Forum Forum podatkoweVAT

Resort finansów: VAT na książki musi wzrosnąć

Resort finansów: VAT na książki musi wzrosnąć

Wyświetlaj:
robalisko 3 / 83.19.205.* / 2010-08-30 08:35
Kto to są Ci komentatorzy tutaj ? Incognitor, kwant2000 ze swoją Żydokomuną, pan/pani "buu", Oszołomowaty, chłop jag i puc_pucybut ???
Ktoś Wam płaci czy generalnie jesteście tacy? Dla Was 5% różnica w VAT na książki niczego nie zmienia bo i tak nie kupujecie książek. Nawet jakby były za 10 zł. Po co pisać te głupoty? Przeczytajcie coś, polećcie znajomym i niezależnie od Vatu, dobrą książkę warto kupić. Ale bibliotek to Wy raczej nie tworzycie, więc przestańcie bełkotać.
Wszystkim miłego dnia życzę.
incognitor / 213.238.70.* / 2010-08-30 00:39
Ekipa premiera dyzmy, oraz ćwoka z wąsem zasiadającego w pałacu namiestnikowskim, a tak naprawdę polityczne ramię gen. Dukaczewskiegi gen. Rusaka, już dawno się pogubiła i wpadła w historię. W najlepszym razie ten syf, który obserwujemy, to gorączkowa próba skrobania pieniędzy na przeczekanie do powrotu koniunktury. Cóż panowie, jeśli przez 3 lata się leżało i nie robiło zupełnie nic, to takie są efekty. Niestety, efekty te nie zostaną skonsumowane przez naszych nieudaczników zarządzających ministerstwami a przez przeciętnych podatników.

Mam nadzieję, że ekipa premiera dyzmy nie wróci już nigdy do władzy, a jej mocodawcy z WSI i Moskwy zastosują odpowiednią dla nich karę :-)
esu / 78.8.6.* / 2010-08-30 00:38
Państwo to największy gnębiciel, złodziej, oszust i stręczyciel. Gdyby ktoś nie rozumiał o co chodzi z tym stręczycielem to śpieszę zawiadomić, że prostytutki zgodnie z ustawami nie płacą żadnych podatków od ZUS począwszy na dochodowym skończywszy - są po prostu zwolnione w przeciwieństwie do ojca kilkuosobowej rodziny (tak państwo te rodziny wspiera - to się nazywa polityka prorodzinna). Rzeczone prostytutki nawet nie muszą składać PITów.
Zatankuj benzyny za 100 zł a 75 zł pójdzie od razu do budżetu państwa np. na dotacje do istniejących partii politycznych. Państwo to największy kapitalistyczny wyzyskiwacz (no chyba nikt z was mi nie powie, że państwo nie obraca kapitałem?). A potem państwo bezczelnie oddaje autostradę wybudowaną za Twoje pieniądze znajomkowi urzędasa żeby ten pobierał od Ciebie opłatę za przejazd.
incognitor / 213.238.70.* / 2010-08-30 00:42
Masz rację, tyle że to co opisałeś to działanie socjalizmu i etatyzmu, którego dyzma i jego banda kryminalistów z boiska są najlepszym przykładem.

Polecam jeszcze przyjrzenie się dokładniej temu, co w latach 80tych opowiedział Galicyn.
kwant2000 / 2010-08-29 23:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W 1970 r. na tysiąc mieszkańców przypadało 3451 książek, a pod koniec dekady – 4136 (wzrost o prawie 20 proc.). W dekadzie Jaruzela wzrost był kilkuprocentowy (7 proc.). W tzw. "Wolnej Polsce" (epoka Balcerowicza), pod rządami UD, KLD, UW, AWS, SLD i PSL, sprzedano zaledwie 2425 książek (spadek o ponad 40 proc.). Światowa Żydokomuna doskonale sobie zdaje sprawę, że narodem kiepsko wykształconym pozbawionej dostępu do taniej książki i wartościowego, niezależnego czasopisma łatwo można manipulować, karmiąc go medialną papką WSIowych antypolskich mediów.
dec.xcv / 62.29.169.* / 2010-09-03 15:49
Oczywiście nie dopuszczasz opcji że to wynika z kwestii ogólnej informatyzacji i zmiany sposobu dostepu do słowa pisanego? Obecnie kończąc studia moge wyliczyć na palcach jednej ręki książki które kupiłem - nie jestem lewakiem, po prostu istniej ksero, e-mail i wyciąg z materiałów które przygotowuje sam prowadzący zajęcia. Po co zatem mam kupować książki skoro całą wiedze podsuwa mi się pod nos bez wydawania pieniędzy ?
Tornado+ / 79.162.166.* / 2010-09-05 14:21
Czyżbyś korzystał z internetu w latach 90-tych?
buuu / 178.107.126.* / 2010-08-29 21:45
Kazimierz Wielki zastał Polskę murowaną, a zostawił drzewnianą, ale jest jeden plus nie był komuchem, ani skomuszonym solidaruchem.
co było dalej...

Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa
Za króla Bieruta powstała Nowa Huta
Za króla Gomułki same ciepłe bułki
Za króla Wojciecha zabawa z milicjantami, sama uciecha
Za króla Lecha jeszcze lepsza uciecha
Za króla Kwacha przy korycie cała wataha
Za króla Mniejszego wszystko jest do niczego
Za króla Bronka - wyższa VAT-onka, a dla plebsu pozostaje tylko
biedronka!

Naród odcięty od wiedzy, podręczników dzieki wyższem podatkom - kompletnie zhamiał, a zreszta kiedy nie był zhamiały????
ojro / 91.193.208.* / 2010-08-29 21:16
A rząd nadal nam będzie wmawiał, że taka podwyżka to tylko parę groszy. Ciekawe jak oni to liczyli.
Jak ktoś ma dzieci to co roku kupuje jakieś zeszyty, podręczniki, przybory szkolne, dużo osób wysyła też swoje dzieci na kursy językowe lub inne... i oni chcą nam wmawiać, że ten 1% więcej, to groszowe sprawy? Politycy już chyba całkiem są oderwani od normalnego życia, przez te ich wypasione auta i luksusowe wille już zapomnieli jak żyje przeciętny Polak.
Wacuś Młody Zapaterysta / 83.29.5.* / 2010-08-29 21:09
WydOOpcone LEMINGI - niedługo wygaśnie też obniżka podatku VAT nie tylko na książki ale na doooooooopc...e - dlatego dużo czytać dra Doopko i i cieszyc sie dłuuuugo i szczęśliwie
Pełowski pryszczers z fejsbuka / 83.170.92.* / 2010-08-29 20:41
Znowu to trzeba wkleić:

http://niewolnik.salon24.pl/215219,obrazki-salonowe-113
szafalov und sebian81 / 77.255.35.* / 2010-08-29 19:41
Jak ktoś jest głupi to mu żadna szkoła nie pomoże!
dgen / 2010-08-29 19:25 / Tysiącznik na forum
nadchodzą POwoli czasy czytania bibuły drukowanej w piwnicy i słuchania radia maryja nadawanego z zagranicy...............
szafalov und sebian81 / 77.255.35.* / 2010-08-29 18:55
Adolf Hitler ciągle żywy w PL! Stalin też!
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-08-29 18:51
No cóz - pozostanie skanować książki i rozpowszechniać w sieci. Dzięki Ci Boże za Internet (którego rozpowszechnienie w Polsce PO opóźnia jak tylko może) - bez tego dzieci niedługo zostałyby analfabetami. Będziemy to robić i chwalić ten k********, licząc przy tym aby nasze pomsty ziściły sie POsrańcom (za przeproszeniem, bo już nie mogę czytać normalnie o tych kolejnych cudach). A banki zostawmy nietknięte ... Tyle i tylko tyle na dzisiaj ...
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-08-29 18:19
W Polsce odbywa się kontynuacja polityki Hitlera i Stalina. Polacy maja być niewolnikami - podludźmi.
Nadający się do łopaty, będą jakiś czas żyć, reszta do dołu!
To nie są żarty, tak jak żartem nie był Hitler i Stalin!
Omatko / 89.167.24.* / 2010-08-29 21:29
Faktycznie, każdy kto chociaż troszkę lizną Historii wie, że masz rację.
PlawdaKtólaBoli / 213.238.116.* / 2010-08-29 17:52

Resort finansów tłumaczy, że wiąże się to z wygaśnięciem zgody UE na stosowanie zerowego podatku na książki. Równocześnie ministerstwo przypomina, że w 2011 r. kończą się też inne unijne pozwolenia na stosowanie niższych podatków.

To samo tłumaczę żonie gdy wracam późno. Że Paweł mi nie pozwala opuszczać balangi. Wygasła mi zgoda. Za to jak najbardziej pozwala i daje zgodę na balangi.
niewierzący ateusz / 83.8.112.* / 2010-08-29 17:23
bo nie tylko 5% vat ale i wzrost kosztów transportu z powodu wzrostu akcyzy na paliwa i likwidację ulgi akcyzowej na biokomponenty oraz likwidację możliwości odliczania vat od paliwa dla samochodów firmowych, wzrost kosztów transportu nie tylko książek do księgarni ale i drewna z lasu do produkcji papieru

na money pisali,że już w tym roku ludzie biorą kredyty by kupić dzieciom wyprawki do szkoły

od przyszłego roku szkoły językowe zostaną obłożone 23% vatem A DOTĄD BYŁY ZWOLNIONE Z VAT córce się marzy nauka norweskiego , dowiadywała się gdzie i jak, problemu nie ma miesięczny intensywny kurs 2 tysiaki , w tym roku zrezygnowała,bo robi kurs na prawko jazdy. ale w przyszłym wrzesień będzie miała wolny ,bo zacznie studia, więc tak wstępnie uzgodniliśmy kurs za rok we wrześniu, teraz 2 tysiaki a za rok będzie dwa i pół tysiaka, no cóż stać mnie, pytanie jak długo jeszcze

tak to parówkowi skrytożercy dbają by społeczeństwo było wykształcone
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy