Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Robert Gwiazdowski: Obniżenie składek na ZUS to zmiana, której polska gospodarka nie odczuje

Robert Gwiazdowski: Obniżenie składek na ZUS to zmiana, której polska gospodarka nie odczuje

Wyświetlaj:
marada / 217.172.250.* / 2006-06-13 18:54
Skoro wszyscy dochodzą do takich samych wniosków, że ZUS to instytucja przynosząca szkody dla Polski, to zawsze można ustawą ją zlikwidować. Na pewno w kraju zrobi się lepiej - proponuje żeby wszystkie zadania wykonywane przez ZUS przejeły idealne Urzędy Skarbowe.
rosa / 2006-06-11 20:24 / Bywalec forum
Zgadzam się w 100% z przdmowcami, że system Płatnik jest bublem nad buble - ile "wiązanek" ode mnie otrzymał to tylko ja wiem. Trzeba gwoli ścisłości przypomnieć jak był tworzony. W pierwszych miesiącach 1999roku zmiany ustaw dot. ZUS były po 3 w miesiącu - kto wówczas wystawał w kolejkach w ZUS-ie to musi pamiętać. Działo się to wszystko na żywym organiżmie - czyli nas płatnikach.
Podstawy systemu były absolutnie niedopracowane i zmieniane dynamicznie. W takim sytuacji nie jest możliwe opracowanie dobrego produktu. To tak jak z budową domu - jeżeli będą złe fundamenty to i dom nie będzie ani dobry ani wygodny ani elegancki. Robertowi Gwiazdowskiemu chodzi o to aby sytuacja nie powtórzyła się w gorszym wydaniu w roku 2009. Widmo takiej grożby wisi nad nami. Odpowiadając niektórym respondentom ( szczególnie Julii1 ) pragnę zauważyć, że reforma ZUS to -pan prezes ALOT, premier pan BUZEK wicepremier pan BALCEROWICZ. CO ONI MAJĄ WSPÓLNEGO Z SLD?
ares / 195.245.68.* / 2006-06-13 15:26
System ZUS to nie tylko Płatnik, a właściwie Płatnik to zaledwie malutka jego część. Można by wręcz powiedzieć - najmniej ważna z punktu widzenia złożoności, gdyby nie to, że używany jest w kilku milionach instalacji.
Niestety większość ludzi uważa, że system ZUS to Płatnik, bo to jest rzecz, której oni akuratu używają....
rosa / 2006-06-11 20:43 / Bywalec forum
Zapomniałem dodać, że to za czasów rządu AWS były podpisywane zasadnicze umowy z PROKOMEM których konsekwencje ciągną się do dziś i będą dalsze.
LP / 83.135.171.* / 2006-06-10 19:35
Zawsze jestem pełny podziw dla ludzi ktrzy wypowiadają się na tematy w których odsłaniają elementarny brak wiedzy ale mający bardzo dużo do powiedzenia na ten temat.
Jako szef rady nadzorczej zakładu ZUS powinien Pan posiadać podstwową wiedze w dziedzinie BANKóW DANYCH. Tz. Jakimi procedurami wykonawczymi dokonuje się jakich operacji wyliczeniowych i jakim systemem wdraża się to w „ MARSZU”. To co tutaj nam Pan przedstawia jest śwwiadectwem braku wiedzy fachowej w tej dziedzinie ,albo
Świadomą próbą tworzenia nieuzasadnionych kosztów ADMINISTRACYJNYCH SYSTEMU które powinny być wykonywane w ramach swoich obowiązkach służbowych przez ADMINISTRATORA BAZY DANYCH .
Nie wiem w jakim systemie ZUS –u pracuje BAZA DANYCH aby podpowiedzić Panu że ten o czym Pan tu pisze jako „PROJEKT MODERNIZACYJNY „dobry ADMINISTRATOR
wykonuje w ciągu 2-ch godzin ,natomiast testowanie :wykonuje w BAZIE DANYCH
przagotowanej specyjalnie to testowania tego zadania./ To kopia DANYCH na SERVACH do testów których każda Baza Danych musi posiadać jako podstawowy Instrument wykonawczy. /TO tak w nawiasie/
Dlatego PROSZE TUTAJ NIE WYKORZYSTYWAć NISKIEJ WIEDZY w tym kierunku
Przeciętnego Obywatela –Czytającego ten Artykuł gdyż śmierdzi to na KORUPCYJNą AFERE ! i niekompetencje do wykonywania tej FUNKCJI w Zarządzie !!!!!!
eryk / 195.245.68.* / 2006-06-13 15:33
Potwierdzam. Jak ktoś się na czymś nie zna wcale - nie powinien się wypowiadać.
A to wypowiedź jest tego jawnym przykładem. Zna pan architekturę systemu? funkcjonalność, którą realizuje? liczbę modułów itd.? Robił Pan system który ma pracochłonność większą niż kilka osobolat ?

Znając choćby zawiłość naszego prawa i jego "nie algorytmiczność" należałoby przynajmniej przyjąć, że nie jest to takie proste jak się na pierwszy rzut oka wydaje.
LP / 83.135.171.* / 2006-06-10 19:45
Polecał bym Ten Artykuł do przeczytania PROKURATURZE GENERALNEJ albo Centralnemu Biurze Sledczemu o dokonanie "przeglądu" zleceń systemu ZUS za usługi PROJEKTOWO MODERNIZACYJNE SYSTEMU BAZY DANYCH tworzących nieuzasadnione koszty SYSTEMU.
Leoncio Santa Kruzo Core de Almeida / 87.99.44.* / 2006-06-10 09:51
Istnieje przecież ustawa o podpisie elektornicznym i o fakturach elektronicznych, po co każdy przedsiębiorca miałby płacić za certyfikat do podpisywania dokumentów faktur , skoro ZUS wydaje wszystkim przediśebiorcom przekazującym drogą elektroniczną dokumenty do ZUS takie certyfikaty,. Jeśli chcemy mieć w polsce zdrowy wzrost PKB nie tylko 5 % , to ożwienie obrotu gospodarczego za pomocą ZUS byłoby odpowiednik krokiem. Niech ta niewydarzona instytucja zacznie robić w końcu coś dobrego dla społeczeństwa a nie tylko zatrudniać rzeszę przygłupów...
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-06-10 09:17
"Systemem" komputerowym ZUS pilnie powinna zając się prokuratura. Prokom Krauzego to jak wiadomo firma kapitalizmu politycznego. Na Korccie centralnym bywał PREZIO. Samo nazwanie tej LIPY systemem jest obraza tego słowa. Nigdy nie widziłam czegoś równie nieudolnego jak sprzęt i program Prokomu - to jest dosłownie infantylne żeby nie powiedzieć gówniarskie. Taki "system" moze zrobić zdolny licealista lub student pierwszych lat informatyki. Politycznie gangsterzy i oszuści naciągneli podatnika na 3 mld złotych - dosc sporo.
manolo / 83.22.255.* / 2006-06-10 13:11
A faktycznie widziałaś ten system? Z tego co pisze R. Gwiazdowski w ZUSie jest żle ,może nawet bardzo żle ale nie jest to powód do pisania o czymś o czym nie ma się pojęcia. Ponadto wszystkich zachęcam do jednego: jeżeli wiesz coś na temat złodziejstwa ,przekrętów i innych przestępstw,bez względu na to kto ich dokonał ,podziel się tą wiedzą z prokuraturą. Jeżeli nie wiesz, nie rzucaj oskarżeń i nie wyzywaj ludzi.
bizon / 83.22.19.* / 2006-06-10 16:05
To poracuj na tym programie troszkę, poprzesyłaj dokumenty które stworzysz do ZUS, a potem poprawiaj w nieskończoność to co system stworzył z twoich dokumentów, tylko nie klnij za głośno.
Świetny bubel.
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-06-10 13:50
Wyrazilam sie precyzyjnie - znam sprzęt, znam "oprogramowanie". ten "system" to jest wulgarne oszustwo. Znajomy jest w ZUSie kierownikiem ośrodka. To są rzeczy ogólnie znane w srodowisku informatycznym. Prokom urósł do symbolu słupa mafijnych interesów SLD. Prokuratura - przynajmniej do niedawna - panicznie boi się ludzi Grup Trzymajacych Władzę
manolo / 83.22.249.* / 2006-06-11 12:39
Wcale nie wykluczam ,że system który Prokom stworzył dla ZUSu to bubel. Jeśli tak jest to powinna w to wejść prokuratura ;i to jak najszybciej. W innym przypadku rodzi się nieodparte wrażenie ,że to konkurencja próbuje ten system zdyskredytować.
Rozumiem ,że finansowanie TV Familijnej przez Prokom odbywało się również w ramach wspólnych z SLD "interesów".
jin / 68.12.54.* / 2006-06-11 02:53
Calkowicie sie zgadzam.
Prokom to jeden wielki przekret.
System tak koslawy jak zaden inny.
Pracowalam przez 6 lat w ZUS, to prawdziwy koszmar.Bywaly dni ze system nie peacowal i wszystko rozliczalismy recznie jak za dawnych czasow.
A potem system "poprawiony" nie analizowal zadnych danych i ta zabawa w ciuciubabke trwala bez konca.
Zostawalo tylko przepraszac podatnikow, i modlic sie ze jutro rano jak przyjde do pracy to system bedzie pracowac.
Prokurator to za malo na takich oszustow.
To prawdziwy sabotaz!
Kazdy kto pracuje w ZUSie to potwierdzi.

Najnowsze wpisy