Forum Forum dla firmKadry

Rekrutacja pracownika? Każ mu zrobić niemożliwe

Rekrutacja pracownika? Każ mu zrobić niemożliwe

Wyświetlaj:
wartoo / 79.191.87.* / 2018-08-28 15:29
Każdy ma swój sposób na rekrutację pracowników. Ja korzystam z usług Polskiego HR, ich specjaliści dzięki wiedzy, doświadczeniu i sieci kontaktów znaleźli dla mojej firmy kompetentnych menadżerów.
Rysrat / 46.204.26.* / 2013-08-29 14:14
Byłem pracodawcą przez długie lata i w niejednej firmie i twierdzę że ta teoria to bzdura. Poważny kandydat, gdy oceni testy jako niemożliwe do wykonania w założonym czasie, a taki kandydat je szybko oceni, wyjdzie z testów, bo stwierdzi, że pracodawca to gówniarz bez pojecia, lub testy są robione pod konkretnego człowieka, który ma to wygrać i zna zawczasu wszystkie rozwiązania.
była czytelniczka / 89.66.169.* / 2013-08-24 19:02
Właśnie zmarnowałam parę minut życia na czytanie artykułu, który nic do niego nie wniósł. Sugeruję autorowi trochę więcej szacunku dla czytelników - chodzi mi zarówno o język artykułów/postów jak i ich treść.
karolina.maciag / 83.6.82.* / 2013-10-10 08:50
Autor nie chce się dzielić swoim know-how, ale publikować na zacnych portalalch - i owszem. Kilka publikacji przyda mu się do wpisu... w cv!;)
bank_kreatywności / 89.240.231.* / 2013-08-22 14:53
Pytanie: Co by pan/i zrobił/a gdyby bank pożyczył panu/i milion złotych na założenie działalności gospodarczej. Jaką rodzaju działalność gospodarczą podjął/ęła by pan/i ? Najlepsze projekty proszę wpisywać poniżej. Do wybranych osób zadzwonimy ;)
mariod1881 / 89.71.178.* / 2013-08-22 12:15
Jest to wypowiedź osoby, który nie ma żadnej wiedzy praktycznej tylko teoretyczną. Gwarantuję, że gdyby przyszedł pan o mnie na rozmowę zmieniłby ten tekst. Przebieg rozmowy kwalifikacyjnej nie powinien mieć na celu poniżenia godności człowieka (6.30 rano, zbyt mało czasu na rozwiązanie zadania itd.). Myślę, że prawidłowo pan robi doktoryzując się, bo to gwarantuję ciepłą posadkę na jakiejś uczelni. W ten sposób uniknie Pan konfrontacji swoich poglądów z rzeczywistością, ta najlepsza rozmowa w życiu musiała zapaść panu mocno w pamięć i to niekoniecznie najlepiej. Problemem jest jednak to, że te fantastyczne pomysły mogą być przekazywane przyszłym pracodawcom, dyrektorom, kierownikom.
erw / 78.30.101.* / 2013-08-21 20:25
a ja bym tego Pana S. zaprosił na przesłuchanie do UKS na 6:30 rano
po kilku pytaniach mina by mu zrzedła i przygłupi uśmiech
Krzychoo180 / 83.22.24.* / 2013-08-21 17:39
Już samo spojrzenie 'specjalisty od HR' pana Pawła Szwarcbah mówi o nim co to za 'człowiek''. PRACODAWCY WYKORZYSTUJĄ PRACOWNIKÓW PO GRANICE WYTRZYMAŁOŚCI, TRAKTUJĄ JAK ZABAWKI, WYRZUCAJĄ WRAK CZŁOWIEKA I OCZEKUJĄ PRACY 24H NAJLEPIEJ ZA DARMO I BEZ UMOWY. Mimo to ludzie i tak są zmuszeni iść do jakiejkolwiek pracy żeby dzieci nakarmić a taki pseudo 'specjalista' powie że i tak na pewno znajdzie się ktoś zainteresowany
novka / 213.186.76.* / 2013-08-21 13:55
hihi a mnie sekretarka przed wpuszczeniem do prezesa przepytywała z tabliczki mnożenie, śmieszne i smutne bo okazało się, że to kolejny dzień castingu i dalej szlo nie wielu. Poźniej okazało się, że prezes jest rodowitym niemcem i na wstępie udawał, że nic po polsku nie rozumie tylko niemiecki i angielski... a i jeszcze wyłapywał błędy i mówił co trzeba poprawić w języku... później było oglądanie firmy i na koniec najlepsze żebym przyszła na min. tydzień za free, żebyśmy się poznali i zobaczyli czy do siebie pasujemy...dodam, że w tym samym czasie miała inną pracę i mieszkałam 200 km dalej uroczo
Mariusz Paruzel / 31.60.99.* / 2013-08-23 18:47
Wystarczy wysokie wynagrodzenie. To mobilizuje kandydata do super wydajnej pracy. Proste - prawda :) i wiążemy się z firmą na długie lata.
nanader2 / 129.12.128.* / 2013-08-21 13:24
Bariery stawiane przy aplikacji mówią nie tylko o pracowniku, ale i o pracodawcy. Szczerze powiedziawszy, jakkolwiek atrakcyjne są oferty pracy, ja do tak cynicznych firm podchodzę ze sporą rezerwą - nie każdemu takie warunki pracy odpowiadają. W konsekwencji, firma może zniechęcić do siebie wielu dobrych kandydatów.

Najnowsze wpisy