Forum Forum emerytalneInne

Renta Rodzinna

Renta Rodzinna

Jean / 2010-07-17 15:27
Witam

3 lata temu, gdy miałem 17 lat, umarł mi ojciec. Staraliśmy się o rentę, ale otrzymaliśmy negatywną odpowiedź, ponieważ mój ojciec miał za mało przepracowanych lat w ciągu ostatnich 10 lat. Czy jest jakaś możliwość odwołania się od tej decyzji?

W tym roku skończyłem szkołę średnią i wybieram się na studia. Nie ukrywam, że przydałby mi się każdy grosz.
wiwan / 2010-07-19 11:33
Nie. Po pierwsze jest za późno- tamta decyzja ZUS w ciągu 30 dni się uprawomocniła, od uprawomocnienia następne 30 dni przysługiwało na odwołanie.
Po drugie- by ponownie wystąpić o rentę musiałyby zmienić się "fakty ubezpieczeniowe" tzn. skoro renty nie przyznano na skutek niespełnienia przez ojca ustawowych wymogów dotyczących okresów ubezpieczeniowych, takim faktem byłoby np. odnalezienie świadectwa pracy albo dowodu na płacenie składek i tym samym zmiana wymiaru tych okresów i spełnienie ww wymogów.
Inna rzecz, że od 1999 roku, tj. od czasu wprowadzenia indywidualnych kont w ZUS takie sytuacje ( za ten okres ) trudno sobie wyobrazić. Taka sytuacja nie zachodzi.

Najnowsze wpisy