Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rok kryzysu: Kredyty podrożały, ale raty są niższe

Rok kryzysu: Kredyty podrożały, ale raty są niższe

Wyświetlaj:
bananewa / 2010-05-04 07:47 / Bywalec forum
Oczywiście nie podał pan przykładu nabitych w mbank (też, jestem i też się wstydzę) - libor w dół - marża banku rośnie, kredyt nie tanieje - zawarta klauzula o tym, że bank może (a nie musi) zmieniać oprocentowanie na podstawie zmian stopy referencyjnej i zmian parametrów finansowych (...) powoduje, że warunek "może" działa tylko jednostronnie...
robekparobek / 195.14.4.* / 2009-09-18 12:42
"2009 roku udzielono o jedną trzecią mniej kredytów hipotecznych, za to marże banków urosły o cztery procent." Jeżeli średni marża na kredycie hipotecznym w zeszłym roku wynosiła 1,2%, to wzrost tejże o 4% da w efekcie marżę 1,248%. Stawiam Panu karton whisky, jeżeli znajdzie mi Pan dziś bank, który jest w stanie zaproponowac kredyt z taką marżą. Duzo zdrowia i szybkiego powrotu do szkoły
marlowe / 2009-09-18 20:49 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
O cztery punkty procentowe, jełopie, czyli do 5,2%.
Zdrowia i powrotu do szkoły...
tomtom123 / 91.189.58.* / 2009-09-18 10:31
raty niższe ceny mieszkań idą w górę patrz link http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/czas;na;zakupy;ceny;mieszkan;znow;ida;w;gore,14,0,533774.html

nic tylko brać kredyt

Raporty money nie są juz dla mnie wiarygodne i nie opieram juz się na nich.
arch / 2009-09-18 11:13 / Tysiącznik na forum
Manipulacja ta bezpośrednio wiąże się z kłamstwem.
- Manipulacja to celowe i skryte działanie, poprzez które narzuca się jednostce czy grupie fałszywy obraz pewnej rzeczywistości .
Widocznie muszą to robić bo spadnie sprzedaż nowych mieszkań i POparcie dla rządu !
bolek bankier / 83.136.224.* / 2009-09-18 09:06
Mam propozycję o ustawowe (to modne ostatnio) wymuszenie wkładu własnego przy zakupie mieszkania / domu - najmniej 50 % wartości nieruchomości. Przy kalkulacji zdolności kredytowej, co do reszty założyć 10 letni okres spłaty. Taki rozwiązanie wprowadzone 3 lata temu pozostawiłoby ceny m2 w K-ce na poziomie 1,5 tys PLN. Ludzi faktycznie byłby stać na własny kawałek podłogi.
bananewa / 2010-05-04 07:49 / Bywalec forum
nie jesteś w stanie - deweloperzy by z głodu umarli
andy2024 / 213.199.195.* / 2009-09-18 08:55
Chociaż mam jeszcze czas zastanawiam się nad jedną rzeczą: mając kredyt w CHF spłacając oczywiście regularnie zaoszczędziłem już prawie 3 tys. w stosunku do analogicznego kredytu w PLN. Wg tabelki w excelu prawdopodobnie będzie tak przez cały okres kredytowania, jednak jest coś co budzi mój lekki niepokój za 2 lata. Mając kredyt na 100% wartości nieruchomości za 3 lata wg obecnych założeń spłacę te brakujące 30% wkładu własnego kredytu ale wyrażonego we frankach. W PLN ten sam kredyt będzie prawdopodobnie wyższy lub równy wartości nieruchomości. I tu pojawia się pewien myk: jak banki będą do tego podchodziły - czy zechcą zrujnować kredytobiorców każąc im spłacać tę brakującą kwotę finansowaną np. kredytem gotówkowym czy też uznają że skoro spłaca i się bilansuje bezproblemowo to pozowola na dalsze spłacanie tego kredytu wg harmonogramu i obowiązujących stawek? Oczywiście może być tak, że PLN się umocni do poziomów zbliżonych do 2007- pierwszej połowy 2008, ale na to bym raczej nie liczył. Ma ktoś pojęcie jak banki to rozwiążą?
Karo197 / 79.189.63.* / 2009-11-04 19:43
Z doświadczenia: w Millenium chcą:
1. zapłacanie ponownie 3,5% ubezpieczenia niskiego wkładu lub
2. ponowna wycena nieruchomości na twój koszt tj 480zł przez speca wyznaczonego przez bank - co jak dla mnie oznacza zaniżanie wartości kredytu lub
3 robisz wycenę u speca bez akredytacji bankowej - bank może ją podważyć

Najnowsze wpisy