Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Nakłady na służbę zdrowia niewystarczające

Religa: Nakłady na służbę zdrowia niewystarczające

Wyświetlaj:
Yush / 88.220.102.* / 2007-05-26 08:53
Rozwiązanie jest bardzo proste - wycofujemy ludzi z Iraku i przestajemy wyrzucać pieniądze w błoto.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-05-24 16:15
NO dobrze powiem Panu ministrowi bo mi juz go żal. Te brakujące 11 mld są u firm farmaceutycznych mamy najdroższe leki na dodatek Panstwo (my) dopłacamy do nich. Należy zmenić zasadę kupowania leków dla pacjentów i juz kilka mld wpadnie jak gołąbek do buzi!
haloNothing / 81.18.197.* / 2007-05-22 06:52
Tylko prywatna służba zdrowia rozwiąże tę patologię i system ubezpieczeń zdrowotnych na wzór OC na samochody. Byłem ostatnio w szpitalu na zabiegu wyrywania migdałków (nie dałem łapówki i tak to się odbywało zamiast wycinania było wyrywanie bolało jak szlag w trakcie zabiegu!!). Cały okres pobytu w szpitalu lekarz ordynator dawał mi znaki że mam mu dać do kieszeni. Mogę mu dać w towarzystwie CBA tylko i wyłącznie!! NIE POPIERAM STRAJKÓW TYCH DARMOZJADÓW KTÓRZY CHCĄ WYCIĄGNĄĆ ODE MNIE KOLEJNĄ KASĘ!! -drogie studia im zasponsorowałem to mało?
migdałek / 85.219.166.* / 2007-06-02 20:48
a ja wlasnie dzisiaj wrocilam ze szpitala i nie narzekam, no moze poza tym bolem okropnym;) migdalkow sie nie wycina tylko prawidlowo wyrywa! polecam torunski oddzial otolaryngologiczny
teoretyk-praktyk / 2007-05-22 08:49 / portfel / Toddler giełdowy
Studia to sobie sam zasponosorował na studiach i jeszcze drugie tyle pieniędzy dał do państwowej kasy. Więc niech politycy nie opowiadają, że obywatele są im coś winni za studia. Po pierwszym roku przeciętny student uczący się ,,za darmo" spłaca swój żłobek, przedszkole, podstawówkę i szkołę średnią. A po drugim roku całe studia i opiekę medyczną do w państwowych zakładach zdrowotnych do końca życia. Gdzie są więc te pieniądze? A musimy mieć tak rozbudowaną agenturę zagraniczną i opłacać haracze różnym państwom? Czy może to jest wygodne dla pewnej grupy ludzi, którzy z tego stanu rzeczy żyją lubią sobie porządzić za nasze pieniądze. Zatem uciąć głowy tym, którzy noszą je za wysoko. W końcu władza w Polsce należy do Narodu.
maa / 2007-05-22 07:50 / Tysiącznik na forum
po studiach w kajdany ich, konowałów!
Co dwa lata co 10-go powiesić na Placu Defilad, żeby mieli, wykształciuchy., do nas szacunek!
feryt / 83.21.8.* / 2007-05-21 21:48
masz facet moc to zmus Pania Zyte żeby konowały miały kasy fiskalne. Zobaczysz gosciu gdzie były ukrywane pieniądze. A co do powyzszonej składki na tzw zdrowie, to podnieść do kwoty 100% zarobków brutto. Nikt nie bedzie płacił podatków bo z czego. Rozwiązę sie problem białych kitli a powstanie inny który nie bedzie juz obchodził Bukiela.
maa / 2007-05-22 08:02 / Tysiącznik na forum
Tak, wprowadzić kasy! Przecież my 'feryt' chcemy płacić więcej! Mamy wydatki, na przykład:
- Euro 2012,
- Kancelaria Prezydenta (2x tyle co na Kwacha, ok 200 mln/rok)
- ministerstwa od szprotek (Perteigenosse Wiechecki 15- 20 ml/rok i paru innych) oraż absurdarlna liczba wice- premierów i ministrów
itd, itp...

Baranie, jeśli SLD i PiS nie odważyło sie tego zrobić, wprowadziwszy jednocześnie kasy nawet dla taxi i babin z kiosków Ruchu, to jedynie dlatego, że sie bali podwyżek i straty elektoratu.
Nie da zmienić się priorytetów wydatków "elyt" jak kopnięcie ich w tyłek w najczulszy punkt - w ich elektorat.

Myśl trochę! Jeśli tego nie zrobisz, będziesz leczyć sie sam.
Koala / 2007-05-21 19:25 / Bywalec forum
Składka zdrowotna 9% dochodów brutto, to mało??? Religę wziąć za *** i wy*** z rządu! Dlaczego w Australii składka wynosi 1% i wystarcza na niezłe funkcjonowanie służby zdrowia? Odpowiedź jest prosta: pieniadze wydawane sa z głową! Poza tym rewelacyjnie funkcjonują ubezpieczenia dobrowolne/komercyjne i nikomu nie przychodzi do głowy dawanie łapówek. I mały detal na koniec: całość nakładów na składki ubezpieczenia zdrowotnego (obowiązkowego i dobrowolnego) odlicza się tam od podatku.
Dość juz ględzenia o braku pieniędzy!!!
nielekarz / 87.205.197.* / 2007-05-21 16:51
założyć panom doktorkom kasy fiskalne, a podatek dochodowy od ich przychodów przeznaczyć na pensje dla etatowych pracownikow sluzby zdrowia. Myślę, że tych pieniedzy wystarczy:)
maa / 2007-05-22 08:04 / Tysiącznik na forum
nielekarz i niewykształciuch. Taki bezmyślny, Mały Polak...

Najnowsze wpisy