Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rewolucja w służbie zdrowia nie wszystkim się podoba

Rewolucja w służbie zdrowia nie wszystkim się podoba

Wyświetlaj:
Piasek_S / 212.182.98.* / 2010-10-15 12:24
Sprywatyzowane szpitale będą prowadzić jedynie taką działalność, która będzie opłacalna (np. operacje plastyczne), a z poważnymi problemami będziemy jeździć za granicę zaopatrzeni w plik pieniążków (jak kogoś będzie stać, w innym wypadku - kaplica). Służba zdrowia w wydaniu USA, to katastrofa. Polecam film dokumentalny "Sicko", który pokaże takie prywatne patologie. Wiele głosów na forum stwierdziło, że ze zdrowiem eksperymentów nie ma - i to jest święta prawda. Jak ktoś uważa inaczej, to nie widzi dalej, niż czubek własnego nosa. Wszystko jest w porządku, gdy zdrowie dopisuje i musielibyśmy przeznaczyć własne pieniądze na drobne zabiegi i leczenie. A co z poważnymi schorzeniami, na które czasami trzeba wydać kwoty co najmniej kilkakrotnie przewyższające zarobki. Niestety jeżeli zamierzamy żyć zgodnie z zasadą współodpowiedzialności za zdrowie społeczeństwa, to musimy się liczyć z koniecznością podzielenia się zgromadzonymi środkami na cele zdrowotne, z tymi, których nie stać na taką opiekę. Bo ten ubogi, to też człowiek, choć chyba większość o tym zapomina i przelicza wszystko według zasad ekonomii. Jestem skłonny płacić więcej, byleby zgromadzone w ten sposób pieniądze, były wydawane w sposób racjonalny. Tak funkcjonuje służba zdrowia (państwowa) np. we Francji, Anglii, a nawet na Kubie. Tak, tak, na Kubie mają taką służbę zdrowia, której jeszcze długo będziemy jej zazdrościć. A może zrzućmy się na bilety dla decydentów, niech pojadą i zobaczą jak wygląda służba zdrowia w cywilizowanych krajach i na Kubie, bo to na pewno będzie taniej nas kosztować niż eksperymenty przeprowadzane w tej materii. Ścieżki są już przetarte, wystarczy tylko z nich skorzystać. Współczuję wszystkim, którzy, poruszając się w obecnym systemie ochrony zdrowia, utracili zdrowie oraz osobom, którzy stracili najbliższych (ja doświadczyłem obu tych przypadłości). Życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości, bo ścieżka do normalności jest jeszcze długa i kręta.
akimbo / 217.74.68.* / 2010-10-15 13:23
Bzdury piszesz bo nie rozumiesz co to jest prywatyzacja służby zdrowia. Szpital nadal będzie wykonywał te same zabiegi finansowane z NFZ, bo "bezpłatna" służba zdrowia jest zapisana w konstytucji. Biadolenie, że trzeba będzie za wszystko płacić, to propaganda faszystów z PIS.
Piasek_S / 212.182.98.* / 2010-10-15 14:05
Aha, i o "bezpłatnej" służbie zdrowia, która to jest zapisana w konstytucji, poinformuj tych, których już nie ma pośród nas. A na płocie było napisane d...pa i mi się drzazga wbiła w rękę. Naprawdę serdecznie gratuluję dobrego samopoczucia.
Piasek_S / 212.182.98.* / 2010-10-15 13:50
Obejrzyj typową prywatną służbę zdrowia w podanym wcześniej przeze mnie tytule filmu "Sicko", wtedy pogadamy. A na razie winszuję dobrego samopoczucia i i błogiej niewiedzy.
kukariusz / 94.75.84.* / 2010-10-15 11:21
Jednak proroctwa posłanki Sawickiej o kręceniu lodów sie sprawdzają..
zxc12 / 83.31.180.* / 2010-10-15 10:55
A służby zdrowia na eksperymenty nie można wystawiać. Prywatna służba zdrowia w USA. Często domy sprzedają żeby skorzystać z opieki medycznej bo limit ubezpieczenia nie wystarczyTen kto wie jak to tam wygląda nie ma żadnych wątpliwości że nie tędy droga. Pazerność naszych lekarzy doprowadzi do cen za usługi medyczne kosmiczne. Brak konkurencji na tym rynku i dramatyczna sytuacja chorego powoduje że państwo powinno otoczyć opieką tą dziedzinę. Tymczasem istnieje jakiś śmieszny urząd ochrony konsumenta żeby nie kupił czegoś drożej lub niewłaściwej jakości , bada się zmowy cenowe. Nie dajmy się zwariować nie jesteśmy idiotami i w takich błahych sprawach poradzimy sobie. Ale w przypadku choroby taka opieka jest potrzebna. Szpital w momencie prywatyzacji stawki za leczenie ustalał będzie sam i rząd palcem grozić będzie mógł tylko To nie skarpetki które onucami zastąpić można , to zdrowie i życie które jest jedno. Nie wszystko co prywatne jest najlepsze , wyobraźcie sobie prywatne wojsko , nie da się podobnie jest ze służbą zdrowia jeśli opieką mają być objęci wszyscy a nie tylko bogaci. A nigdy nie wiadomo kiedy noga się powinie Każdy chciałby być piękny zdrowy i bogaty ale rzeczywistość jest inna
zbyszek52 / 109.243.7.* / 2010-10-15 11:29
Jesteś przeciw prywatyzacji a jednocześnie wskazujesz na brak konkurencji. To w jaki sposób tę konkurencję tworzyć? Mam znajomych mieszkających w USA . Nie slyszalem, żeby mieli problemy z leczeniem i co ważne badaniami profilaktycznymi. Nie mówmy o pazerności bo każdy kto moze zarobić będzie się staral zarobić. A lekarze jak w każdym środowisku są uczciwi i mniej uczciwi. Są tacy co chcą leczyc i zarabiać i tacy co tylko chcą zarabiać pieniądze. A w naszej slużbie zdrowia dla lubiących plywac w mętnej wodzie są wyjątkowo sprzyjające warunki. To nie będzie porównanie doskonale ale jesli będzie w okolicy jeden sklep to musisz zaplacić drożej niż jest ich kilka. Prywatyzacja może spowodowac, że wlaścicielom szpitali będzie zależalo, na tym żeby pacjenci do nich wracali. I lekarzom latwo to uzmyslowią. Nie mam co do tego watpliwości. Zresztą szpitale mogą być spólkami z udzialem samorzadu i prywatnego kapitalu.Wszystko co prywatne jest lepsze. Wojsko prywatne to może przesada ale już uzbrojenie to na świecie produkują prywatne firmy.
zxc12 / 83.31.180.* / 2010-10-15 12:38
Miałem okazję mieszkać w USA. Katar leczy się bez problemu na całym świecie nawet do lekarza nie trzeba chodzić. Problem jest z cięższymi chorobami. Rachunek za usługę może mieć 7zer. Każdy będzie miał taką polisę?
Konkurencji w takich usługach medycznych nie ma i nie będzie! A środowisko lekarzy potrafi się zorganizować. Pamiętam strajki , które dały możliwości zarabiania b.dużych pieniędzy legalnie
Piasek_S / 212.182.98.* / 2010-10-15 13:57
Popieram, wiesz o czym piszesz w przeciwieństwie do innych naiwnych, którzy myślą, że jak się wszystko sprywatyzuje, to będzie przysłowiowe eldorado. To dlaczego PAŃSTWOWA służba zdrowia we Francji, Anglii czy Skandynawii jest uważana za najlepszą na świecie?
Bodek_ / 2010-10-15 09:48 / Bywalec forum
Jakoś jak słyszę, że lekarze są czemuś przeciwni, to już z samego tego nabieram przekonania, że to dobry krok...

Nareszcie ktoś ma odwagę stawić czoła białej mafii. Tak trzymać, proszę pani.

Pozdrawiam
Piasek_S / 212.182.98.* / 2010-10-15 14:25
Oj Bodek, Bodek, aby Twoje "body" było zdrowe jak najdłużej i żebyś się nie musiał na własnej skórze przekonywać jakie są, a jakie jeszcze będą ceny prywatnej służby zdrowia.
.,* / 84.38.95.* / 2010-10-15 13:25
Ha, ha, masz tak samo jak ja ;-)
Pozdrawiam!
ZDROWY JAK RYBA / 199.67.203.* / 2010-10-15 10:47
TAK JEST ZGADZAM SIE Z PRZEDMÓWCĄ , KONIEC LABY I PSEŁDO LECZENIA DORABIANIA APTEK CZYIMŚ ZDROWIEM...
PRACA NA KILKA ETATÓW PO 3 GODZINY W INNEJ FIRMIE...A PRAWDZIWYCH SPECJALISTÓW ZE ŚWIECZKĄ SZUKAĆ , JAK NIE DASZ W ŁAPE ALBO CZEKOLADY TO DUPA BLADA LEPIEJ ZDYCHAĆ...
kukariusz / 94.75.84.* / 2010-10-15 11:20
Przepraszam a gdzie się Pan leczy za czekoladę? Proszę o adres:)
A poza tym przestań palić i chlać to bedziesz rzadziej musiał kupować czekoladę :)...
Elektro Devil / 2010-10-15 09:33 / Tysiącznik na forum
"Państwowe znaczy niczyje " takie podejście wpojono w Polaków za komuny i nadal odbije się to na funkcjonowaniu wszelakich instytucji należących do Skarbu Państwa.
Etaty dla znajomych, przetargi z wolnej ręki dla zaprzyjaźnionych firm i tym podobna patologia. Jak się zadłużymy to Państwo, czyli Podatnik nas oddłuży.
Moim zdaniem nie da się tego zmienić, dlatego sprywatyzowanie jednostek służby zdrowia i wprowadzenie konkurencyjnych ubezpieczeń jest konieczne.

Oczywiście podczas tej prywatyzacji jak to w Polsce dojdzie do wielu patologii ze szkodą dla Podatnika. Spółki będą bankrutować i jednostki samorządowe będą je sprzedawać po cenie dachówki, którą można by pozyskać z rozbiórki szpitala. Tak było w Środzie Śląskiej gdzie szpital poszedł za 50 000 !!!
Jeszcze bardzie chora sytuacja ma miejsce wtedy, gdy po takiej sprzedaży szpitala Państwo dług bierze na siebie. A Inwestor dostaje szpital ze sprzętem za grosze.
zbyszek52 / 109.243.7.* / 2010-10-15 09:47
Zakladasz ( tak przypuszczam ), że będzie jeden tylko inwestor. A gdyby zalożyć, ze o taki szpital ubiegać się będzie wielu to sytuacja od razu jest inna. Moim zdaniem bardziej prawdopodobna.
dgen / 2010-10-15 09:04 / Tysiącznik na forum
nie doczekałem się odpowiedzi, więc po raz kolejny zadaję pytanie:
czy szpital obdarowany darmowym sprzętem z publicznej zbiórki owsiaka, po "skomercjalizowaniu" będzie pobierał od pacjentów jakiekolwiek opłaty za wykonywanie badań tymże sprzętem ?
akimbo / 217.74.68.* / 2010-10-15 09:17
Sprywatyzowany szpital nie oznacza odpłatności za leczenie. Nadal płaci NFZ, tylko zamiast państwowemu to prywatnemu szpitalowi. Prywatnemu więc lepiej zarządzanemu i starającemu się wypaść lepiej na tle innych szpitali.
zxc12 / 83.31.180.* / 2010-10-15 12:53
Prywatnemu czyli cena za zabieg ustalana przez szpital a NFZ ma tylko przelać pieniądze Jakie tego mogą być konsekwencje?
FOX777 / 109.243.50.* / 2010-10-15 09:16
Niech pobiera by się dobrze leczyło w takim szpitalu.
cyna 1 / 195.14.116.* / 2010-10-15 08:49
Kopacz zakop się . Pokazałaś jak kłamiesz przy katastrofie smoleńskiej !!!
zbyszek52 / 109.243.7.* / 2010-10-15 08:52
To bardzo poważny glos w dyskusji. I jak posuwa sprawę na przód. Gratuluję.
zbyszek52 / 109.243.7.* / 2010-10-15 08:39
Slużba zdrowia musi być sprywatyzowana. Obojętnie jak to nazwiemy. Prywatyzacja czy komercjalizacja czy jeszcze jakoś inaczej. Najlepiej wprost. Ale w Polsce jakoś tak jest, że nie nazywamy rzeczy po imieniu. Musi być konkurencja. Ona zawsze się sprawdza.Teraz zadowoleni są tylko lekarze a chodzi o to, żeby zadowoleni byli też pacjenci. Myślę, że nie ma się czego bać. Gorzej już chyba być nie może.
zxc12 / 83.31.180.* / 2010-10-15 11:06
Bzdura. Nie wszędzie zasady rynkowe się sprawdzają. To bardzo płytkie i niedojrzałe schematy myślenia. Służba zdrowia jeśli ma być dla wszystkich to władza musi mieć decydujący głos w zarządzaniu. Prywatnej placówce nie można nic nakazać a więc zarówno ceny za usługi jak i zakres do decyzji właściciela. Pobudzić troszeczkę wyobraźnię aby zobaczyć jakie mogą być skutki. O zdrowie i życie tu chodzi (jedno jest) na eksperymenty nie ma miejsca. USA dobry przykład.
zbyszek52 / 109.243.7.* / 2010-10-15 11:39
Dzisiaj wladza ma decydujący glos w zarządzaniu. I co? Mysle, że po dwudziesu latach gospodarki rynkowej nie rozumiesz mechanizmów które powodują, że prywatnemu nie trzeba niczego nakazywać. Konkurencja czyli inaczej jeden przedsiębiorca zmusza drugiego do lepszego traktowania klienta. To niezrozumienie jest dopiero wyrazem niedojrzalego i plytkiego myślenia.
zxc12 / 83.31.180.* / 2010-10-15 12:09
Tak ale konkurencji w służbie zdrowia nie mamy! To są duże placówki które szybciutko dojdą do porozumienia. Mówię oczywiście o leczeniu poważniejszych chorób. Inaczej sprawa wygląda na bazarze wśród handlarzy pietruszką a inna sprawa gdy mamy do czynienia z wykształconymi zorganizowanymi ludźmi jakimi są lekarze. Pazurki pokazali nie raz w walce o swoje prawa i pensje!! Im wydaje się że są pępkiem świata. Ryzyko olbrzymie a stawka to życie.
Należy stworzyć system w którym lekarze będą wykorzystywali w pełni swój dzień pracy oraz sprzęt jaki maja do dyspozycji bez liczenia limitów i oglądania się żeby wyrwać jak najwięcej z NFZ aby premie pensje wyższe wyznaczyć sobie. To nie NFZ jest źródłem a zły system. Na biurokrację NFZ wydajemy procentowo prawie najmniej w UE (nie kwotowo a procentowo) więc nie jest tak źle. A to że sprzęt do diagnostyki jest wykorzystywany w 50% swoich możliwości to skutek niewłaściwych norm które wynegocjowali nasi lekarze. Więc nie liczę na to że konkurencja w tej branży sytuację dla pacjenta poprawi. Dla lekarza oczywiści
zbyszek52 / 109.243.7.* / 2010-10-15 12:20
Ble, ble, ble. Nie gniewaj się ale taką wartość ma to co piszesz.
zxc12 / 83.31.180.* / 2010-10-15 12:30
Czy wiesz że lekarz biorący dyżur dodatkowy ma 100zł/h Dyżur na którym często śpi Czy wiesz że sprzęt w szpitalach nie jest wykorzystywany bo limit został przekroczony i czekają aby wyrwać z NFZ dodatkowe pieniądze bo inaczej palcem nie ruszą? Ci sami lekarze którzy złożyli przysięgę Hipokratesa nie pomagają chorym bo limit wyczerpany. Myślisz że przemiana w nich nastąpi pod wpływem prywatyzacji? Znasz sytuację w USA? Merytorycznie proszę
Pozdrawiam
zbyszek52 / 188.33.164.* / 2010-10-15 13:13
Ja wiem, że lekarze dzisiaj dobrze zarabiają bo mam w rodzinie i to najbliższej. O reformie zdrowia nie rozmawiamy bo to nie ich sprawa. Oni zarabiają i zarabiac będa. Niektórzy więcej zarabiają nie będąc na dyżurze. Reforma jest potrzebna nam a nie im.Ty chcesz żeby się zmienili. To moze romantyczne ale czasy nieromantyczne. Tylko wolny rynek zmusza do większego zaangażowania. Ja rozumiem z tego co piszesz, że najlepiej zostawić tak jak jest ale żeby bylo lepiej. W 1989r też ludzie chcieli, żeby bylo lepiej ( lepiej na ich ambicje oczywiście )ale żeby wszystko bylo państwowe bo to im dawalo pewność jutra. Piszesz cos o tworzeniu jakiegoś nie wiadomo wlasciwie jakiego systemu. Co on by mial zmienić? O amerykańskim lecznictwie nic nie wiem czyli mniej więcej podejrzewam tyle coTy. W ameryce bywam czasem. Lubie stany. Chcialbym, żeby w Polsce byl taki poziom życia. Ale jeśli będziemy bali się cokolwiek śmielszego zrobić to Polska będzie zwsze biedna.
Pozdrawim.
w.. ..ony / 83.10.94.* / 2010-10-15 08:37
Czerwoni tylko umią rządzić poprzez rewolucje.
zxc12 / 83.31.180.* / 2010-10-15 11:28
Doskonałe podsumowanie Po trupach do celu. a w tym przypadku trupy mogą być autentyczne
myszka100 / 2010-10-15 08:08
Może te częściowe reformy pomogą ale kiedy i komu. Obecna rzeczywistość to szok dla pacjentów, Cóż mi z e-skierowania, od początku lipca mam skierowanie do Poradnii Hematologicznej, zaznaczam tylko MAM bo możliwość ewentualnego zarejestrowania dopiero w II połowie lutego 2011r.czyli za 7 miesięcy. Od zarejestrowania do wizyty u hematologa jeszcze daleka droga, może zdąże na czas z tą wizytą. Ale, ale to nie wszystko bo mam zrobić trzy dodatkowe badania, od kogo skierowanie na te badanie i sucha odpowidź OD LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU. ZAKLĘTY KRĄG czy ZAMKNIĘTE KOŁO a pacjent jak "bury kot" lata, prosi, żebra. Jeśli po tych 7-9 miesiącach dostał się na wizytę do lekarza SPECJALISTY niejednokrotnie słyszy DLACZEGO TAK PÓźNO. Może, gdyby DECYDENCI musieli korzystać z przychodni takich jak my śmiertelnicy, wiedzieli by jak od dołu funkcjonuje służba zdrowia. W obecnej sytuacji służba zdrowia jest dla osób "zdrowych", którzy mają siłę przebrnąć przez to wszystko
Jarmowozjan / 192.198.151.* / 2010-10-15 09:03
chodzi rządowi o to, żeby chorzy umarli

wtedy mniejsze wydatki na leczenie, renty i emerytury i mniejsza dziura w budzecie
Lysy 25 / 77.255.152.* / 2010-10-15 08:19
Zrób te badania prywatnie i będzie w porządku.
Bezpłatna służba zdrowia w Polsce jest fikcją.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-10-15 09:47
Niestety na prywatne badania nie ma pieniędzy bo państwo zabiera mu podatki na te państwowe. Gdyby służba zdrowia była prywatna i państwo mu nie zabierało podatków na jej funkcjonowanie, gość miałby fure kasy na prywatne leczenie.
gpiasek@poczta.fm / 83.17.181.* / 2010-10-15 08:40
te tzw ustawy to zwyczajne krętactwo. Trzeba zlikwidować NFZ
wprowadzić ubezpieczycieli na rynek. Obecnie jest tak , ze jeden monopolista płaci lub nie szpitalom i poradniom. a kryteria są bardzo różne??. Jaka prywatyzacja, zwyczajny pic.
Następni krętacze robią wodę z mózgu pacjentom , proponuje
dalsze opluwanie lekarzy bo tylko to umiecie.
zbyszek52 / 109.243.7.* / 2010-10-15 08:51
Opanuj emocje. Kto opluwa lekarzy? Cociaż są lekarze którzy i na to zaslużyli w przenośni oczywiście.

Najnowsze wpisy