Forum Polityka, aktualnościKraj

Religa: Kopacz nie wie co mówi

Religa: Kopacz nie wie co mówi

Money.pl / 2007-11-28 16:36
Komentarze do wiadomości: Religa: Kopacz nie wie co mówi.
Wyświetlaj:
St. / 83.14.253.* / 2008-02-06 15:23
Dziadek powinien sobie już znaleźć miejsce w przytułku. On podatków nie płaci tylko z nich żyje, to chce forsować podnoszenie składki. Ja bym zapłacił większą składkę ale za to, żeby tacy ludzie trzymali się z dala od rządzenia
wezyzyr / 148.81.129.* / 2007-12-06 13:04
jak to odroczyć o rok? W czasie strajków lekarzy mówili, że gdy dojdą do władzy w kilka dni przegłosują już napisane ponoćustawy i wszyscy dostaną więcej OD RAZU
................... / 83.28.73.* / 2007-11-28 23:36
Pierwszy raz posluchałem wypowiedzi Pani Ewy Kopacz w programie "Autografy" (dzisiaj)
Rzeczywiście rząd "cieniasów". To już nie mieli lepszej osobowości?
Ta pani jest tam "na sztukę" !!!!!!
A może "po sztukę" szpitala.
mietb / 2007-11-28 22:22
1. "Ja tylko po receptę" - po czym siedzi babka 20 minut
2. "Przepraszam panie doktorze (pani doktor), że nie byłam 2 tygodnie, ale byłam bardzo chora i nigdzie nie wychodziłam"

A nie myślał Pan Profesor może o tych starszych paniach, które przychodzą do lekarza nie po to, żeby się leczyć, ale żeby porozmawiać? Jakby zaczęły płacić po 5-10zł za każdą wizytę, to by wreszcie może zaczęły chodzić do psychiatry lub psychologa z każdą p*******, a nie do każdego lekarza. Szlag mnie trafia jak płacę więcej niż niejedna z nich ma emeryturę, a muszę przed 10-15 takimi osobami czekać i marnować cały dzień roboczy!!! Sprywatyzować służbę zdrowia. Jak muszę płacić, żeby normalnie dostać się do lekarza, to chcę przynajmniej mniej płacić i nie płacić na publiczną służbę zdrowia, z której nie mogę nawet skorzystać przez chociażby w/w dwa punkty!
~Kris / 2007-11-28 20:21 / Tysiącznik na forum)
ten dopiero wie co mówi.
a szkoda gadać / 83.28.73.* / 2007-11-28 23:44
Od czytających mądrzejsi ci co rozumieją ,
Od rozumiejących ci co działać umieją.......
Profesor Religa czyta, rozumie, wie i umie działać !
A pani Kopacz ? A szkoda gadać .........
?! / 2008-01-02 15:52 / Tysiącznik na forum

Profesor Religa czyta, rozumie, wie i umie działać !

??? Religa bredzi!!! A szkoda gadać...
zombi / 2007-11-28 18:34
Zamiast dolewać do tego sita środków zabranych ucziwie pracującym ludziom zreformujcie w końcu "Służbę Chorych" i "Kasę Zdrowia".
Wystarczy odwrócić kierunek przepływu pieniądza. Zamiast płacić lekarzom za listy pacjentów i tworzyć niepotrzebną rejonizację wystarczy aby pieniądze szły za pacjentem. Zamiast dawać szpitalom limity zapłaćcie za obsłużonych pacjentów.
Skończą się kolejki oczekiwania na zabieg po pół roku, dobre szpitale będą opływały pieniedzmi a umieralnie znikną. Każdy będzie mógł sie leczyć gdzie będzie chciał a nie gdzie ma zapis.
Takie to tudne??
! / 89.76.135.* / 2007-11-28 19:02
Pominąłeś jedno - wycenę procedur medycznych (spora część jest niedoszacowana - zwłaszcza te drogie). Ale na to podobno nie ma pieniędzy.
Bolchar / 83.28.56.* / 2007-11-28 21:34
A może zmienić organizację pracy lekarzy. Można tu wykorzystać doświadczenia niemieckie.Jeżeli lekarz winien zarabiać kila razy więcej niż pielęgniarka, to nie należy pozwolić aby 70% procent prac, które mogłaby wykonać pielęgniarka , wykonywał lekarz. Miałem wypadek w Niemczech i widziałem, jak jeden lekarz obsługiwał kilka gabinetów lekarskich. Większość prac wykonywały pielęgniarki. Lekarz nawet nie wypisywał recept, tylko wydawał dyspozycje i potem podpisywał.
Normalny / 80.51.231.* / 2007-11-28 18:07
Spokojnie; kopacz dopilnuje zmiany w obsadzie CBA, zacznie prywatyzowac szpitale, "legalnie" KRECAC LODY i bedzie wszystko jak na poczatku lat 90. A POlaczki obudza sie z reka w nocniku.
man13 / 2007-11-28 19:52 / Tysiącznik na forum
Bez prywatyzacji szpitali i oparcia opieki medycznej o wolny zawod lekarza, cala reforma moze wygladac tak jak Religia i Kaczynscy na tle Rydzyka.
investroll / 2007-11-28 17:56
Myśle, że wie co mówi. Chodzi o to że olbrzymia kasa wypływa za zbyt drogie lub zupełnie niepotrzebne leki refundowane wskutek łapownictwa urzędników. Choćby ostatnio ivabradyna....
bsf / 213.238.77.* / 2007-11-28 17:55
Wszystko bedzie super w myśl liberalnej POlityki. PO wyborach sprzedam szpital PO okazyjnej cenie.
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-28 18:00
Nawet rozdanie szpitali i przychodni za darmo przypadkowym osobom byłoby lepsze niż utrzymanie status quo państwowej własności. Wreszcie byłby prawdziwy właściciel i wolny rynek umożliwiający efektywny rachunek ekonomiczny. Państwo aby zapewnić biednym chleb nie potrzebuje państwowych piekarni, tak samo nie potrzebuje państwowych szpitali i przychodni. Pisiury swoim histerycznym irracjonalnym strachem przed prywatną własnością i uwielbieniem urzędniczej wszechwładzy ciągną nas tylko z powrotem do PRLu.
dger / 81.190.0.* / 2007-11-28 19:34
Jezeli szpitale pqnstwowe to naleza do wszystkich i jezeli maja byc sprzedane to za jak najwyzsza cene i pieniadze wykorzystane na cele spoleczne. Moze oddasz swoje mieszkanie przypadkowym osobom bo uwazam, ze gospodarujesz nim niewlasciwie. Ktos inny wynajalby je tobie i zarabial pieniadze, nawet do panstwa wplywalby podatek i bylby efektywny rachunek ekonomiczny. Ty do zamieszkania naprawde nie potrzebujesz swojego mieszkania. Ty mozesz darowac swoja wlasnosc komu chcesz ale ja nie musze.
płotka123 / 2007-11-29 06:29
Brawo dger !!! Polska prywatyzacja polegała właśnie na tym że majątek trafił w ręce "przypadkowych" osób w imię ideologii. Za komuny były to tylko błędy i wypaczenia, dziś owszem, to samo, ale efektem błędów są akty notarialne.
bsf / 213.238.77.* / 2007-11-28 18:30
Nic nie rozumiesz, prywatyzacja w Polsce POlega na jednym schemacie. Zadłużenie do granic wytrzymałości ile się da a później sprzedaż wybranym PO okazyjnej cenie. Długi tych szpitali nie znikają, spłacisz TY bo ktoś musi za to zapłacić. Tłumaczy się ciemnemu elektoratowi,że długi wyparują tak ale tylko dla nowego własciciela(czytaj swojemu). Tak sprzedano huty,cementownie i cukrownie wczesniej zamieniając je w holdingi pod nazwą POlski cukier, POlskie huty stali i POlski cement. To była ta droga prywaryzacji schemat ciągle aktualny.
mietb / 2007-11-28 22:47
Problem Polski i takich jak Ty polega na tym, że niestety z jednej strony uważa się, że dajemy innym za darmo, a jak Polacy mają, to kręcą, kombinują, czarują i nic z tego nie wynika, do niczego to nie prowadzi. Skoro jesteś taki mądry, to dlaczego jeszcze nie zarządzasz szpitalem lub inną jednostką budżetówki, tylko masz jeszcze mleko pod nosem?
zombi / 2007-11-28 18:23
Ciesze się, że do głosu dochodzi rozsądek.
Prywatna słuzba zdrowia wcale nie oznacza płatnej służby zdrowia, wystarczy umowa z NFZ. Od kilku lat chodzę do niepublicznej przychodni i nie zapłaciłem ani złotówki.
Straszenie prywatyzacją szpitali jest dla ciemnej masy.
Popatrzcie ile wokół nas powstaje prywatnych przychodzni, klinik itp, skoro im się opłaca to dlaczego państwowe szpitale i ci sami lekarze protestują??? Bo na państwie można wymusić groźbami i strajkami a na prywatnym pracodawcy nie !!!
Składki można podnosić, tylko do czego to doprowadzi... Do tego że wszyscy uczciwie pracujący ludzie będą utrzymywać lekarskie pensje a oni będą stawiali kolejne rządanie, w nieskończoność...
! / 89.76.135.* / 2007-11-28 19:00
Niestety, ale nie do końca masz rację. Sama prywatyzacji nic nie da. Działające obecnie prywatne przychodnie i szpitale wykonują tylko te procedury, które im się opłacają. Wszystkie te, za które NFZ płaci poniżej kosztów (większość drogich procedur wysokospecjalistycznych) odsyłają do szpitali państwowych, które się zadłużają.
imal / 83.5.252.* / 2008-01-02 17:47
Slogan i też nieprawdziwy. Niepubliczne lecznictwo wykonuje bardzo trudne procedury, których nikt nie chce się podjąć. Są te zabiegi kosztowne, ale też wysoce skuteczne (chociażby kapoplastyka stawu biodrowego, czy implanotologia stomat). I co jest niezwykle charakterystyczne, w miarę jak coraz więcej zdesperowanych klasycznym schematem postępowań klinicznych (za mało, za późno) w publicznej służbie zdrowia zwraca się do prywatnie praktykujących i prywatnych klinik o dziwo robi się TANIEJ (mimo inflacji i mimo rosnących kosztów kształcenia ustawicznego lekarzyv - zobaczcie sobie ceny kursów lekarskich, drożejących materiałów medycznych itp). Co jest jeszcze bardziej "dziwne" procedury do niedostępne, nagle są całkiem w zasięgu ręki przeciętnie zarabiających, a byłyby dla znacznie większej liczby osób, gdyby to nie NFZ z mnistrem zdrowia, a pacjent decydowali kiedy i na co wyda pieniądze wpłacane do NFZ, czy jakiekolwiek innego ubezpieczyciela). Tamę trzeba położyć sobiepaństwu ubezpieczycieli zdrowotnych (zobaczcie marże zysku, jakie osiągają. daczego zysk wygospodarowany naszym pieniądzem nie wraca do systemu?), i systematycznie zwiększać udział niepublicznej służby zdrowia w świadczeniu usług med. Nie, nie wiem do jakiej granicy. Wiem natomiast, że po to płacę pdof, vat i akcyzę, żeby państwo wywiązywało się ze swoich konstytucyjnych obowiązków. Składka zdrowotna może ten strumień uzupełniać, a nie zastępować.
basia42 / 83.24.22.* / 2007-11-28 16:50
Płace kilka składek zdrowotnych , z etatu ,z działalności to co pan Religa chce jeszcze mi zwiększyć , ciągle w górę i w górę , a może by tak likwidacja nieudolnego NFZ (biura,marmury, pensje ,premie , odprawy ) i znajdą sie pieniążki , których szuka Pan Religa !?
Cspostrzegawczy / 2007-11-28 17:24 / Tysiącznik na forum
nie martw się już PO nam szykuje zamiast jednego NFZ , 6 podobnych firm, a wtedy pomnóż marmury i pensje burokracji razy 6.
mietb / 2007-11-28 22:51
Z tą jedną różnicą, że 6 na całą Polskę, a nie jeden NFZ centralny i 16 oddziałów NFZ w każdym województwie!!!! Rzeczywiście spostrzegawczy....
pietrut / 2007-11-28 16:36 / Bywalec forum
juz nie jesteś chirurgiem,jeszcze nie jesteś politiekiem
a zostałeś byłym ministrem pis,czyli nikim,
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-28 16:36
No tak, według Religi nie ma problemu z marnotrastwem w państwowych przedsiębiorstwach o nazwie szpitale i przychodnie. Jakimś cudownym sposobem nie są one dziurami bez dna. W ogóle wszystko co państwowe jest efektywne, tylko po prostu za mało pieniędzy dostaje, wystarczy zwiększyć podatki i po problemie. Relidze marzy się powrót do PRLu, tam właśnie praktykowano jego cudowne poglądy, czyli drukowanie pieniędzy, i pakowanie w państwowe molochy. Już prawie by się udało tylko koń zdechł.
Lorunia / 79.162.39.* / 2007-11-28 20:58
Role się odwróciły , jak to nie tak dawno temu Pani Kop.......acz rozdawała na lewo i prawo obietnice poprawy uposażeń lekarzy i pielęgniarek . Jaki to niedobry rząd Jarosława nie chciał dać na zawołanie tych podwyżek i był wtedy taki niedobry . Co się stało , że PO nie chce dać tych pieniędzy natychmiast , czyżby znowu nabijanie w butelkę ludzi którzy im zaufali ? Przecież Pan Religa obiecał stopniowo podwyżki ! a co chce zrobić nowa minister ? . Bo mnie się wydaje , że to samo tylko okrężną drogą , więc po co ten krzyk , chyba żeby tylko osiągnąć dobry wynik wyborczy , i podreperować swoje finanse nic więcej ....

Najnowsze wpisy