Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Nie będzie większej składki - będzie tragedia

Religa: Nie będzie większej składki - będzie tragedia

Wyświetlaj:
Koala / 2007-05-17 17:11 / Bywalec forum
Panu Relidze już dziękujemy! Dość kompromitacji!
jliber / 212.180.147.* / 2007-05-17 15:48
PO musialo popelnic jakis ciężki błąd w rekrutacji skoro ten zatwardziały socjalista zwolennik wysokich podatków i państwowej służby zdrowia miał być ich ministrem zdrowia. A może to był taki sprytny numer Tuska, bo po sprywatyzowaniu służby zdrowia, Ministerstwo Zdrowia razem z Religą jako niepotrzebne by zlikwidowali? Tak czy siak, powinni być bardziej uważni z kim się kumplują, tym razem mieli szczęście bo ten akurat polazł do PiSu tam gdzie jego miejsce (podobnie jak Gilowska okazało się że kocha podatki i ciepłe stołki), ale jak kiedykolwiek PO dojdzie do władzy to już powinni mieć pewnych ludzi.
maa / 2007-05-17 16:49 / Tysiącznik na forum
Podział między PiS a PO przebiega wg. średniej inteligencji i kultury. PiS to salon nieudaczników, nieuków i odrzuconych.

Te partie nie różnią się specjalnie programem.
nie inteligent / 149.156.37.* / 2007-05-17 17:16
ty za to jestes uczony inteligent i człowiek sukcesu
narzekac każdy potrafi - wymyśl jak naprawic sytuacje w Słuzbie Zdrowia to pogadamy
C ieć u
DrQ / 83.22.182.* / 2007-05-17 18:42
Czego się rzucasz i ubliżasz innym? Zaś co do służby zdrowia to niech wymyślają ci , co za to biorą kasę z naszych podatków. Przecież to leży w zakresie ich obowiązków nie inteligencie. Jeżeli tego nie porafią to jest coś takiego jak dymisja. Niech te stanowiska obejmą ci co potrafią. Chyba tak to powinno wyglądać , nieprawdaż?
Co zaś do naprawy służby zdrowia to jedynie prywatyzacja ( choćby częściowa ) może zmienić stan na lepsze.W przeciwnym wypadku jakość usług medycznych będzie się pogarszać mimo wzrostu składki na ubezpieczenie zdrowotne , czego od pewnego czasu doświadczamy.
Mam nadzieję ,że zrozumienie tego co napisałem nie wymaga wysokiej inteligencji. W przeciwnym razie proszę uzupełnić edukację i dopiero później zabierać głos w dyskusji.
krzyhoo1 / 2007-05-17 15:17
Myslę, że prawdziwi 'platformersi' są szczęśliwi, że pan Religa pokochał PiS. Ten wyczerpany intensywnym życiem starszy pan kompletnie nic nie wnosi ani do polityki zdrowotnej, ani do kierowania ministerstwem. Aż żal tyłek ściska oglądając go szamocącego się od problemu do problemu i straszącego [kogo?] abdykacją, gdyby nie dostał znowu kasy. Podobno facet ma jakieś pomysły, ale pewnie ze sklerozy zapomniał, gdzie je zapisał
gggg45 / 87.205.205.* / 2007-05-17 15:14
powiększenia puli pieniędzy w państwowej kasie. Małe podatki się płaci - duże się omija!! Powinien Pan o tym wiedzieć i w chwili trzeźwości skorzystać z okazji i logicznie pomyśleć.
nielekarz / 87.205.207.* / 2007-05-17 15:09
Teraz wiekszosc lekarzy chodzi do pracy na etat, zeby pracodawca (szpital,przychodnia) zaplacil za takiego ZUS. Nastepny powód, to złapać klienta do swojego gabineciku i czasmi skorzystać z państwowego sprzetu i materiałów. I za to chcą jeszcze podwyżek?? Przecież oni (w większości) pasożytuja na tym systemie zgarniając i tak duzo kasy na prywatnych wizytach, które nie są nijak opodatkowane. Czy ktoś w prywatnym gabinecie widział cennik usług, albo dostał fakture, rachunek czy paragon??!!
Chcą podwyżek - to niech dostaną, ale tylko ci co podpiszą lojalki i zamkną te swoje gabineciki!!
XXXXX / 193.91.26.* / 2007-05-30 09:10
Zastanów się człowieku co piszesz...co zrobisz jak bardzo poważnie zachorujesz a nie bedzie prywatnej służby zdrowia??!!

Zdechniesz ,zanim jakiś lekarz Cię przyjmie!!

Już teraz czekasz kilka miesiecy na wizyte u specjalisty... kolejka jeszcze by sie wydłuzyła...i bądź pewien ze składki na ZUS by znów wzrosły- bo NFZ musiałby znacząco podnieść pensje dla lekarzy - z których i tak znaczna część by wemigrowała (oczywiście najlepszych specjalistów)

I co Cie tak boli, że ludzie którzy kształcili się przez całe życie, chcą zarobić poprzez prywatne gabinety >!?! Nikt Ci nie karze tam chodzić ,ciemniaku !!
maa / 2007-05-17 19:38 / Tysiącznik na forum
Następny, co chce płacic parę razy więcej...

Czy nie zastanowiło cię to, że żaden rząd nie miał odwagi wprowadzić tam kas fiskalnych, cdy nawet babcie w kioskach ruchu i taksówkarze je mają?
paweł1234 / 83.28.197.* / 2007-05-17 14:40
Nie ma kasy na służbę zdrowia bo urzędasy ją marnotrawią! Proponuję zacząć od obniżki pensji osłom, ministrom i innym urzędasom na 600 zł miesięcznie i się szybko kasa znajdzie
j.zap / 2007-05-17 15:40
nie miej złudzeń - osoby które wymieniłeś miałyby się dobrze nawet gdyby dopłacały 600 zł miesięcznie. pensję to oni mają na drobne wydatki
szarobury / 149.156.233.* / 2007-05-17 14:24
Najmniejsze podniesienie podatku spowoduje mój natychmiastowy wyjazd. Wolę kopać rowy za granicą, niż bulić tu na tracące czas i moje pieniądze na durne zabawy państwo. Już teraz kradną mi co miesiąc część wypłaty. Dlaczego kradną? Bo jeśli coś mi dolega i tak idę do prywatnego, w państwowej sużbie zdrowia prędzej bym wykorkował, niż doczekał się zabiegu. Jestem Polakiem i wolałbym pracować na dobro Polski, ale jak słyszę wypowiedzi tego typu, to szlag mnie trafia.
Panie ministrze - będzie większa składka, to zostanie pan tutaj sam z swoimi kumplami politykami i żyjcie sobie na zdrowie. Ja wrócę, jak was wszystkich wreszcie szlag trafi.
teoretyk-praktyk / 2007-05-17 14:20 / portfel / Toddler giełdowy
A jak wzrosną podatki to wzrosnie bezrobocie bostanie się mało opłacalne tworzenie wielu miejsc pracy na pograniczu rentowności. Więc powiekszymy szarą strefę, czyli zmniejszymy rzeczywiste wpływy podatkowe co będzie powodować, że trzeba będzie znowu podnieść podatki i tak dalej. Nie tak panie lekarzu drogi. A może by tak zwolnić paru koleżków z ministerstwa np. ze 100 tysięcy? A po co ich tam tylu?
TK07 / 83.17.92.* / 2007-05-17 14:00
proponuję aby na poczatek dobrowolnie opodatkowała sie medyczna szara strefa. Chociażby za ostatnie 17 lat. Uzbiera sie nieżły kapitalik.
Druga s[prawa to taka jak był pierwotny projekt ministra, pijanym kierowcom podnosić 3 krotnie stawki OC ponieważ jest ich tysiące to też kapitalik nie do pogardzenia.
Jeżeli pijak powodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym to płaci za pochówek całość a nie ZUS i wypłaca renty dożywotnie.
proste ?
Z++ / 83.29.137.* / 2007-05-17 14:38
Pijakowi nie podniesiesz OC bo mu skonfiskowano samochód.
pacjent / 82.160.70.* / 2007-05-17 13:07
Panie Ministrze! Przecież dobrze Pan wie, że nasza służba zdrowia jest w stanie roztrwonić każdą sumę. Podniesienie składki nic nie da. Konieczna jest prywatyzacja służby zdrowia.
fx / 83.31.47.* / 2007-05-18 08:44
w tym państwie nie ma się komu tym zając, o wiele bardziej palące problemy dla rządu to lustracja, becikowe, mundurki szkolne i tego typu "zapchajdziury".
goodfella / 212.76.37.* / 2007-05-17 17:10
To wszystko powinno być już dawno zrobione razem z reformą systemu emerytalnego. Gdybyśmy zamiast na ZUS płacili składki ubezpieczalniom nagle by się okazało że jest to dla towarzystw rentowna gałąź biznesu a na wizytę czekasz co najwyżej pare dni a nie pół roku.A tak ciągle nie ma pieniędzy dla lekarzy, na zabiegi bo utrzymujemy bandę urzędasów. A tak a propo to reformę emerytalną też by się przdało dokończyć bo w ZUSie jest ta sama sytuacja a emerytura stamtąd to czysta kpina. Albo przeczekać jakoś do wyborów albo wyjeżdżać....
Floyd / 2007-05-17 15:04 / Tysiącznik na forum
Byłem u tego samego lekarza w publicznej placówce i prywatnie.
W prywatnym gabinecie pani doktór pełniła jednocześnie funkcję: pomocy medycznej ,sekretarki, sprzątaczki, kasjerki i oczywiście lekarza.
Miałem też ten sam rodzaj zabiegu w szpitalu-7 dni.
W prywatnrj klinice 3 godz.
magiowa / 2007-05-17 20:21
bujałam sie z jedna specjalnoscia lekarska 8 czy 10 lat ciagle bez diagnozy, zle dobrane leki, gluchota na zglaszane dolegliwosci, jak zaczynalam nowo probowanemu opowiadac historie choroby, to pytal po co ja mu to mowie. ano po to bialy kitlu, ze nie jestes mna i nie byles wiec nie wiesz jak sie czuje jak sie czulam i co wywolalo jakie skutki; a jak zglaszalam bol, to mowili ze nie ma co mnie bolec. jest jedna kobitka z tej specjalnosci, co tylko prywatnie przyjmuje, pol roku temu wpienilam sie i poszlam do niej. wybulilam kase w sumie nie za ciezka, diagnoza padla w 5 minut, zmiana leczenia, teraz czuje sie rewelacyjnie, raptem pol roku, ze 3 wizyty. i choc ma sie zajac jednym organem, za kazdym razem zajmuje sie calym moim organizmem jak powinno byc. a najlepsze jest to, ze z tego samego wyniku badania wg NFZetowskich bylam hipochondryczka, a wg tej prywatnej powaznie chora osoba. a leczenie tanie, proste, malo obciazajace psychicznie sprawia, ze czuje sie zdrowa. o, no i jeszcze USG. na publicznym aparacie nie widza polowy zmian jakie sa i nie robia calego badania, tylko tyle, byle nazwa badania nie pozwolila niedoswiadczonemu pacjentowi juz na kozetce zapytac, czemu tego a tego nie diagnozowal.
i po tym co przeszlam z ta jedna specjalnoscia uwazam publiczna suzbe zdrowia za bande leserow i ciemniakow i odwalaczy fuchy oczywiscie z drobnymi wyjatkami, bo dobrzy lekarze istnieja i nie wszyscy wyjechali
a co do prywatyzacji - sluzba zdrowia prywatyzuje sie powoli sama, tylko kowalskiego nie stac. sa tak dobre gabinety, ze wstrzelic sie w termin to tylko 2-4 tygodnie wczesniej. ja jestem za przywroceniem odpisu od dochodu wydatkow zdrowotnych. i sie samo ureguluje.
pacjent / 82.160.70.* / 2007-05-17 20:36
Jest oczywiste, że muszą pozostać publiczne szpitale i przychodnie dla mniej zamożnych. Jednak uważam, że w gospodarce rynkowej nie można utrzymywać fikcji, czyli "bezpłatnego dostępu do świadczeń zdrowotnych". Zdrowie jest dobrem, o które każdy powinien sam dbać.
Dlatego też niezbędne jest wprowadzenie rzezcywistych, a nie fikcyjnych jak proponował Religa, prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych i tym samym prywatnych sieci szpitali i przychodni.
ZZzzZZ / 193.91.26.* / 2007-05-30 09:18
Popieram!! Zdecydowanie jestem za prywatną służbą zdrowia- płacę i wiem przynajmniej za co płacę- umawiam się rano i po południu lekarz mnie przyjmuje (nie czekam w 2m-cznej kolejce) diagnoza w 5 min, badania na miejscu, na porządnym sprzęcie...


a co mam ze składek na zus ?? jedno wielkie g.
pacjent / 82.160.70.* / 2007-05-17 20:36
Jest oczywiste, że muszą pozostać publiczne szpitale i przychodnie dla mniej zamożnych. Jednak uważam, że w gospodarce rynkowej nie można utrzymywać fikcji, czyli "bezpłatnego dostępu do świadczeń zdrowotnych". Zdrowie jest dobrem, o które każdy powinien sam dbać.
Dlatego też niezbędne jest wprowadzenie rzezcywistych, a nie fikcyjnych jak proponował Religa, prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych i tym samym prywatnych sieci szpitali i przychodni.i
Koala / 2007-05-17 17:24 / Bywalec forum
Potwierdzam spostrzeżenia - miałem podobną sytuację.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy