Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Jestem przeciwnikiem gry rynkowej

Religa: Jestem przeciwnikiem gry rynkowej

Money.pl / 2007-02-05 08:20
Komentarze do wiadomości: Religa: Jestem przeciwnikiem gry rynkowej.
Wyświetlaj:
awian / 83.30.123.* / 2007-02-06 21:39
GRA RYNKOWA RELIGI . Panie ministrze ja w ubieglym roku prywatnie sie leczyłem we Wrocławiu na urologii w szpitalu ktory teraz Pan ratuje. Szpital w stanie opłakanym nędza i rozpacz, ale jego lekarzez zamiast leczyć tych co do szpitala zostali skierowani odwalają prywatę . 100 zł kosztuje prywatna wizyta na urologii z badaniami na szpitalnym sprzecie bez kolejki na umówiona godzinę !! I TO JEST WLASNIE GRA RYNKOWA ALA RELIGA !!!
acomitam / 83.25.255.* / 2007-02-06 12:10
Trudno sie dziwić, ża p. prof. Religa jest zdecydowanym przeciwnikiem gry rynkowej. Gdyby w służbie zdrowia zapanowały normalne stosunki oparte na wycenie produktu jakim jest usługa zdrowotna przez konsumenta tej usługi, czyli rynek, wtedy urzędnicy utraciliby władze i znaczenie, a co jak co, ale władzę to oni kochają nad życie. Nie słyszałem jakoś, aby p. Minister utyskiwał na rozrost biurokracji w służbie zdrowia pożerającej ogromne środki, a przecież ilość szczebli administracyjnych i urzędów zajmujących się naszym zdrowiem jest oszłamiająca. Nie słyszałem także nic z ust p. Ministra w kwestii zmiany modelu ubezpieczenia zdrowotnego. Może warto byłoby i pozwolić ludziom decydować o tym, gdzie chcą zostawiać swoje pieniądze. Propozycje, jeśli już są, polegają najczęściej na bezwarunkowym utrzymaniu dotychczasowego modelu i próbie wyciągnięcia od ludzi dodatkowej kasy, którą i tak w większości zmarnotrawi aparat biurokratyczny. Socjalizm to jednak niesłychane kuriozum.
vogel100 / 212.2.100.* / 2007-02-06 08:33
Zadajcie sobie wreszcie podstawowe pytanie w tej sytuacji: do czego służy i ile kosztuje administracja państwowej czyli niczyjej "służby zdrowia". Zdziwiłbym się gdyby się okazało że urzędnicy są za wolnym rynkiem. Zwłaszcza, że maja kasy jak lodu na biegunie. Nigdy tego nie zmienią, to jest bagno. Po co ta idiotyczna dyskusja?
Janek 2 / 195.150.92.* / 2007-02-06 08:00
Co za cholerny hipokryta! Według niego wszyscy dyrektorzy szpitali to "świetni" menedżerowie (?), a winne jest oczywiście "złe' ministerstwo finansów, bo nie chcą biednemu Zbysiowi dać naszej kasy. Utrzymują cały system w stanie fałszu i zakłamania i udają, że to ktoś inny jest winien.
szwagier00 / 83.20.73.* / 2007-02-05 21:21
Ale uciecha!
I pomyśleć, że parę lat temu p. Religa kręcił się koło UPRu, i udawał liberała.

Socjalista on ci jak cały PiS/PO/UW/UP itd. itp.
drzewo-15 lat w zawo / 62.21.70.* / 2007-02-05 20:58
"za pacjenta" w poradni mam 10-35 zł, "za pacjenta " w gabinecie prywatnym 70 -100 zł. Leczę tak samo jednak-temu z gabinetu nie musze wystawiać skierowań na badania specjalistyczne, których koszt przekracza niekiedy wszystko co zarobię, nie muszę pisać raportu do NFZ-z coraz to durniejszymi danymi- ostatnio REGON i kod resortowy...niedługo rozmiar kołnierzyka i numer buta..., w gabinecie prywatnym nie straszą mnie kontrolami z NFZ. I powiem szczerze gdybym mogła cofnąć czas do grudnia to...nie podpiałabym umowy z NFZ...Grzałabym się w cieple mechanizmów rynkowych we własnym ...gabinecie. W przyszłym roku już nie popełnię tego błędu...I będzie to uczciwe w stosunku do...siebie samej....Panu ministrowi chętnie udostępnie krzesełko w mojej poradni niech na nim bezczynnie posiedi tyle ile ja czynnie....A ja w ramach tej "przygody" podziele się z nim moim wynagrodzeniem... które bardzo, bardzo wzrosło od ostatniej podwyżki...
MN1 / 83.27.96.* / 2007-02-05 20:34
Niepełna gra rynkowa to po prostu koszyk usług gwarantowanych. I tu jest koniec każdej reformy. Nikt nie stworzy koszyka, bo to odbierze władzę urzędasom.
Władza dla urzędasów odpowiedzialność dla umierających pacjentów.
brr / 83.15.97.* / 2007-02-05 19:29
o tyle aby starczyło. Jednocześnie zrównać medykom i personelowi pensje z amerykańskimi medykami. Wtedy będą lepiej leczyć i nie będą wyjeźdźać. Gratyfikacje w kopertach uznać za legalne. Przecież to proste.
EcoHuman / 83.4.3.* / 2007-02-05 18:37
"Państwo musi być odpowiedzialne za opiekę zdrowotną!" - takie podejście nie rozwiąże kłopotów finansowych służby zdrowia NIGDY! Aby zminimalizować wydatki na LECZENIE należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jakim sposobem nakłonić obywatela do troski i dbania o swoje zdrowie?!
Przy właściwej odpowiedzi, problem chorób ostrych i przewlekłych, rozwiązuje się sam. Pozostaje jeszcze tylko określić zasady postępowania w nagłych przypadkach i wypadkach, czyli RATOWNICTWO.
Jedynym zadaniem PAŃSTWA powinny być działnia prewencyjne, w tym ogólnie dostępna "edukacja zdrowotna".
Zdaję sobie sprawę, że taki MODEL jest obecnie nie do wprowadzenia, gdyż łatwiej jest powiedzieć "30 lat płaciłem składki, więc TO MI SIĘ należy" i dlatego nie będzie dla niego społecznego poparcia, do czasu, aż następne pokolenie się zbuntuje i powie: "NIE chcemy płacić EMERYTUR i łożyć na WASZE (osób starzsych) LECZENIE!"
realista / 84.40.213.* / 2007-02-05 19:42
zgadzam się , pacjent sam powinien dbać o łasne zdrowie a obowiązkiem Państwa powinno być stworzenie takich instrumentów ekonomiczno - prawnych aby mu sie to opłacoło - koszyk gwarantowanych świadczeń medycznych to rozwiazanie połowiczne , ale dobrze że od czegoś Rząd w końcu zaczyna , a poza tym edukacja zdrowotna , jeszcze raz edukacja zdrowotna juz od najmłodszego pokolenia
Sfrustrowany / 83.6.123.* / 2007-02-05 16:06
Wbrew temu co się mówi, w Polsce istnieją dwa, czy trzy RENTOWNE szpitale społecznej słuzby zdrowia.
Ale tam dyrektorami nie są zwykli lekarze.
W jednym, lekarz, króry ukończył studia MBA,
w następnym ekonomista z doświadczeniem menedżerskim, który tylko "interesował" się służbą zdowia.
Dlaczego od czasów głębokiej komuny na kierownicze stanowiska powołuje się osoby POZORNIE kompetentne?
Bo są niepewne swego i dlatego STEROWALNE przez zwierzchników-polityków.
Jeśli prezesem TVP jest dziennikarz, a Opery śpiewak, to ich kometencje są TYLKO pozorne.
I tu, i tam powinien być tylko i wyłącznie MENEDŻER wysokiej klasy. Branżowi fachowcy powinni być jego zastępcami-konsultantami. Ot co!
Nieszczęściem jest też to, że od polityków, od których zależy los nas wszystkich nie wymaga się ŻADNYCH kwalifikacji.
Ani zawodowych, ani etyczno-moralnych, ani nawet prostej, ludzkiej UCZCIWOŚCI.
realista / 84.40.213.* / 2007-02-05 19:48
przysłowie muwi " na urzędzie jak kto usiędzie " , nie widziałam takich grabi aby grabiły od siebie . zgadzam sie " nie tylko w służbie zdrowia ale w wielu dziedzinach jest totalny bezwład organizacyjny , chyba celowy i jak mówi powiedzenie " jeśli nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o pieniądze "
pieknylolo83 / 2007-02-05 15:43 / Bywalec forum
Cholera dlaczego ministrami zdrowia zostaja lekarze a nie fachowcy ??
vogel100 / 212.2.100.* / 2007-02-06 08:28
człowieku czy zastanowiłeś się kiedyś po co w ogóle minister "zdrowia"? złodzieje ...
pieknylolo83 / 2007-02-05 15:41 / Bywalec forum
Zastanawia mnie jedno... Dlaczego politycy tak przekonuja nas o koniecznosci utrzymania BEZPŁATNEJ SLUZBY ZDROWIA, przeciez kazdy wie i widzi ze sluzba zdrowia jest platna ..
a320 / 80.48.97.* / 2007-02-05 13:38
Kota po prostu niesie się w koszu do weterynarza.Tam kot ma założoną w komputerze swoją kartę, kota się bada, a potem pilnuje, bo bestia cwana i piguł żreć nie chce.
Czy kto słyszał o problemach całkowicie rynkowej kociej służby zdrowia, albo o protestujących weterynarzach?
zalun / 87.236.135.* / 2007-02-05 16:35
nie, ale widzi sie czasem zwloki kota, ktorego nie leczono, nie ma tez kocich karetek jezdzacych po miescie na sygnale. tak tylko gadam, zeby pokazac bezsensownosc porownanie. sam jestem zwolennikiem dobrowolnego ubezpieczenia w konretnej firmie niezaleznej od panstwa.
Marqus / 217.8.162.* / 2007-02-05 17:42
zasłyszane dziś w radio : dziennikarz dzwoni do kliniki na śląsku , gdzie opatrywano Kaczyńskiego z zapytaniem na kiedy może się umówić ze złamanym obojczykiem. Odpowiedź - za OKOŁO pół roku. Realia darmowej służby zdrowia.
kot / 83.13.80.* / 2007-04-18 12:28
To albo chcesz się umówić do lekarzasię.,albo masz złamany obojczyk.Zdecyduj
tez połamana / 83.13.80.* / 2007-04-18 12:24
Ze złamanym obojczykiem zgłoś się na ostry dyżur chirurgiczny.Ja tak zrobiłam,nie opowiadaj głupot bo inni uwieżą i ze złamanym obojczykiem nie zgłoszą się nigdzie.Bo będą opowiadać zasłyszane głupoty ,przekazując wieści jak w zabawie w głuchy telefon.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-02-05 16:55
no nie - na cmentarzu coraz częściej można zobaczyć kogoś, kto niestety nie doczekał na zabieg w półrocznej kolejce zafundowanej mu przez gwarantowaną konstytucyjnie "darmową" i "powszechną" służbę zdrowia
Antiducktum / 193.151.64.* / 2007-02-05 12:39
A ja jestem przeciwnikiem świętych mikołajów którzy tylko obiecują że coś tam dadzą i ogółnie whiskopijców, jak p. Religa
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy