Forum Forum finansoweKredyty

"Rodzina na swoim" a wynajem

"Rodzina na swoim" a wynajem

tmjumper / 2009-10-06 20:21
Witam
Mam pytanie dotyczace wlasnie tego kredytu czy podczas splacania tego kredytu moge tymczasowo wynajac to mieszkanie ?. Czy decydujac sie na kredyt z doplatami jest to poprostu zabronione
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
michal_sz / 2009-10-07 08:27
Poza tym, że w sumie wyłudzasz dopłaty od państwa (czyli od nas wszystkich) w sposób jawny, to niestety nikt się do tego nie przyczepi.
cosmo / 87.206.243.* / 2009-10-07 23:36
A dlaczego wyłudza?? Oprócz nazwy to jest raczej produkt stymulujący rynek kredytów hipotecznych opakowany przez poczciwych i przyjaznych wujków polityków do rany przyłóż. Dlatego ja bym takich ostrych sądów nie wygłaszał na Twoim miejscu. Każdy wyżej rozwinięty kraj ma takie rozwiązania, a jako że Polska jest porządnie katolicka to ma on taką a nie inną formę i moim zdaniem dobrze. Inna kwestia, że powinien się błyskawicznie skończyć w przypadku hossy albo dotować najtańsze mieszkania o najmniejszym standardzie.
misiek_sz / 212.67.148.* / 2009-10-08 08:55
Każdy kraj? Przesadzasz i to sporo, bo wątpię żebyś znał realia we wszystkich krajach.
Filozofia programu RnS jest prosta - pomoc w zdobyciu pierwszego mieszkania i zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych rodziny. Oczywiście program ma sporo wad i często nie trafia do właściwych beneficjentów.
Nie wiem jak długo będzie stać nasz budżet na utrzymanie Rodziny na swoim.

tmjumper - odpowiadając na Twoje pytanie. Nikt Ci nie zabrania wynajmować mieszkania - i to między innymi mnie wkurza mnie w tej ustawie. Bo ja, Ty, Cosmo i inni zapłacą za część odsetek z tego kredytu, a Ty będziesz sobie zarabiał na wynajmie.
cosmo / 87.206.243.* / 2009-10-08 10:53
Zajmuję się kredytami i trochę wiem jak to wygląda "na zachodzie". Są to programy stymulujące, działania specjalnie do tego powołanych jednostek rządowych itd. Niektóre kraje mają tylko opracowany system ale np. z niego nie korzystają. Trzeba sobie uzmysłowić, że nie wszystkie kraje oczywiście mają ten program w formie takiej jak on jest u nas rozpoznawany.

Co do rodziny.. hm a dlaczego singiel, pracujący i chcący kupić mieszkanie ma być dysfunkcyjny?? W sumie z ekonomicznego pkt. widzenie 2 ludzi jest zawsze łatwiej przeżyć. Budżet będzie stać, bo z drugiej strony, na obrotach na rynku nieruchomości spowodowanych programem, świetnie zarabia. W tej chwili BGK podniósł wskaźniki, bo zostawało im za dużo pieniędzy. Program jest dobry, bo najciężej jest kupić 1 mieszkanie, tylko idea sprzedawana ludziom bez sensu, no i brakuje singli. Dlatego ja proponuję żebyśmy przestali o nim myśleć jako o rodzince w swoim pierwszym mieszkanku, bo pomysłodawcy na pewno nie przyświecał taki cel, z grubsza nie logiczny i nic nie wnoszący dla rynku nieruchomości.

tmjumper - możesz wynajmować tylko się tym nikomu nie chwal.
Latvian1 / 193.210.65.* / 2010-11-05 16:06
Panie Doradco, miałbym prośbę o interpretację, co miał Pan na myśli mówiąc "tylko się tym nikomu nie chwal". Jestem w podobnej sytuacji jak tmjumper i wynajmując mieszkanie chciałbym to zrobić legalnie. Reasumując czy sformułowanie "tylko się tym nikomu nie chwal" oznacza, że wynajem mieszkania pochodzącego z RnS będzie niezgodny z prawem? Bo ja jednak planowałem się tym "pochwalić" skarbówce;)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

A tych, którzy zaraz zaczną mnie opluwać pragnę poinformować, że co miesiąc płacę na to cholerne socjalistyczne państwo ponad dwukrotnie większe podatki niż przeciętny Polak, więc jeżeli ktoś tu kogoś doi to nie ja państwo, a państwo mnie.
tmjumper / 2009-10-08 07:22
czyli mogewynajmowac czy nie ???

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: