Forum Forum emerytalneInne

rencista przechodzi na emeryture

rencista przechodzi na emeryture

krystyna_theimert / 2017-02-07 11:34
Witam. Prosze mi wytlumaczyc, czy jest mozliwe, aby rencista (27 lat na rencie), ktory ostatnio otrzymywal 1000 zl renty, 3 mies. temu przeszedl na emeryture i otrzymal jeszcze raz tyle czyli netto 2000. Przepracowal w swoim zyciu zaledwie 22 lata.???
Wyświetlaj:
wiwan / 2017-02-07 15:19
Oboje znamy zbyt mało szczegółów.
Teoretycznie- dlaczego nie. Np. jeśli była to renta z tyt. niezdolności częściowej a w czasie jej pobierania rencista dorabiał w sposób oskładkowany (zlecenie, etat) a mimo to nie występował o renty przeliczenie.
krystyna_theimert / 2017-02-10 12:04
Nic nie dorabial (znamy sie b.dobrze). Wiecznie biegal po lekarzach a tak naprawde nawet jego wlasna zona nie wie na co choruje. Nigdy nie byl w szpitalu, bo jest zdrowy jak byk, po prostu umie symulowac. Jestem wkurzona, bo on smieje sie w twarz i sam jest zdziwiony ze tyle dostal. Ja i moja przyjaciolka przechodzilysmy na emeryt. w ubieglym roku. Ja po 32 latach pracy otrzymalam 1350 a ona po 42 latach pracy (miala zarobki powyzej sredniej krajowej) 2000 tys. (na reke). I jak to sie ma do tych wszystkich nygusow, ktorym nie chcialo sie robic??? Czy ubiegly rok byl jakis niekorzystny dla tych, ktorzy przechodzili na emerytury?????
wiwan / 2017-02-10 12:27
Nic innego w zakresie sposobu wyliczania świadczenia nie było w zeszłym roku. Jak co roku była (od kwietnia) nowa tablica przewidywanego dalszego trwania życia. Tablice są uśrednione dla M i K.

Za mało wiemy. Może podał kwotę wraz z dodatkiem pielęgnacyjnym lub innym. Może, jak napisałem poprzednio- miał niezłą historię ubezpieczeniową przed rentą, a rentę z tyt. niezdolności częściowej. No i przeszedł na emeryturę jako mężczyzna w wieku o kilka lat wyższym niż Panie, a więc miał sporo niższą liczbę miesięcy spodziewanych dalszego życia. Samo to daje wyższe świadczenie.

Najnowsze wpisy