najdłuższą od czasów pamiętnego krachu w 1929 r. serię 23 wzrostowych z rzędu sesji"

Niezbyt to mi się zgadza:
11.04.2007
23.04.2007
30.04.2007
są to sesje spadkowe Dow Jones(dane z archiwum money)
w marcu było 8 takich sesji
needle / 2007-05-07 03:07 / Bez rangi
poczytaj Longterma lub moją wklejkę jego postu
23 z 26!!!
dobrze wyłapałeś, ale zły masz materiał...
zeppelin / 2007-05-06 21:12 / Tysiącznik na forum
Pisanie o korekcie czasami moze ostudzic rozgrzane glowy. U nas niestety nie bedzie chyba szybko okazji do bardzo tanich zakupow. Splata sie zbyt wiele korzystnych okolicznosci zeby spowodowac silny spadek. Impuls moze przyjsc z zagranicy ale to bedzie tez tylko krotkookresowe bo sytuacja i perespektywy u nas sa poki co b. dobre.
ryzako / 2007-05-06 21:32 / Bywalec forum
Myslę podobnie. Jest też paru inwestorów, którym brakuje kilku wzrostowych sesji aby wyjść "na swoje". Poza tym powracający po długim weekendzie(a zwłaszcza ci, którzy nie pragnęli pozostać w tym czasie z akcjami) niekoniecznie musza zaczynać nowy tydzień od realizacji zysków. Azjaci po odpoczynku też nie muszą zaczynać na minusie. Zatem, jeśli nic nadzwyczaj niekorzystnego się nie zdarzy to początek tygodnia powiniem być łaskawy dla inwestorkich sakiewek.
kks / 85.221.158.* / 2007-05-06 12:52
mam pytanie.. jestem nowy.. zasady giełdy jakotako znam ale nie wiem jak zacząć tą przygodę realnie.. znaczy kupić wreszcie te akcje.. z tego co słyszałem muszę zapisać się do domu maklerskiego np. BOŚ i.. właśnie proszę o jasne i proste objaśnienie wszystkiego..
Z GÓRY DZIĘKUJĘ
NOVA / 83.31.43.* / 2007-05-06 17:40
Widzę, że nikt się kwapi zeby poradzić. A więc może ja: Chcąc inwestować na GPW należy zgłosić się do najbliższego Biura obsługi D.M i założyć bankowy rachunek maklerski. Następnie wpłacić lub przelać kasę. Wtedy można dokonywać transakcji kupna-sprzedaży do wysokości posiadanych środków, pomiejszonych o prowizję D.M. Zlecenia mażna składać np. telefonicznie.
ddd / 2007-05-06 17:53 / Bywalec forum
należy mieć umowę na składanie zleceń telefonicznych ,lepiej przez internet. najlepiej to weź dowód osob.i kasę na założenie rachunku ok.50 zł. i idź do bm. tam ci resztę powiedzą
Leh / 62.111.139.* / 2007-05-05 20:48
Jak większość spanikuje to będzie korekta ale jak wszyscy zostaną to pójdzie w górę. Ja zostaję. Jeśli nawet będą spadki to niewielkie a potem jazda w górę.
Noel / 83.12.55.* / 2007-05-04 18:24
To ostatnie zielone promienie słońca na GPW. Zaufajcie staremu wydze:). (gwoli jasności dopowiem, że nikomu nie wolno ufać w tej kwestii). Zdrowa korekta warszawsko-europejska od poniedziałku zagości w naszych portfelach. Ostatnie godziny na uporządkowanie portfeli dla "chciwych". Z pewnością wigometr na nastepny tydzień pójdzie w górę, a tym samym... wiemy co to oznacza. Niech każdy robi jak uważa, jeśli nie uważa co robi:). Bawiąc się we wróżkę zatem, zawitam ze swą (bzdurną) opinią, w świecie czerwieni. Bye bye
asi / 83.12.218.* / 2007-05-05 12:19
jeszcze tylko poniedziałek
Loki / 83.1.60.* / 2007-05-05 01:28
Wszystko to taka sama prawda jak to, że w poniedziałek księżyc spadnie na ziemię.
needle / 2007-05-04 23:37 / Bez rangi
jak wzrośnie WIG to się zalogujesz, ok?
arit77 / 83.13.47.* / 2007-05-04 18:29
mam nadzieje że napiszesz w poniedziałek i mam nadzieje że sie nie pomylisz licze na to :)))
maciej78a / 2007-05-04 23:30
Witam. Przyłączam się do opini Noela. Przyszły tydzień spadki.
lukaszwych / 2007-05-05 09:18 / portfel / "Demon rynków"
Ostatnio tez tak pisal. Kenobi przynajmniej inteligenty jest i jakos potrafi uzasadnic a ten to na kotrakty wali i chce sobie pomoc dodatkowo. Ostatnio dostal po tylku na kontraktach bo pisal ze kupil spadkowe a tu wzrosty niestety i teraz probuje sie odkuc biedaczysko.
Walcz noel z rynkiem dzielny bohaterze.
Noel / 83.12.55.* / 2007-05-05 18:30
Spoko! Na teraz jest przygrzany, ale sztuka uśredniania i cierpliwości daje rezultaty. Pożyjemy, zobaczymy. Dopóki piłka jest w grze... jest ok. A jeśli już, to poza adrenaliną, mam w kieszeni zmaterializowane na plus + 50-60 % zainwestowanej gotówki i to w bardzo krótkim czasie. I po raz kolejny powtarzam: każdy ma prawo do własnej opinii. A zdaje się, że tutaj liczą się optymiści (dobrze, że są bo ktoś musi zostać z tymi akcjami) Pozdro
ryzako / 2007-05-06 18:49 / Bywalec forum
Żeby ktoś sprzedał, ktoś kupić musi. Więc zawsze będą tacy, co posiadają akcje. Kwestia tylko-na jakim poziomie odbywają się transakcje. Taki jest sens giełdy. Poza tym, gdyby nie było optymistów, to na kim zarabialiby kontraktowcy?
ryzako / 2007-05-06 19:11 / Bywalec forum
Prawie cały poprzedni tydzień(ten przed big-weekendem) był spadkowy. Teraz po paru zaledwie wzrostowych sesjach -przy ograniczonych obrotach, znalazło się wielu wieszczących "super zwałę". Korekta kiedyś będzie. Jest potrzebna. W/g wigometru nadchodzący tydzień ma być spadkowy. Conajmniej 10 ostatnich tygodni charakteryzowało się dokładnie odwrotnymi zachowaniami niż przewidywał ten wskaźnik. Nigdy nie ma pewności. Zawsze wskazana ostrożność.
Noel / 83.12.55.* / 2007-05-06 19:22
Ok. Tylko weź pod uwagę, że GPW jest ubezwłasnowolniona od "cudownej" Wallstreet. Tam zaś zdaje się, że parzy wszystko...:), podobnie w Europie. My to sobie możemy podskoczyć w ramach ruchów innych. Co zatem?
needle / 2007-05-06 19:55 / Bez rangi
2007-05-04 23:37:23 | *.*.*.* | needle [ "Bez rangi" ]
jak wzrośnie WIG to się zalogujesz, ok? skomentuj

przyjrzyj się wykresom zamiast opowiadać banialuki /Banja Luca/ miasto na Bałkanach!
Noel / 83.12.55.* / 2007-05-06 21:02
Panowie, rozumiem, że 99% siedzi w akcjach i dlatego niemile widziani "inaczej" myslący ku południowi. Nic nie może wiecznie trwać...(i nikt tu nie mówi o bessie, ale schłodzenie jest nieuniknione...tylko kiedy?...:) Ja obstawiam że niebawem (bardzo niebawem) A swoją drogą, to ci z północy i ci z południa klepią banialuki. Mocarze giełdowi zrobią, co będą chceli... tyle na teraz
ryzako / 2007-05-06 19:48 / Bywalec forum
GPW jest w dużym stopniu uzależniona od parkietów zachodnich. Nie mówiłbym o całkowitym ubezwłasnowolnieniu. Bywają takie sesje gdzie nasz rynek papierów zachowuje sie dokładnie odwrotnie niż cały świat. Jest więc pewna autonomia. Całość to jednak system naczyń połączonych i zawsze zachowanie innych ma jakiś wpływ na giełdę w Warszawie. Trudno natomiast jest mi wyobrazic sobie totalną, gwałtowną, głęboką i długotrwałą korektę w skali globalnej. Póki co nie widzę przesłanek, aby to mogło nastąpić. Jest to tylko mój osobisty pogląd . Oczywiście rynek zweryfikuje nasze przewidywania.
Leh / 62.111.139.* / 2007-05-06 21:07
Dokładnie zgadzam się z Ryzakiem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy