Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Resort finansów ma plan naprawy

Resort finansów ma plan naprawy

Money.pl / 2010-01-05 14:36
Komentarze do wiadomości: Resort finansów ma plan naprawy .
Wyświetlaj:
janiszek72 / 2010-01-05 18:54 / Tysiącznik na forum
Czyżby coś trzeba było naprawiać? Przecież rząd Donalda Tuska przeprowadził kraj suchą stopą przez wzburzone fale kryzysu. Dalekowzroczny minister finansów jeszcze nie tak dawno nie dostrzegał żadnego kryzysu. Mleko się już rozlało, więc pozostaje tylko wytrzeć plamę suchą szmatką. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
taki sobie obywatel / 89.72.54.* / 2010-01-05 19:07
janiszek, twoje enigmatyczne komentarze, są wprost rozbrajające. Mleko kryzys, to co byś zrobił jak by go zauważyli rządzący?? :) Bardzo dobrze, że obyło się bez interwencji. Przypomnijmy pan K i natalii chcieli stymulować gospodarkę na kredyt.
Dzięki temu to siedzielibyśmy na 70% długu w relacji do PKB.

Wydawanie pieniędzy przez panstwowy aparat administracyjny jest małowydajne, i kosztowne.

Dług rośnie przez wydatki sztywne. Afganistan, transfer pieniędzy do nierentownych państwowych sektorów itp.

Z tego co pamiętam przeczytałem chyba tylko 1 sensowncy twój komentarz.
;/
reakcjonista / 94.254.171.* / 2010-01-05 19:22

Przypomnijmy pan K i natalii chcieli stymulować
gospodarkę na kredyt.
Dzięki temu to siedzielibyśmy na 70% długu w relacji do PKB.


Co za różnica? Nie siedzimy, bo pan Rostowski przeksięgował różnicę na inne konto.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2010-01-05 19:54
A ja chciałem ci również przypomnieć, że konus II - super hero we wszystkich dziedzinach, w tym również w ekonomii - chciał stymulować gospodarkę mniejszym vatem tak jak zrobiła to Wielka Brytania.
Ale jakoś dziwnym trafem UK właśnie się z tego wycofało.

Ciekawe jak to zero ekonomiczne czyli konus II i jego doradczyni Zyta G. obecnie się czują?
Sądzisz, że ten matoł ekonomiczny czyli Lech K. zrobi powtórnie spotkanie w sejmie i odszczeka to co powiedział jakiś czas temu?
reakcjonista / 94.254.171.* / 2010-01-05 20:03

chciał stymulować gospodarkę mniejszym
vatem

To chyba dobrze. Prawdziwy liberał popiera obniżanie podatków. Ty, jako komunista, masz inne zdanie. Oczywiście masz do niego prawo. Do wylewania pomyj na głowę innych już nie. Ja w każdym bądz razie bełkotliwym językiem "menela ekonomicznego" nie potrafię się posługiwać. Znajdz sobie innych do rozmowy.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2010-01-05 20:18
Wydaję mi się, że nie rozumiesz o czym piszę.
A piszę o imbecylu ekonomicznym czyli Lechu K., który nie tylko sugerował coś - podając jako przykład UK - co zwiększa deficyt, ale jednocześnie krytykował ministra Rostowskiego za zwiększanie deficytu.
Ja wiem, że ciebie podniecają ludzie, u których logiczne myślenie raczej nie występuje czyli konusy, ale radziłbym ci nie iść tą samą drogą.

I jeszcze jedno, ja *NIGDZIE* nie napisałem jakie jest moje zdanie na temat propozycji matoła ekonomicznego Lecha K. Ty chyba masz nadprzyrodzoną zdolność - pewnie również taką jaką posiada imbecyl ekonomiczny konus II - twierdzenia, że coś jest pewnikiem bez odpowiedniego dowodu.
A ja tylko skomentowałem jego tzn. tego imbecyla ekonomicznego Lech K. propozycji podatkowych.
reakcjonista / 94.254.171.* / 2010-01-05 20:26

I jeszcze jedno, ja *NIGDZIE* nie napisałem
jakie jest moje zdanie na temat propozycji


Odnoszę wrażenie, że sam nie wiesz o czym piszesz.


[...]konus II - [bełkot] chciał stymulować gospodarkę mniejszym vatem tak jak zrobiła to Wielka Brytania.
Ale jakoś dziwnym trafem UK właśnie się z tego
wycofało.
Ciekawe [bełkot] konus II i jego doradczyni Zyta G. obecnie się czują?


Dlatego już Ci dziękuję za tą interesującą rozmowę.
saddsa / 86.111.97.* / 2010-01-05 21:22
haha, tak wlasnie konczy rozmowe ten co juz wie ze nie ma racji ale chce zatrzymac twarz :D
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2010-01-05 20:32
Drogi wyborco PiS-u,
gdzie tu jest zawarta moja ocena?
Rozumiesz co to jest porównanie działań ekonomicznych w dwóch krajach? Zresztą zrobiłem to samo, co zrobił matoł ekonomiczny Lech K. czyli skorzystałem z przykładu UK.

*NIGDZIE* nie napisałem, czy mi się to podoba czy też nie! A swoją drogą, może ty nie rozumiesz tego co piszę.
reakcjonista / 94.254.171.* / 2010-01-05 20:46
Acha! Teraz już rozumiem! Napisałeś, że Kaczyński razem z Zytą zaproponowali obniżenie podatku VAT, co było oczywiście bardzo dobrym pomysłem, i żałujesz, że tego nie mogli zrobić z powodu upadku ich gabinetu, a teraz martwisz się o ich samopoczucie spowodowane informacją, że liberalna gospodarka UK zmierza w złym kierunku.
Podpowiem ci rozwiązanie - nie martw się, w następnych wyborach zagłosuj na Kaczyńskiego :-))))
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2010-01-05 21:07
Widzę, że ciągle próbujesz napisać za mnie, co ja na ten temat myślę.
A sądziłem, że jesteś mądrzejszy i bardziej się skupisz na ocenie braku logiczności w propozycjach swojego idola matoła ekonomicznego Lecha K.
reakcjonista / 94.254.171.* / 2010-01-05 21:20

bardziej się skupisz na ocenie braku logiczności w propozycjach swojego idola matoła

Widocznie wystarczy mi, że znajduję przyjemność w odnajdywaniu braku logiki w twoich wywodach.
Jak zaczniesz logicznie myśleć, to przerzucę się na polityków.
obywtel_RP / 95.49.23.* / 2010-01-05 18:48
Rodacy. Czy was nie przeraża fakt, że głównym powodem prywatyzacji jest zmniejszenie deficytu budżetowego. Toż każdy alkoholik, któremu brakuje na alkohol wyprzedaje się ze wszystkiego co posiada. I co dalej? Władza wybrana przez naród ma obowiązek zapewnić obywatelom szanse rozwoju. A co proponuje - wyprzedaż. I to ma być pomysł na rządzenie. Dodatkowo proponuje się zamieść pod dywan 13 mld złotych. Niech się martwią następcy. Ludzie, gdzie ja żyję. Tego typu postępowanie prowadzi do ruiny. Obywatele - czy dopiero, jak zostanie nam do jedzenia tylko trawa, to zmądrzejemy i zaczniemy dokonywać właściwych wyborów?
777c / 149.254.219.* / 2010-01-05 19:56
Mnie to absolutnie nie przeraża. Demokracja jest takim specyficznym wytworem że jednostka taka jak ty, martwiąca się o losy kraju , jest absolutnie ignorowana przez wiekszosc. Polska arszenika Tuska jest od dawna krajem mocno toksycznym, nie wiem co ludziom zaczeli serwować w jedzeniu, ale są to jakieś dziwne mikstury :D Żyjąc w objetej kryzysem Europie Zachodniej zaczynam dostrzegać niepokojące różnice. Mam poczucie stabilizacji, finansowo wiedzie mi sie jak nigdy w Polsce, nawet ostatnio zaczelem zastanawiac sie nad sprzedaniem mieszkania w Polsce i nie dlatego ze nie moge spłacić kredytu, wrecz przeciwnie, widze jakim Polska jest zacofanym krajem nie tylko gospodarczo ale przede wszystkim mentalnie, mentalność ludzi jest porażająca. Czasami odwiedzam Polskę kiedy mam urlop, ale ostatnio nie chcę tam w ogóle już jeździć. Przemiany chyba poszły w ślepą uliczkę, razem ze społeczeństwem, tam nigdy nie bedzie tak jak powinno być.
taki sobie obywatel / 89.72.54.* / 2010-01-05 18:59
Słuszna uwaga, ale taką strategię stosują wszystkie u nas ekipy polityczne. Więc żadna nowość kolego. Jedyne czego potrzebuje nasze chore państwo to reformy, ale za to nikt się nie weźmie.
Oczywiście wiadomo, że okres prosperitii, jest najlepszym do tego okresem, do naprawy naszego państwa. Ale co robiła ekipa polityczna na którą głosowałem? Szukała gruszek na wierzbie? Piszę tutaj o Pisie na którym się zawiodłem.
Polityka to bagno, smutne. Coraz mniej mnie to interesuje.
obywatel1_RP / 95.49.23.* / 2010-01-05 20:03
Nie możemy nic nie robić, bo wtedy na pewno nic się nie zmieni. Musimy wymusić na rządzących reformy. Stopniowo, najpierw małe, a w przyszłości zasadnicze. Ojcowie, założyciele III Rzeczpospolitej przewidzieli próby wymuszania przez społeczeństwo reform i poprzez konstytucję i ustanowione prawa a także powołane stosowne instytucje zabezpieczyli się, jak do tej pory skutecznie, przed wszelkimi sensownymi zmianami. Dlatego też wymagało to będzie wielokrotnych wyborów a efekty zmian zobaczymy za wiele lat. Niestety winni tej sytuacji zostaną bezkarni. Musimy, jako społeczeństwo wychowywać polityków. Nagradzać ich za korzystne zmiany a nie wybierać, gdy będą reprezentować swoje, partykularne interesy. Jednym z rozwiązań, mogłoby być na przykład: udzielanie silnego poparcia osobom w istniejących partiach, reprezentujących sensowne, niezależne od swoich liderów poglądy.
777c / 149.254.219.* / 2010-01-05 17:10
ja bym nie ufał żadnym (zd)Radziwiłłom, już raz się Polska przejechała :D
arch / 2010-01-05 17:32 / Tysiącznik na forum
Skoro podatki nie rosną, to dlaczego rosną?
777c / 149.254.219.* / 2010-01-05 18:06
hmmmm
bo herbu Trąby, robią nas w trąbę ????
:O|
reakcjonista / 94.254.171.* / 2010-01-05 16:55

Plan ten, według wcześniejszych wypowiedzi, ma zawierać między innymi regułę wydatkową powstrzymującą wzrost wydatków ponad pewien zakładany poziom

Tylko dlaczego dopiero teraz? - 2 lata po wyborach. Wcześniej się nie dało? Tym bardziej, że podczas ostatnich wyborów zapewniano wszystkich, że PO ma "szuflady pełne ustaw"? Tak nachalnej propagandy nie uprawiał chyba wcześniej nikt. Nawet Gierek.
arch / 2010-01-05 17:21 / Tysiącznik na forum
Tusk jest niebezpieczny dla Polski
777c / 149.254.219.* / 2010-01-05 18:18
i trujący jak Arszenik ....

ale Polska ma fajny wybór - zakłamana, zd(Radziecka) PO z miernotami politycznymi (Palipies), aferzystami (Miro, Zbychu, Grzechu) i PiS z ujadającymi oszołomami. W tej chwili nie widzę siły polityczo nej, która jest godna zaufania (lewica już była - skompromitowała sie totalnie, prawica - to jakiś zbiór ludzi oderwanych od rzeczywistości, partie chłopskie to dziadostwo wioskowo disco-polowe.

Przyszłego prezydenta to już w ogóle nie widzę. Z wyboru miedzy Tuskiem, a Kaczynskim wolałbym Olechowskiego,

Wydaje mi sie że sprawowana funkcja w parlamenice czy rządzie powinna być nobilitacją.. Ale wszystko schodzi na palipsy czy koty...
dareg / 87.207.65.* / 2010-01-05 16:50
oczywiście plan zostanie w szczegółach ujawniony i wdrożony po wyborach prezydenckich
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-01-05 15:33
Prowadził ślepy kulawgo
resort / 83.31.238.* / 2010-01-05 15:25
Nasz POmysł jest prosty:
1. Nowe podatki
2. Większe stare podatki
arch / 2010-01-05 17:32 / Tysiącznik na forum
Skoro podatki nie rosną, to dlaczego rosną?
thedude1980 / 83.18.22.* / 2010-01-05 15:04
"Kolejne 13 miliardów rząd chce uzyskać dzięki zmianom w klasyfikacji długu publicznego." NO COMMENT
Kmicic to wie / 87.205.244.* / 2010-01-05 14:36

Radziwiłł

Polska to postaw czerwonego sukna, z którego starają się chwycić odpowiednio duży kawałek :-)))

Potop
777c / 149.254.219.* / 2010-01-05 17:29
Icek Rostkowski i Dominik Radziwiłł

oba herbu TRĄBY ;)
a to już duża nobilitacja :)

Najnowsze wpisy