Forum Forum emerytalneZUS

renta rodzinna

renta rodzinna

iwka1654 / 2010-02-08 16:02
Witam,
mam 21 lat.
Otrzymuje rente rodzinną z ZUS po mamie. Byłam w rodzinie zastepczej i otrzymuje świadczenia z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Kończę teraz studia licencjackie dzienne i ze względu na finanse chce podjąć dalszą nauke zaocznie
Czy mogę uczyć się zaocznie i otrzymywać rente?
Czy mogę dorobić pieniażki mimo, ze otrzymuje dwa świadzcenia z ZUS i PCPR - jest to w sumie kwota 1100zł
Proszę o pomoc
wiwan / 2010-02-12 16:55
Na stronie ZUS-u ani w artykule :http://www.money.pl/emerytury/poradniki/artykul/komu;przysluguje;renta;rodzinna,154,0,262810.html nie ma rozróżnienia na studia dzienne i zaoczne. Spełnisz zatem warunek otrzymywania renty do 25 roku życia ze względu na naukę /studia. Co więcej, jeśli ukończysz 25 lat wcześniej niż studia- okres pobierania renty zostanie wydłużony do momentu ukończenia studiów.

W kwestii tego, czy świadczenie z PCPR stanowi dla ZUS przychód taki jak inne, które mogą być podstawą zmniejszenia renty nie umiem się wypowiedzieć, ale jeśli nawet, to wymieniłaś kwotę znacznie niższą niż 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, więc i tak nie spowodowałoby to zmniejszenia twojej renty rodzinnej.

Najnowsze wpisy