Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Trzeba zwiększyć składki na zdrowie

Religa: Trzeba zwiększyć składki na zdrowie

Money.pl / 2007-06-29 12:43
Wyświetlaj:
wolek / 2007-06-29 12:43
No jasne.. najpierw obnizka skladki rentowej a zaraz potem podwyzka skladki zdrowotnej.. i to jest wlasnie tanie, solidarne panstwo. Nie wazne ze w publicznej przychodni nie bylem od lat.. to nie wazne... Brawo PiS, brawo Panie Ministrze!
swd / 83.30.68.* / 2007-06-29 12:46
Ale czy to nie jest irytujące, żeby nie napisać że wkur..... Brak mi słow!!!
jack1952 / 2007-06-29 14:04
Co się składa na budżet państwa?
Przedsiębiorstw państwowych już nie ma, ani podatku obrotowego, który płaciły wszystkie firmy. Zostały spółki komunalne (komunikacja, energia, woda, ścieki, oczyszczanie,zieleń itp. oraz garstka najgorszych, jeszcze niesprzedanych spółek z udziałem skarbu państwa, które albo ogłaszają upadłość albo ratują się wykorzystując minimalne zyski na przetrwanie (nie dywidendę). Prawie wszystkie większe firmy zostały sprywatyzowane, ich część walczy na giełdzie.
Budżet tworzą więc podatki: VAT (już chyba wyższy być nie powinien) i dochodowy: od osób prawnych i fizycznych.
Inwestycje ratują nasz kraj: są źródłem wzrostu gospodarczego, zmniejszania bezrobocia i wzrostu płac.
Nie można więc podwyższać i tak za wysokich podatków od podmiotów prawnych (już uciekają do Chin). Co pozostało - tylko podatek od obywatela, czyli zwiększenie składki zdrowotnej, proporcjonalnie do zarobków. I tak dobrze, że mamy to dostać spowrotem w formie ulgi podatkowej.
Szybsza wypłata dla służby zdrowia, późniejszy zwrot z budżetu. Inną alternatywą są tylko przesunięcia budżetowe, lub wyższe opodatkowanie rolników. Ale kto się na to zgodzi, górnicy?, nauczyciele?, policja?, kolej? Nierealne.
Przy tak wysokim planowanym deficycie budżetowym - jedyne możliwe rozwiązanie. Tylko czy docelowo 13% to nie za dużo? Gdybym co miesiąc odkładał tę sumę to stać by mnie było na większość ewentualnych zabiegów wykonanych w terminie a nie tuż przed zejściem. Konieczna jest rewolucja w służbie zdrowia, czyli całościowa prywatyzacja (z ochroną budżetową tylko dla ludzi bez środków do życia i nie za złotówkę).
Tylko kto to przeżyje? Jaki rząd, którzy lekarze i pielęgniarki oraz jaka część pacjentów? Do tej pory jeszcze padają dawne przedsiębiorstwa państwowe (Uniontex, Mera-Poltik itp.) po reformie Balcerowicza.
gundolf / 82.115.86.* / 2007-06-29 17:26
wystarczy wprowadzić płacenie składki zdrowotnej dodatkowo w krus przez rolników i przybędzie 52% pieniedzy do NFOZ
glazurnik / 83.9.77.* / 2007-06-29 19:12
kolego gundolf ----- ja proponuje by dla lekazy przeznaczyc nasze wszystkie dochody a nam zorganizowac garkuchnie w zakładach pomocy społecznej. Ustalic kiedy i o której godzinie ma kazdy sie zgłosic z garami po zarło i bedzie wszystko ok. Lekarze bedą mieli luksusy i juz nie będą żądac wiecej kasy bo i z kąd, A my brdziremy szczesliwi ze mamy garkuchnie i wszyscy mamy porówno- i tak długo to bedzie az sie przeżremy i wpadniemy we własne gówno
Wiechs / 87.205.161.* / 2007-06-30 00:57
Ktoś w końcu głosował na to SOLIDARNE PAŃSTWO . No to mamy co żeśmy chcieli. Szkoda, że te Kaczory jaj nie mają.
Jakby w*****.... spuścili takim chłopom co blokują drogi, albo górnikom co zadymy robią pod sejmem, i wracają z tym po co przyjechali to i porządku by trochę było, i szaacunku dla władzy. A tak, to, kto ma trochę siły to wyrywa co chce a dupki z rządu wcześnij czy później w portki sra...
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy