Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rocznica kryzysu. Lehman Brothers trzeba było ratować?

Rocznica kryzysu. Lehman Brothers trzeba było ratować?

Wyświetlaj:
anhdowc / 83.5.10.* / 2009-09-14 18:15
Papieru toaletowego (dolara) się nie oszczędza przy wycieraniu dupy z gówna.
Ewiak Ryszard / 78.8.154.* / 2009-09-14 16:28
Jednym z najsilniej dotkniętych przez kryzys regionów świata jest Europa Środkowo-Wschodnia, zwłaszcza kraje bałtyckie. Czy jest to sprawa przypadku? Nie jestem jasnowidzem, ani prorokiem. Studiuję od ponad 30 lat Biblię i nie jestem zaskoczony takim obrotem sprawy. W moim odczuciu obecny kryzys jeszcze mocniej dotknie wyżej wymieniony region Europy. Dlaczego? Według planu Nieba Rosja ma powrócić, inaczej mówiąc, odzyskać utracone po rozpadzie ZSRR wpływy. W Księdze Daniela jest zapowiedziane: "W czasie wyznaczonym [król północy = Rosja] powróci z powrotem i wkroczy na południe [wiele wskazuje, że może to być Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [zwycięstwa, jak w 1921] i jak później [w 2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód], i będzie poniżony i zawróci" (11:29,30a). Jakie logiczne wnioski można wyciągnąć z tej zapowiedzi? Wiele wskazuje, że Niebo zaplanowało powrót Rosji na wielką skalę, dlatego należy spodziewać się pogłębienia obecnego kryzysu. Chyba nietrudno domyśleć się, że w związku z tym nieunikniony będzie rozłam, lub wręcz rozpad Unii Europejskiej i NATO. Wcześniejsza zapowiedź z tego fragmentu Biblii dotyczy historii Rosji po II wojnie światowej i także warto zwrócić na nią uwagę. "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał skutecznie [odnosił sukcesy na scenie politycznej], i zawróci do ziemi swojej" (11:28). W ostatnim fragmencie tego tekstu zapowiedziano, że garnizony rosyjskie powrócą do kraju. Do pełnej realizacji tego planu też potrzebny był narastający kryzys gospodarczy, który bardzo mocno uderzył kraje bloku wschodniego, powodując rozpad Związku Radzieckiego i Układu Warszawskiego.
Natter / 2009-09-14 21:16 / Tysiącznik na forum
Biblisto.Też trochę interesuje się tzw. Pismem Sw.ale dużo pozytywnych treści jest mało.Raczej cudzołóstwo i sręczycielstwo [ Abraham itp] oraz ohydne zbrodnie [ Mojżesz,Jozue Juda itd.Przepowiedni cała masa .Trochę ekonomii ale to już NT.Podchodzić do tego należy z dystansem a co do Daniela to czytałem już kilka wersji natemat rozpadu i powstania państw
smacktheface / 77.254.248.* / 2009-09-14 18:19
Wiesz co, studencie Biblii?? Dla mnie król północy to niedźwiedź polarny. W Rosji od stu lat nie było króla (o ile za króla można było uważać wcześniej cara). Wiele, setki tysięcy "garnizonów rosyjskich" nie powróciło z wojny skończonej w 1945 roku. Dzisiejsza Rosja jest zbratana z cerkwią prawosławną jak chyba nigdy w historii, mówić, że rządzi tam ateizm to w najlepszym razie kiepski żart. Myślę, że gdyby przyszło co do czego, Rosja ma wszelkie szanse poradzić sobie z mieszkańcami wybrzeży Kittim. To musiałyby być cholernie wielkie wybrzeża Kittim, żeby wydarzyło się coś niespodziewanego. A w Gruzji to Rosja już była jeszcze za Sowietów, dużo mocniejsza niż dziś. Jeśli wskażesz mi, gdzie w Biblii jest mowa o Gruzji, Rosji, Unii Europejskiej i NATO, możemy dalej pogadać. A na razie przestań bredzić i znajdź sobie żonę, której będziesz truł te idiotyzmy.
sfdafd / 213.158.197.* / 2009-09-14 16:36
Od 30 lat studiujesz biblie? Gratuluje zmarnowanego czasu.
Trurl / 62.29.164.* / 2009-09-14 15:37
Prościej jest zrównać w prawach sektor finansowy i bankowy z pozostałymi. Jeżeli w tej chwili te sektory mają przywileje podatkowe i prawne w stosunku do pozostałych sektorów gospodarki, to kryzys da o sobie znać dopiero za kilka lat. Ale wtedy rozlew krwi będzie normą w regulowaniu stosunków "reszta gospodarki" vs. "swiat finansjery". Oby nastąpiło to jak najszybciej.
EcoHuman / 188.33.85.* / 2009-09-14 11:24
Do tej pory nie uczyniono NIC, co pomogłoby zapobiec 'powrotowi' kryzysu, który został tylko nieco oddalony i to w najprostszy sposób przez WPOMPOWANIE niewyobrażalnie wielkich (i do tego cudzych) pieniędzy.
Kryzys nie odszedł daleko, Kryzys POWRÓCI!
Pozostaje pytanie o jego konsekwencje, o FORMĘ w jakiej da o sobie znać? i jak szybko!
qoomaq / 79.191.222.* / 2009-09-14 17:10
cudzych? Czyli niby czyich? Wpompowane w załamujący się rynek finansowy pieniądze są czysto wirtualne. W odróżnieniu od tych, które utracili nabywcy toksycznych papierów wartościowych.

Najnowsze wpisy