Forum Forum emerytalneInne

Renta za chrobę psychiczną ?

Renta za chrobę psychiczną ?

ZdradaDobrychRani / 2011-09-26 21:55
Witam mam 21 lat. od kilku lat leczę się psychiatrycznie z powodu nerwicy lękowej, depresji, i agorafobii. Wszystko jest dokumentowane w poradnii psychiatrycznej, powiedzcie mi, czy jest możliwe aby uzyskać na to jakiegoś rodzaju rente chorobową ? uniemożliwia mi to podjęcie normalnej pracy. PROSZE O NORMALNE ODPOWIEDZI.

POZDRAWIAM :)
Wyświetlaj:
mavic / 86.63.152.* / 2013-03-10 14:01
Z powodu choroby psychicznej jak również ciężkiej depresji przyznawana jest renta-jednak trzeba mieć udokumentowane długie leczenie. Pomimo tego, że wniosek wystawia lekarz prowadzący bez tony papierów dokumentujących leczenie-najlepiej szpitalne komisja różnie może do tego podejść.
funkcjon / 93.181.140.* / 2016-08-30 18:35
Mam 34lata w wieku 24lat zachorowałem na schizofrenie po kilku latach leczenia udało mi się uzyskac stopien niepelnosprawnosci umiarkowany na stale natomiast jeżeli chodzi o rente to się nawet nie ludze zebym otrzymal to swiadczenie z zusu lekarze orzecznicy to po prostu cudo twórcy i potrafią wyleczyć z każdej choroby
wiwan / 2016-08-30 20:44
Nie chodzi o łudzenie się, ale o podstawową zasadę w tych kwestiach:
-orzecznik ZUS ( dla celów rentowych ) nie jest związany treścią orzeczenia o niepełnosprawności, jakie ubezpieczony ewentualnie posiada.

Owszem jest na odwrót- Powiatowy Zespół Orzekania jest związany treścią orzeczenia ZUS jeśli takowe jest.
kanio1981 / 83.24.232.* / 2013-03-10 11:17
witam mam problem z bratem mysle ze to jest schizofrenia ale wcale sie nie leczy twierdzi ze jest normalny ma 34 lata niema roku czasu pracy czy jest szansa na rente .proszę o odpowedź?
Kasia1234 / 79.185.141.* / 2011-09-27 21:44
hej
masz szansę (ale niewielką niestety)na rentę socjalną ponieważ zachorowała/e/ś przed 18 rokiem życia lub w trakcie nauki. jednakże renta socjalna należy się jedynie przy całkowitej niezdolności do pracy a wiesz że są cięższe choroby psychiczne... poza tym zus daje za 1 razem renty jedynie na rok lub dwa.

Najnowsze wpisy