Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rok politycznych burz i skandali

Rok politycznych burz i skandali

skomentuj
Money.pl / 2006-12-29 07:56
Komentarze do wiadomości: Rok politycznych burz i skandali.
Wyświetlaj:
pawel111111111111 / 88.199.234.* / 2011-07-18 14:18
zobaczcie co robią politycy w wolnej chwili
http://pordubitz.org/1/wiadomosci.onet.pl
magikpopmix / 80.239.242.* / 2011-07-18 02:27
Hym rok skandali takim dobrym skandalem na początek to seks afera narobiono durzo szumu po czym politycy w to zamieszni dobrze sie starali zeby to wszytsko przycichło no ale za bardzo sie nie udało , no a teraz mam kolejną afere związaną z seksem ktura tez mam nadzieje ze nie ucichnie bo kurcze tez pokazuje jacy nasi politycy przedstawiciele państwa są żałosni http://pordubitz.org/1/wiadomosci.onet.pl/
obserwator / 2006-12-30 09:29 / Tysiącznik na forum
Ten rok mógłby być spokojniejszy , gdyby była dobra wola współpracy opozycji z partiami rzadzącymi, ale tak nie było silami 130 posłów opozycja PO dla wlasnej wygody, dla wlasnej kasy, robi wszystko aby przejąć wladzę. To jest czysta destrukcja, ale przywódcy PO założyli szaliki na oczy i udają że nic nie widzą za to języki maja rozdwojone do granic absurdu. Cały podatek PIT jest zabierany, żadnych ulg prawie nie ma, łatwo jest rządzić jak ma sie ma zbiorowe pieniądze, każdy z budżetu chce jak najwięcej, wielu sie udaje, wszyscy na to zbiorowo sie skladają ale większość nic nie dostaje, bo robotników juz nie ma > kiedyś byli dzisiaj inaczej sie nazywają i dlatego nic nie mają. Fundusz zdrowia, to żywy przyklad , że coś jest nie tak i zaliczyć do sukcesu nie mozna coraz dłuzszych kolejek do leczenia, a każdy placi procz podatków także wlasna kasę, żywą gotowkę. A profesorowie, ile słów za utrzymaniem 50 procentowej ulgi w PIT za przychody osiągane za publikowane dziela, kolejne i kolejne , ze zmienionym przecinkiem niekiedy, a kasa płynie szeroką rzeką, ale robotnikom sie zazdrości, to fałszuje rzeczywistość i z demokracją nie ma nic wspólnego.
Mozna by tak pisac i pisać ale się zaczynam bać, czy mamy jeszcze sprawiedliwość bo ona z trudem sie przeciera na światło dzienne, zbyt dużo przekrętow ujawnianych jest wsród ludzi sprawiedliwości.
Konradm / 89.171.78.* / 2006-12-29 17:35
znacznie wyższy wzrost był za premierostwa Cimoszewicza.. i to bez dotacji unijnych oraz otwartego rynku ..za to Rosja stała otworem.. co prawda są tacy, co twierdzą, że to dzięki reformom Suchockiej, ale świetnie określił to Borowski: 'Coś grubo tej śmietanki' - to na zarzut rozmówcy z UW o spijaniu śmietanki po rządach liberałów. Umoczył gospodarkę dopiero AWS i krach rosyjski..
teraz kadra AWS śmiało przemalowała się na PIS i niewiele się nauczyła.. może trochę marketingu politycznego i nie mieszania się w sprawy gospodarcze.
pytam zatem: pod jakim względem ten rok był najlepszy??
czy medal dostaje sportowiec, który uzyskał najlepszy wynik życiowy? hmm.. chyba nie! Musi być lepszy niż inni aktualni zawodnicy.. jeśli przerzucimy tę analogię na nowe państwa Unii - jesteśmy w ogonie! Nie widzę tu powodu do dumy! Trochę bardziej zawiał nam w plecy wiatr koniunktury, ale biegniemy duuużo słabiej, niż inni zawodnicy z tej samej grupy eliminacyjnej. Trener Kaczyński wraz z prezesem PZGosp (drugi Kaczyński) nie przeszkadzają zawodnikom specjalnie, ale i im nie pomagają.. pewnie dlatego nie będzie się czym chwalić.. na wynik trzeba popracować!!
a może zmienić trenera??!! tylko na jakiego??!! Drudzy trenerzy - Lepper i Giertych postanowili dorzucić zawodnikom swoje teczki - pobiegną i poniosą je.. przecież to oni są w zarządzie PZGosp..
Hmm.. a może wzorem podupadających dyscyplin.. zatrudnić obcokrajowca??!! W sporcie poznano się na naszych trenerach.. daj Boże i w polityce lud się pozna.
Sabre / 2006-12-29 11:48 / Tysiącznik na forum
Wypadałoby napisać coś więcej o mijającym roku i „osiągnięciach” IV RP.
- Nikt nie zna adresu sławnych 3 mln mieszkań, ale na pewno gdzieś są.
- Dzięki programowi „Spieprzaj dziadu” spadło bezrobocie.
- Łamiąc konstytucję powołuje się nową przewodniczą KRRiT, która kilka tygodni pełni funkcję nielegalnie.
- Dla podniesienia standardów uprawiania polityki wiceministrem zostaje sędzia Kryże, były kat opozycji.
- Te same wysokie standardy mianują recydywistę Leppera wicepremierem.
- Nie zlustrowano żadnego Ubeka, byłego członka PZPR, czy SLD.
- Swoją teczkę ujawnia Wielki Strateg, natychmiast po ujawnieniu stwierdza, że jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę. Minister Niszczarka ma się zająć sprawą i zajmuje się. Jest to pierwszy przypadek lustracji przeprowadzony nie przez IPN, nie przez RIP, a przez samego zainteresowanego przy pomocy partyjnych towarzyszy, z tym ze wyrok „niewinny” już zapadł, trzeba go tylko udowodnić i to jest zadaniem śledztwa.
- Afera billboardowi przycicha.
- Wiceprezesem TVP zostaje redaktor faszystowskich pism „Front” i „Szczerbiec”.
- pojawia się cała masa nowych afer, takich jak: ministra Mikosza, Kamińskiego i Bielana, Urbańskiego, posła Kurskiego.
- „powstanie z kolan” w polityce zagranicznej kończy się ośmieszeniem i pogorszeniem stosunków z naszymi sąsiadami.
rybka / 2006-12-29 13:10 / Tysiącznik na forum
A podobno był to najlepszy rok od 17 lat!
Tooth / 83.238.1.* / 2006-12-29 13:27
Dla Jarosław K. pewnie był najlepszy. On się w tym wszystkim czuje jak ryba ... przepraszam, jak kaczka w wodzie:)
maa / 2006-12-29 10:47 / Tysiącznik na forum
Dajcie spokój. W końcu to nic nowego.

Czym różniły sie rządy Gomółki od rządów Kaczyńskiego?
Tam był Moczar - tu jest Giertych. No, Leppera nie było. To znaczy byli i to w dużych ilościach, ale trzymano ich za mordę na stanowiskach różnych sekretarzy wojewódzkich. Mogli sobie co najwyżej potupać pod stołem na "plenumach" KC PZPR.

Jest istotna różnica - tam media były całkowicie opanowane przez komunistów, teraz z powodu byle afery hałasu jest co niemiara. Tamta milicja naprawdę biła, dzisiejsza policja pilnie baczy by w nic się nie wplątać.

Wychodzi na to , że Gomółka był jednak gorszy i co się stało? Przeżyliśmy. Przeżyjemy i Kaczyńskich . Tylko tego życia szkoda. Polski szkoda...
happydays / 213.140.9.* / 2006-12-29 09:52
Najgorsza jest ta propagana najlepszego roku od 17 lat, a czesc ludzi, elektorat PISu i przystawek w to uwierzy... w glowie mi sie to nie miesci.
CS / 193.111.166.* / 2006-12-29 12:38
liczby nie kłamią, a prpoaganda w głowie uwiera
Spiderx / 87.206.73.* / 2007-01-02 00:56
Liczby? Jak się je umiejętnie przestawi to zawsze "są najlepsze" :) Zagazuj 1mln emerytów, będzie mniej dopłat z budżetu na ZUS ;) Widzisz jak łatwo można manipulować liczbami?
Przykład - bezrobocie. Spada, no fakt - spada. Wcześniej też spadało -ale wolniej. Teraz porównaj to z ilością osób emigrujących. No i?
Ci ludzie wcześniej tez pracowali (przynajmniej część) na czarno. I pieniądze wydawali na stacjach benzynowych, w sklepach itp W POLSCE. Teraz wyjechali, i to wyjechali ci, którzy są w wieku produkcyjnym. Fakt, część przysyła rodzinie euro. Ale część zwinęłą wszystkie swoje ineteresy w Polsce, ściągneła rodziny i nie chce mieć z Polską nic wspólnego. I przestaną przysyłać euro. Przypominam są w wieku produkcyjnym. Kto zostaje w Polsce? Emeryci i renciści na pewno. I tu widzisz jak łatwo manipulować liczbami, gospodarka nie odczuje zmian w rok. Ale pogadamy za dwa lata, może nawet za rok. Czy to będą kolejne najlepsze lata RP nr XXX? Zobaczymy...
bizon / 83.12.11.* / 2006-12-29 07:56
Najlepiej byłoby mi wyjechać i z tego "mojego" kraju, zaszyć się gdzieś na końcu świata i nie przyznawać się do pochodzenia. Wstyd mi za taki "rząd". Na arenie międzynarodowej jesteśmy znowu postrzegani jak piąte koło u wozu - niby potrzebni, ale zawadzamy. Nasza młodzież wyjechała za granicę by godnie żyć. Czy ten rok był dobry ? dla Polski nie, a o następnym boję się myśleć.
jahr / 217.153.131.* / 2006-12-29 11:40
to byl najlepszy rok od 17 lat dla braci bliźniaków :-)))) do czegoś w życiu doszli. a ich matka jest matką premiera i prezydenta!!! a to dopiero wydarzenie rodzinne.dobry rok byl dla wicepremiera ze slomą w butach. pojeździł, polatał helikopterem, popił, pomolestował i to nie za swoje! a jeszcze ubezpieczył swą rolę za pieniądze podatników (i nikt nie zauważył konfliktu interesów)znakomity rok dla brunatnych! nawet wleźli do sejmu mimo ze byli skazani na polityczny niebyt bo nikt o nich nie słyszał. A wszystko to zapewniamy partii która naobiecywala tanie państwo, mniej podatków, wspanialy rozwoj budownictwa , obniżanie kosztów pracy itd itd. może wyborcy uwazali ze jak duzo obieca to jak czesc spelni to bedzie super a ludziom bedzie sie zylo dostatnio :-))))
orka7 / 83.5.201.* / 2006-12-31 21:53
Ale ale slyszeli tylko sami swoi dzieciaku nie bylo tylko przeciekow do prasy bo prasa tez byla swoja dziecko ile masz latek
Gosc1 / 195.238.245.* / 2006-12-29 08:30
Szczyt bezczelności szkoda tylko że, takie słowa(pustosłowia) padają z ust premiera.Ale niestety to my sami wybraliśmy ludzi którzy nie wiedzą co to honor
CS / 193.111.166.* / 2006-12-29 12:43
stety premier mówił prawdę, a kogo to uwiera niech poczyta sobie rocznik statystyczny może zatęskni do komuny.
jar / 84.10.229.* / 2006-12-30 12:36
patrząc na statystyki bywały lata gdy było lepiej! np.1997uprzejmie polecam www.gus.pl, uprzejmie proszę nie wierzyc demagogom probujacym zaklinac rzeczywistosc
zdesperowany / 217.42.135.* / 2006-12-29 11:19
Niby wybraliśmy bo tak w praktyceto mamay ograniczony wpływ na wybrańców przy takiej ordynacji podatkowej.
Stale te same "gęby" się pojawiają na listach wyborczych aż się przestaje chcieć chodzić do tych wyborów. Jak nie zmieni się ordynacja wyborcza to dalej będzie ten sam pasztet.
Wapniak / 83.28.116.* / 2006-12-29 11:34
Nie ma to jak nie przemyślany do końca "chura optymizm"... "Kombatanci" będą zawsze a przenajmniej jeszcze bardzo dlugo i bedą dbali o tzw. ciągłość pokoleniową. W tym jest cały problem...
No cóż, trzeba choć trochę znać mechanizmy partyjne...
A propos kombatantow. Kiedyś o tym napisałem. Jak narazie mamy dwa ich mioty... Czy będzie trzeci? - bardzo watpię. Przykro mi.
skomentuj

Najnowsze wpisy