Forum Polityka, aktualnościKraj

Rewolucyjny projekt resortu sprawiedliwości

Rewolucyjny projekt resortu sprawiedliwości

Money.pl / 2013-11-03 13:37
Komentarze do wiadomości: Rewolucyjny projekt resortu sprawiedliwości.
Wyświetlaj:
aak / 93.181.161.* / 2013-11-05 12:36
Prawo zabudowy byłoby wpisywane do księgi wieczystej. Można byłoby je sprzedawać, dziedziczyć, a także ustanowić na nim inne prawa rzeczowe - np. prawo służebności, użytkowanie, hipotekę. Do tego nie byłaby potrzebna zgoda właściciela gruntu.Właściciel już nie miałby nic do gadania, o nie jemu pozwolono by płacić podatek gruntowy, a to,że nie może korzystać ze swojej własności to nic mały pikuś. Lepiej budować się na cudzym gruncie niż być właściciele. Mam taki kaprys wybudować sobie mała chatkę pod Belwederem, właściciel gruntu mi posprząta wokół odśnieży bo to jest jego obowiązek nadany przez posłów, którzy nie obrażając ich rozumem nie śmierdzą, a grunt jest nie mój to też nie zapłacę podatku gruntowego no żyć nie umierać. Co na tak chorą ustawę Pan prezydent. Mam nadzieję, że jemu posłowie a raczej bogaci inwestorzy rozumu nie odebrali i i tak absurdalnej ustawy nie podpisze. Ludzie protestujcie puki jeszcze czas, bo nas z tego kraju siłą wyrzucą albo zmuszą do samobójstw. Narodzie opamiętaj się i nie daj się zgnoić przez kilku oszołomów.
umiecka / 93.181.161.* / 2013-11-05 12:20
A gdzie w tym projekcie poszanowanie własności, istnieje niebezpieczeństwo, że jeżeli inwestor wejdzie w układziki z władzą lokalną to będę się szarogęsić na cudzym gruncie, a jeżeli taki właściciel gruntu jest biedny to będą go wyrzucać z jego własności bez wynagrodzenia godziwego lub godziwej zapłaty bo nie stać go na sądy. Ta ustawa to nie demokracja ale skrajny stalinizm. Mam nadzieję, że w sejmie znajdą się mądrzy posłowie i zauważą ten przekręt na życzenie bogatych inwestorów. To jest gorsze niż afera Rywina. Mam kaprys postawić sobie na pięknym ogrodzie sąsiada hotel dla psów to nic tylko wymusić od niego podpis i już niszczę jego ogród dla swoich kaprysów. Mam dwie działki przedzielone działką sąsiada no to buduję sobie korytarz pod jego domem, on płaci podatek i ma ograniczone prawo rzeczowe a ja fajnie połączone działki bez odśnieżania i tego typu zabiegów
guru122 / 77.253.232.* / 2013-11-04 11:03
Głosujcie dalej na postesbeckie "elity" spod znaku PO, PIS, PSL, SLD, to będziecie żyć w raju.
LaVega / 2013-11-03 18:13 / portfel / Bywalec forum
Chyba kpina a nie projekt....co mala sie juz mozna nachapac??
Wszyscy sa rowni ale niektorzy beda rowniejsi...co z tego ze to twoje ja mam prawo i bede budowal na twoim i co mi zrobisz cham sie uprze i mu daj parafrazujac Misia "wybudowalismy na panskim i co nam pan teraz zrobi...."
Powiedzialbym ze kretyni ale to obraza dla kretynow
Lysy 25 / 81.219.167.* / 2013-11-03 16:56
Władza kombinuje jak by tu umożliwić kolesiom bezpłatne korzystanie z gruntów należących do innych Polaków.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qaduq / 89.71.130.* / 2013-11-03 13:37
Skąd nagle taki zapał do rewolucji ? Apage , satanas ! W każdym innym kraju projekt można powitać z entuzjazmem . Takich przykładów stosowania w praktyce w innych krajach mi brakuje . Niepokoi prawo nieodpłatnego korzystania z gruntu przez magistrale , tunele , ale też linie napowietrzne . Niestety . Przy celowym niechlujstwie ustawodawcy więcej widać wad , niż zalet . Zadziwiająca skłonność do omnipotencji PAŃSTWA wykazywana przez neoliberalny rząd . Zapowiedzi , że tylko najwyżej na sto lat obowiązuje stosunek dzierżawy to istna kpina w porównaniu ze skalą życia człowieka . Przypomnę , że w gospodarce budynkami mieszkalnymi stosuje się 3% skali rekapitalizacji , czyli odtworzenia obiektu . Zatem czas dzierżawy nie powinien przekraczać 33 lat , co jest terminem raczej akceptowalnym i na miarę ludzkiego życia . Proponowane rozwiązania to po prostu sprawdzona praktyka w poprzednim niesłusznym okresie . Po ludzku pachnie tu wielkim szwindlem ! Niestety !!!
niepodam@wp.pl / 213.155.191.* / 2013-11-03 22:09
Dla mnie osobiście to zdanie budzi szczere obawy:
[...]
W odróżnieniu od użytkowania wieczystego, prawo zabudowy, miałoby dotyczyć nie tylko gruntów należących do państwa lub gminy, ale też gruntów prywatnych.[...]

Czyli będą mogli zburzyć i dom zaorać trawnik, postawić nitkę autostrady, a potem po kilkunastu latach zapłacić jakieś śmieszne grosze.

Chyba jednak trzeba będzie niedługo się wynieść za granicę do Niemiec (8 km od Szczecina), tam przynajmniej nie będzie chorego prawa ...

Najnowsze wpisy