Forum Forum prawnePracy

renta a zasiłek chorobowy c.d. pilne!!!

renta a zasiłek chorobowy c.d. pilne!!!

igorek / 83.21.251.* / 2007-11-06 10:59
proszę niech ktoś mi odpowie
Wyświetlaj:
przewodnick / 2007-11-10 13:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli masz rentę, inną pracę itp. nie dostaniesz zaiłku chorobowego z ZUS... moim zdaniem jest to jawne oszustwo i jednostronna interpretacja ZUS, Zastanawiam się nad pozwem, bo miałem taką sytuację (dwa etaty) - czekam na decyzję ZUS z pouczeniem o środkach odwoławczych....
igorek / 83.21.255.* / 2007-11-11 20:54
też tak myślę, bo przecież składka chorobowa jest odprowadzana z moich poborów, więc o co chodzi. A napisz cos wiecej jsk to było w twoim przypadku. Proszę
przewodnick / 2007-11-11 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pracowałem w dwóch firmach na podstawie umowy o pracę. Gdy wypowiedziałem jedną umowę i rozchorowałem się w okresie wypowiedzenia ZUS odmówił wypłaty zasiłku chorobowego, bo miałem drugą umowę o pracę..... W podstawie prawnej którą przytoczyli wymieniają także rentę, emeryturę, działalność, umowę zlecenie itd. Więc chyba też nie dostaniesz zasiłku. NIe mam jeszcze pouczenia i informacji o środkach odwoławczych, ale myślę, że stosują tę ustawę "pod siebie", bo w ich piśmie jest mowa o świadczeniu pracy (w drugiej firmie byłem również na zwolnieniu) a nie o pozostawianiu w stosunku pracy. Wkurzyłem się, bo składki skrupulatnie pobierali z dwóch zakładów a jak się rozchorowałem, to mnie probuja oskubać !!
igorek / 83.21.222.* / 2007-11-12 10:31
dzięki bardzo

Najnowsze wpisy