Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rok 2016 na razie nie jest szczęśliwy dla GPW

Rok 2016 na razie nie jest szczęśliwy dla GPW

Wyświetlaj:
synonim smarrfon / 94.254.133.* / 2016-01-11 06:37
Giełda w Chinach -3, 15% z rana po spadku o 7% dwa razy pod rząd

Jak to w hossie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim smarrfon / 94.254.133.* / 2016-01-11 06:15
Na miedzi już 1 z przodu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ateista-realista / 217.99.123.* / 2016-01-11 06:31

Na miedzi

Czy Ty choć czasami śpisz? ;)

A z tą miedzią faktycznie kanał, jeszcze chwila i miedziak będzie w (...) nie tylko kursem...
synonim smarrfon / 94.254.133.* / 2016-01-11 06:40
Wcześnie się kładę spać to i rano wstaję :) taki biorytm
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Etermit / 2016-01-11 01:11 / Tysiącznik na forum
na 2800 na W20 musimy zaczekać do środy albo nawet i do końca tygodnia
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-10 19:18
Z racji sentymentu do teorii Elliotta lubię pobawić się w oznaczanie i oto wziąłem na tapetę spadki od kwietnia czyli całą obecną bessę:
http://bankfotek.pl/view/1965841
Mamy tu wyraźną strukturę klasycznego zygzaka 5-3-5 (oznaczenia czerwone ABC). Co oznacza (pięć fal spadkowych 1-2-3-4-5)-(trzy wzrostowe a-b-c)-(pięć fal spadkowych 1-2-3-4-5). Jakkolwiek przy pierwszym impulsie (fala A) można dyskutować to przy drugiem impulsie (fala C) strukturę pięciofalową widać wyraźnie. czyli w tej chwili wykańczamy falę C (najprawdopodobniej bo może być inaczej ale nie komplikujmy) i jedziemy niebawem do góry.
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-01-10 21:24
Ilu analityków tyle fal eliota . Na historycznych wykresach eliota dopasujesz wszędzie i to na kilka możliwych sposobów .

Jakkolwiek przy pierwszym impulsie (fala A) można dyskutować ...........

no i właśnie o to się roschodzi bo jeżeli którąś z wyrysowanych fal żle zanalizowałeś to cały pozostały wykres może się zawalić jak powstaną nowe świece bo się okaże ze fala 3 bo dopiero była fala 2 itd.
synonim / 2016-01-10 21:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ilu analityków tyle fal eliota . (...) no i właśnie o to się roschodzi bo jeżeli którąś z wyrysowanych fal żle zanalizowałeś to cały pozostały wykres może się zawalić jak powstaną nowe świece bo się okaże ze fala 3 bo dopiero była fala 2 itd.


gość 12 lat w tym siedzi i nie widzi tych nieprzezwyciężalnych problemów które nakazują z miejsca wyrzucić to całe wróżenie z fusów do kosza

to się nazywa dopiero "postęp w myśleniu"
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-10 21:58
Przeczytaj co napisałem niżej i idź już spać bo przynudzasz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim smarrfon / 94.254.133.* / 2016-01-11 06:04
Ciekawe że ty dopiero wtedy przyznajesz że to co rysujesz nie działa jak dopiero inni cię przycisną
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-11 08:31

Ciekawe że ty dopiero wtedy przyznajesz że to co rysujesz nie działa jak dopiero inni cię przycisną

Przeczytaj, starając się opanować dysleksję, jeszcze raz pierwsze zdanie:

Z racji sentymentu do teorii Elliotta lubię pobawić się w oznaczanie

sentymentu, lubię, pobawić się - już zrozumiałeś czy nie?
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-10 21:36
Masz rację, sam traktuję to z przymrużeniem oka 😉
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
świeżak44 / 94.254.133.* / 2016-01-10 20:04
Jaja sobie robisz... Dalej masz 50% kasy w akcjach???
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-10 21:29
Nie robię sobie jaj. Tak ostatnio wyrównałem do 50% dokupując nieco akcji.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-01-10 15:40
W USA sektor łupków a raczej jego długi mogą przy obecnych cenach ropy zadziałać jak kredyty mieszkaniowe subprime w 2008 roku. No to jest przechlapane.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-01-10 17:23
Nie bez powodu USA uwolniło handel ropą. Teraz tylko trzeba odbiorców znaleźć . No to teraz trzeba tylko na bliskim wschodzie pomóż im się z wojną rospędzić a odbiorcy się sami znajdą . No i doczekamy się tak przez ciebie oczekiwanego odbicia na ropie.(ja tez na to liczę jak cie to pocieszy ) No ale jak na razie jest większe prawdopodbieństwo że ropa będzie dalej spadać niż pójdzie do góry
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-01-10 17:27
Coś jest na rzeczy jak mówisz już jakiś czas temu US Navy wycofało jedyny swój lotniskowiec z Zatoki Perskiej pod pretekstem "remontu" . Pierwszy taki przypadek od 23 lat że nie mają w tym rejonie ani jednego lotniskowca czyli de facto ich tam już nie ma.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ateista-realista / 83.26.70.* / 2016-01-10 14:22
Jakby tak wizje niemieckiego CDU się ziściły, to raczej Węgry nie zastąpią nam Niemiec w strukturze importu i eksportu, he, he, he ;)

Będzie musiał Prezes iść na kolanach do Moskwy na modły proszalno-błagalne, albo zobaczyć kraksę gospodarki gołym okiem ;D
synonim / 2016-01-10 14:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jakby tak wizje niemieckiego CDU się ziściły, to raczej Węgry nie zastąpią nam Niemiec w strukturze importu i eksportu, he, he, he ;)


dla Niemców jesteśmy nową kolonią taniej siły roboczej i nieopodatkowanym gigantycznym rynkiem zbytu, więc straszenie jakiejś partii że się na nas obrażą to jest czysty populizm

Nie zrezygnują z morza kasy którą stąd wyciągają

"Raport GFI. Niemcy drenują nielegalnie Polskę na ok. 30 mld zł rocznie"

http://statystyk.salon24.pl/685507,raport-gfi-niemcy-drenuja-nielegalnie-polske-na-ok-30-mld-zl-rocznie

Więc czemu ten cały niemiecki kwik na PiS?

Bo im chce tego tortu trochę przyciąć

tyle fakty

ale jak ktoś tego nie rozumie to się daje straszyć polskojęzycznym mediom, które są w 90% w rękach niemieckich


Będzie musiał Prezes iść na kolanach do Moskwy


z Rosją też dobrze handlujemy i dobrze na tym wychodzimy

a reszta to populizm polskojęzycznych mediów będących w rękach niemieckich
ateista-realista / 83.26.70.* / 2016-01-10 15:01

to się daje straszyć polskojęzycznym mediom, które są w 90% w rękach niemieckich

Pudło. Już kiedyś wcześniej pisałem, że korzystam ze źródeł z kapitałem amerykańskim oraz z kapitałem rodzimym. Ale tak, wiem, one są tylko "polskojęzyczne", prawdziwie polskie są tylko te uświęcone przez Prezesa ;)

Aczkolwiek mam dla Ciebie kiepską informację - o tej konkretnej sprawie pisze również jedno z mediów uświęconych.
synonim / 2016-01-10 15:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Pudło. Już kiedyś wcześniej pisałem, że korzystam ze źródeł z kapitałem amerykańskim oraz z kapitałem rodzimym. Ale tak, wiem, one są tylko "polskojęzyczne", prawdziwie polskie są tylko te uświęcone przez Prezesa ;)


pewnie mówisz o tvn

ta sama propaganda co w tych niemieckojęzycznych


Aczkolwiek mam dla Ciebie kiepską informację - o tej konkretnej sprawie pisze również jedno z mediów uświęconych.


Aż jedno :)
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-10 13:34
Cały czas w grze formacja AB=CD:
http://bankfotek.pl/view/1965678
Formacja oparta na zniesieniach 0.707/1.414 dodatkowo wzmocniona zniesieniem 0.707 całej hossy w latach 2009-2011. Obszar odwrócenia trendu znajduje się w rejonie 1701-1750 (linie zielone). W grudniu nastąpiło lekkie odbicie, które sugerowało, że formacja zadziałała, jednak początek stycznia przyniósł spadki które dalej testują w/w obszar, czyli formacja jeszcze nie jest zanegowana. Od razu zaznaczam, że ja pokazuję tylko możliwy punkt odwrotu w tym miejscu, a tak wcale być nie musi. Jeśli obszar zostanie przebity to mam alternatywne poziomy i formacje, które przedstawię w odpowiednim czasie. Generalnie zakładam, że rynek nie powinien spaść niżej niż okolice 1390-1450 pkt. Czasowo już a najdalej za kilka miesięcy należy spodziewać dna cyklu 40-miesięcznego, a jest to bardzo ważny cykl bo pokrywa się z cyklem koniunktury gospodarczej, czyli PKB:
http://bankfotek.pl/view/1965455
Dołek tego cyklu na indeksie może wyprzedzić i tak często bywa prawdziwe dno recesji, bo giełda antycypuje często ruchy w gospodarce. Uważam zatem, że przed nami dołek na giełdzie to kwestia kilku najdalej miesięcy, jeśli nie już, a w gospodarce cykliczne ochłodzenie i spadek PKB. Oczekiwanie na bardzo prawdopodobną obniżkę stóp% i odczyt PKB za 4Q 2015 może niebawem wykreować wzrosty, choćby korekcyjne, w końcu styczeń się jeszcze nie skończył i nie wiadomo czy będzie to 9-ty miesiąc spadków. Czas pokaże.
synonim / 2016-01-10 14:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Obszar odwrócenia trendu znajduje się w rejonie 1701-1750 (linie zielone)


na 2430 to samo pisałeś, teraz jesteśmy na 1730, jaki sens jest stosować te same bzdury które od 9 miesięcy się nie sprawdzają? to tylko ty chyba już wiesz


Czasowo już a najdalej za kilka miesięcy należy spodziewać dna cyklu 40-miesięcznego, a jest to bardzo ważny cykl


ano ciekawe

dopiero co podniecałeś się innym "ważnym" cyklem - 10-miesięcznym i pisałeś o"dnie cyklu 10-miesięcznego"jak wig20 stał na 2030 pkt a ja fundy akcji sprzedawałem, z czego się podśmiewałeś pisząc że skoro ja to robię to dno już jest

ale dna tam wcale jeszcze nie było więc potem pisałeś znowu to samo na 1930, gdzie puty wywaliłeś. Teraz jesteśmy na 1730 a ty dalej jakieś "cykle" i "dna" widzisz

przypadek nieuleczalny

ZT / 83.24.209.*/ 2015-11-19 13:56
Mamy potwierdzoną formację gwiazdy porannej na wig20 i wig, a "fachowcy" wyprzedali już akcje w dołku i robią sobie "urlop", do tego cyklicznie powinien być już dołek cyklu 10-cio miesięcznego, no to już wiadomo co nas czeka niebawem, szable w dłoń i hajda


zakładam, że rynek nie powinien spaść niżej niż okolice 1390-1450 pkt.


czytacie gościa? pisze o 1450 na wig20, tak tak, to ten sam koleś co "z formacji" wyznaczał "betonowe wsparcie" na 2430, czyli 1000 punktów wyżej

ale wiecie co jest najlepsze, najlepsze jest to, że on cały czas twierdzi że te formacje "działają"

i on to pisze od 2500

ZT / 83.31.12.* / 2015-05-27 12:49
Okolice 2430 to betonowe wsparcie i to tyle w kwestii spadków
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-10 14:53

synonim

W maju była inna rzeczywistość i nie zakładałem, że to już bessa. Zaś jak pisałem we wrześniu o bessie to pokazywałeś poziomy 1600 rzekomo przeze mnie napisane i drwiłeś ze mnie. Zapytuję gdzie ten kanał konsolidacyjny 2200-2500, co jak go Jasiu zauważył to od razu został przebity w dół. Zdolniacha.
synonim / 2016-01-10 14:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zapytuję gdzie ten kanał konsolidacyjny 2200-2500, co jak go Jasiu zauważył to od razu został przebity w dół. Zdolniacha.


o konsolidacji 2000-2500 to ja już pisałem tu w 2012, cytaty miałeś wklejane, więc nie pisz od nowa głupot
taki sobie / 37.152.19.* / 2016-01-10 12:09
Zlikwidować OFE i giełda rusz na północ. Tak stało się na Węgrzech. W tedy szulerzy nie będą mieli od kogo pożyczać akcji i grać na spadki,min. Jeśli skarb państwa będzie miał akcje, to nie będzie ich sprzedawał, tylko trzymał. Pokażcie kraj wysoko/średnio rozwinięty, gdzie takie oszustwo działa?
Niema takiego. Oni sprzedają teraz akcje u nas ,żeby transferować pieniądze do siebie , nawet ze stratą , przecież, to nie są ich pieniądze, tylko polskich emerytów. Dzień, kiedy to nastąpi, będzie świętem, dla GPW i Polaków.
ateista-realista / 83.26.70.* / 2016-01-10 14:23

to nie są ich pieniądze, tylko polskich emerytów

To nie są również pieniądze polskich emerytów. Poczytaj sobie kilka ostatnich wyroków/orzeczeń TK i bodajże SN w tej kwestii.
lalkabratz / 150.254.222.* / 2016-01-10 09:48
Nie mamy szczęścia do rządzących. Poprzednicy narobili długów, zabrali pieniądze ofe i zaaferowali wszystko co można. Obecni nie mają ekonomistów a przez to mogą narobić bajzlu. I tak dobrze, że lewackiej lewicy nie ma :)
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-09 19:40
A jeśli (podkreślam jeśli) przed nami recesja w 2016r., która potrwa kilka kwartałów to z następnym budżetem może być kiszka i z programów 500+, obniżeniem wieku emerytalnego itd. będzie kiepsko. Prezes Polski się trochę zdziwi i może wreszcie doceni, że:
"It’s the economy, stupid"
synonim / 2016-01-09 19:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Prezes Polski się trochę zdziwi i może wreszcie doceni, że:
"It’s the economy, stupid"


No on jest prezesem a ty jedynie rysujesz tu kraby z wiadomym opłakanym skutkiem ale i tak znasz się lepiej od niego na ekonomii

a co do PiS to w pechowym momencie dostali władzę i nie oni są winni globalnego spowolnienia, które jak zwykle dotknie i nas, ale motłoch i tak będzie ich winił bo motłoch niewiele kuma i "wzrok masy nie sięga dalej niż kawałek kiełbasy"
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-09 17:35
Ostatnio zostałem wyśmiany jak napisałem, że PKB jest skorelowany z indeksem giełdowym. No to proszę oto wykres PKB i Wig:
http://bankfotek.pl/view/1965455
Wydaje mi się, ze komentarz jest zbyteczny, albo ja jestem ślepy. To jak widać jest najważniejszy czynnik, który wpływa na GPW, a reszta to tylko korelacja z innymi rynkami. Widać, tu również, że bessa na giełdzie często pokazuje z wyprzedzeniem recesję gospodarczą, jak było to w 2007 i 2011 r. Dziś mamy identyczną zwałę przy wysokim PKB co może zapowiadać recesję w Polsce w roku 2016. Czekam na szybki szacunek PKB za 4Q 2015 (w połowie lutego), to może dać odpowiedź czy obecne spadki na GPW będą potwierdzone w spadku PKB za 4Q 2015. Reszta to łikend i relaks przy dobrym trunku rzecz oczywista.
taki sobie / 37.152.19.* / 2016-01-10 12:13
Nasza giełda ,to szulernia. Tu nie obowiązują prawa rynku. Nie kompromituj się.
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-10 12:40

Tu nie obowiązują prawa rynku.

Ja posługuję się faktami, czyli sporządzonym wykresem. A ty czym podpierasz swoją tezę? Niczym.
synonim / 2016-01-10 12:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Tu nie obowiązują prawa rynku. Nie kompromituj się


gość po 12 latach na giełdzie wierzy że GPW jest sterowana przez odczyt polskiego PKB

cyrk
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-10 12:49

GPW jest sterowana przez odczyt polskiego PKB

Taka jest KORELACJA, znajdź w słowniku co to znaczy. Trzeba było skończyć podstawówkę ale czego Jaś się nie nauczył tego Jan nie będzie umiał. Dyskusja 2+2=4 a nie 5 jest jałowa. Koniec.
synonim / 2016-01-10 13:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Taka jest KORELACJA, znajdź w słowniku co to znaczy


no to już znalazłeś i cieszy mnie to

a teraz powiedz mi gdzie w tym widzisz wynikanie przyczynowo-skutkowe bo ja nie wiem co to ma wspólnego z zagadnieniem korelacji
synonim / 2016-01-09 18:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ostatnio zostałem wyśmiany jak napisałem, że PKB jest skorelowany z indeksem giełdowym. No to proszę oto wykres PKB i Wig:
http://bankfotek.pl/view/1965455
Wydaje mi się, ze komentarz jest zbyteczny, albo ja jestem ślepy. To jak widać jest najważniejszy czynnik, który wpływa na GPW, a reszta to tylko korelacja z innymi rynkami.


ty to naprawdę jesteś muł. Skoro nasza gospodarka jest zależna od innych gospodarek, zwłaszcza niemieckiej, a ta od amerykańskiej i tak dalej, zgodnie z zasadą naczyń połączonych, to na tej samej zasadzie giełdy, które dyskontując spowolnienie w większych gospodarkach wpływają na naszą giełdę a ich gospodarki na naszą gospodarkę. Tak więc zachowanie zarówno naszej giełdy jak i gospodarki to jedynie pochodna i twój wykresik to też jedynie pochodna, echo czegoś większego, korelacja będąca tak naprawdę pochodną dużo większej i innej korelacji

słyszałeś powiedzenie correlation is not causation?

narysuj sobie wykres zachorowania na grypę versus temperatura powietrza to też ci wyjdzie "korelacja", że w zimę zachorowania rosną a latem spadają. tylko to nie oznacza że niższa temperatura powoduje grypę, ona jest jedynie współczynnikiem a nie przyczyną

kumasz, czy nie, bo z tobą naprawdę nie można być niczego już pewnym

tak więc twój wykres wcale nie pokazuje że polska giełda jest skorelowana z polską gospodarką, pokazuje jedynie to że zarówno nasza giełda jak i gospodarką jedynie pochodną i częścią dużo większej całości

jak zwykle czegoś nie zrozumiałeś
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-09 19:00

Skoro nasza gospodarka jest zależna od innych gospodarek, zwłaszcza niemieckiej, a ta od amerykańskiej i tak dalej,

A gdzie tu sprzeczność z wykresem??? Nasze PKB jest powiązane z innymi gospodarkami, przecież to normalne, gdzie ja to neguję??? Wykres pokazuje to co pokazuje, nieprawdaż?? Korelacja jest czy nie ma??

narysuj sobie wykres zachorowania na grypę versus temperatura

bzdety nie związane z tematem.

tak więc twój wykres wcale nie pokazuje że polska giełda jest skorelowana z polską gospodarką

Właśnie to pokazuje. A to, że nasza gospodarka zależy od innych niczego nie zmienia.

pokazuje jedynie to że zarówno nasza giełda jak i gospodarką jedynie pochodną i częścią dużo większej całości

no i zgadza się, nic to nie zmienia.

ty to naprawdę jesteś muł

I kto tu jest muł??? A to drodzy forumowicze sami rozsądźcie.
synonim / 2016-01-09 19:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A gdzie tu sprzeczność z wykresem??? Nasze PKB jest powiązane z innymi gospodarkami, przecież to normalne, gdzie ja to neguję??? Wykres pokazuje to co pokazuje, nieprawdaż?? Korelacja jest czy nie ma??


a słyszał że korelacja nie dowodzi zależności, czy nie słyszał?

bo ja widzę że nie słyszał


bzdety nie związane z tematem.


no to widać że po prostu nie zrozumiałeś przykładu

jak zwykle

podobieństwo dwóch wykresów to jeszcze nie pokrewieństwo przyczynowe dwóch wykresów

rozumiesz?

nie rozumiesz


Właśnie to pokazuje. A to, że nasza gospodarka zależy od innych niczego nie zmienia.


ależ to wszystko zmienia bo pokazuje że twój wykres jest tylko pochodną większej całości i częścią tej całości a więc nie integralną zależnością przyczyna => skutek

GPW spada bo spada jakaś inna większa giełda i nie obchodzi ją nasza gospodarka

a nasza gospodarka potem zwalnia ale nie obchodzi ją nasza giełda i zwalnia bo zwalnia jakaś inna większa gospodarka

zjawiska niezależne od siebie ale zbieżne w czasie, tak jak zima i wzrost zachorowań na grypę

rozumiesz to?

nie rozumiesz


pokazuje jedynie to że zarówno nasza giełda jak i gospodarką jedynie pochodną i częścią dużo większej całości

no i zgadza się, nic to nie zmienia.


to właśnie zmienia wszystko bo rozrywa postulowaną przez ciebie na wykresie zależność gospodarka polska => giełda polska

nie ma takiej zależności

twój wykresik pokazuje jedynie korelację ale już nic nie mówi nam o "kauzacji" (przyczynowości)

rozumiesz?

nie rozumiesz
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-01-09 21:35
Pozaginał cię jak kartkę A4 nie wij się już.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-01-10 08:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Pozaginał cię jak kartkę A4 nie wij się już


to od razu widać że zrozumiałeś zero z tej dyskusji
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-09 19:51

a słyszał że korelacja nie dowodzi zależności, czy nie słyszał?

Cóż, jeśli chcesz na siłę udowodnić, że PKB Polski nie ma wpływu na indeks giełdowy, to proszę bardzo możesz inwestować na podstawie korelacji pogłowia wielbłądów w Pernambuco z wig. Ja jednak uważam, że jest ścisła korelacja co jest dla normalnych ludzi logiczne i oczywiste, no ale nie dla wszystkich jak widać. Na tym temat kończę, bo ręce i nogi opadają i szkoda czasu.
synonim / 2016-01-09 20:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Cóż, jeśli chcesz na siłę udowodnić, że PKB Polski nie ma wpływu na indeks giełdowy, to proszę bardzo możesz inwestować na podstawie korelacji pogłowia wielbłądów w Pernambuco z wig.


na podstawie korelacji wielbłądów to jak widać ty inwestujesz, a nawet na podstawie korelacji krabów z Seszele

ja inwestuję na podstawie korelacji globalny cykl koniunkturalny vs. wig bo to jedyna korelacja jaka istnieje

no ale nie kumasz tego nadal i potem wypisujesz takie babole jak choćby ten że na GPW będzie hossa bo RPP stopy obniżyło, nie kumając, że dla GPW dużo ważniejsze jest czy FED stopy podwyższy niż czy RPP je obniży


Ja jednak uważam, że jest ścisła korelacja co jest dla normalnych ludzi logiczne i oczywiste, no ale nie dla wszystkich jak widać


twoje "oczywistości" to oglądamy już od ponad roku tutaj i rynek cię łoi aż puchniesz ale i tak nadal nie rozumiesz gdzie błędy popełniasz, ile by ci nie tłumaczyć

no ale cóż, niektórzy mają zdolność kumania nie większą niż kafel chodnikowy i z tym nic się nie zrobi, trzeba to po prostu zaakceptować
dociekliwy / 2016-01-09 19:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Ty juz mozesz nawet pisac ze ziemia jest okragla i nic to nie da taki Twoj los ;)
ZT / 46.186.20.* / 2016-01-09 19:26

Ty juz mozesz nawet pisac ze ziemia jest okragla i nic to nie da taki Twoj los ;)

Wiem, wiem nie trafiłem z 2800 i za wcześnie sprzedałem Put-y i on tego mi nie popuści. Trudno trza wózek pchać dalej.
synonim / 2016-01-09 19:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Wiem, wiem nie trafiłem z 2800 i za wcześnie sprzedałem Put-y


a teraz jeszcze nie trafiłeś z odbiciem w styczniu


i on tego mi nie popuści


zgadza się, od tego jest forum


Trudno trza wózek pchać dalej


gdybyś MYŚLAŁ i uczył się na błędach to nie waliłbyś babola za babolem a ja bym się nie czepiał

no ale nie myśliisz i nie uczysz się na swoich błędach więc jest jak jest
trele morele / 188.33.74.* / 2016-01-09 09:39
TAK to prawda,rok 2016 będzie dla światowych indeksów giełdowych jednym z najgorszych w historii,przyczyn takiego stanu rzeczy jest tak wiele że opisywanie ich uważam za zbyteczne bo zajęłoby to zbyt wiele czasu a każdy kto interesuje się giełdą z pewnością te zagadnienia zna,biorąc to pod uwagę jak również poziom na jakim znajduje się obecnie DJ spadki będą zapewne długotrwałe i bardzo bolesne,także zdecydowanie odradzam inwestycje w akcje
Rafal152 / 84.212.218.* / 2016-01-09 09:00
Panowie spokojnie to wszystko po to żeby zrobić miejsce na rajd świętego mikołaja w grudniu 2016 bo w tym roku miał za mało miejsca żeby sanie rospędzić .
synonim / 2016-01-09 08:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jaka pierwsza sesja, taki cały rok?

Wielu inwestorów lubuje się w badaniu historycznych analogii i budowaniu na tej podstawie prognoz i wniosków na przyszłość.

Niestety, nie mamy dla nich dobrych wieści – wszystko za sprawą styczniowego falstartu WIG20. Indeks największych spółek rozpoczął 2016 r. 2,9-procentowym spadkiem (sesja z 4 stycznia). Był to najgorszy start w historii notowań i tylko czwarty spadkowy początek roku (średnia historyczna stopa zwrotu wynosi +1,6 proc.). W przypadku WIG20 powiedzenie „jaka pierwsza sesja, taki cały rok" sprawdzało się aż w 76 proc. przypadków. „Reguła" zadziałała m.in. w roku ubiegłym.
MBL 08-01-2016, ostatnia aktualizacja 08-01-2016 07:46

Biedny Albert, kasyno zawsze go roluje
taki sobie / 37.152.18.* / 2016-01-09 10:23
A jakie były Twoje prognozy na WIG-20 ? Przypomnę Ci " znawco" rynków ,pouczających innych.
Piałeś codziennie o twardym dnie na 2200.
synonim / 2016-01-09 12:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A jakie były Twoje prognozy na WIG-20 ?


no to popatrzmy

http://www.bankfotek.pl/image/1958058

powiedz nam co tam widzisz

ale jak zwykle wsadzisz głowę w piaseczek i będziesz udawał że tego nie widziałeś

albo weźmy moją styczniową prognozę dla wig20 z grudnia - pokaż jakie ty miałeś prognozy

synonim / 2015-12-23 12:44 /
Tak więc podtrzymuję swoją prognozę o powrocie spadków w styczniu i że prędzej pójdziemy w stronę 1600 pkt na wig20 niż w stronę 2000 pkt


Przypomnę Ci " znawco" rynków ,pouczających innych.
Piałeś codziennie o twardym dnie na 2200.


och, niesamowite, miałem 1 nietrafioną prognozę na 10 trafionych w 2015 roku a on i reszta jego kolesi nielogo wałkuje w kółko tylko tę jedną

ach ten "obiektywizm"
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-01-09 07:30
He he he na Zachodzie to są szybcy jak błyskawica w 2015 w samych Niemczech przyjęli 1,1 miliona uchodźców bo było prosperity więc potrzebowali roboli ale jak w pierwszych dniach 2016 zaczęła się rozwijać bessa a więc i kryzys za rogiem to nagle ogłosili że imigranci macają Niemki i teraz będą ich masowo wywalać. Zmiana o 180 stopni . Taka elastyczność godna podziwu. A nasi biedni przymuleni robią jakieś selekcje w obozach w Grecji bo się poprzedni rząd zobowiązał. Skończy się tak że my będziemy przywozić imigrantów w kryzysie a Zachód w tym czasie będzie ich już wywalał. Spoko.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-01-09 12:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

He he he na Zachodzie to są szybcy jak błyskawica w 2015 w samych Niemczech przyjęli 1,1 miliona uchodźców bo było prosperity więc potrzebowali roboli ale jak w pierwszych dniach 2016 zaczęła się rozwijać bessa a więc i kryzys za rogiem to nagle ogłosili że imigranci macają Niemki i teraz będą ich masowo wywalać. Zmiana o 180 stopni .


to napisz ilu wywalili a ilu przyjęli bo żyjesz jak widzę kolejną fantastyczną wizją świata, którą już się podjarałeś
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2016-01-09 21:39
Trend się już zmienił ale pewnie za dwa lata zatrybisz. Już miałeś takie dłużyzny jak w latach 2010-2012 czekałeś na globalny krach. Dzień w dzień.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2016-01-10 08:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Trend się już zmienił ale pewnie za dwa lata zatrybisz.


nie pisz lepiej nic o "zmianach trendu" bo nawet jak bitcoin spadł z 1000 do 100 to ty nadal pisałeś że tam obowiązuje trend wzrostowy

więc nie ucz nas już lepiej o rozpoznawaniu "zmian trendu"


Już miałeś takie dłużyzny jak w latach 2010-2012 czekałeś na globalny krach. Dzień w dzień.


w 2012 krach na surowcach już trwał ale wtedy jeszcze nawet tu nie pisałeś bo nie miałeś o czym
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy