Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rolnicy dostaną zwrot za paliwo

Rolnicy dostaną zwrot za paliwo

Money.pl / 2009-11-27 20:35
Komentarze do wiadomości: Rolnicy dostaną zwrot za paliwo.
Wyświetlaj:
Rolnik Milioner / 79.185.3.* / 2012-03-29 17:23
Tak wszystko piękne zwrot za paliwo świetnie, KRUS jeszcze lepiej, no i jeszcze oczywiście dopłaty "żyć nie umierać". TYLKO CZY JAKIŚ "BARAN" z miasta zastanowił się nad tym że taki rolnik który naprawdę żyje z gospodarstwa rolnego to zwrot tej akcyzy starczy mu na jakieś 1/2 tygodnie z później znowu wydaje dziennie jakieś 100zł na samo paliwo. Poza tym praca na wsi jest nie normowana i zapieprza od 5 rano do 22 żeby na drugi dzień znowu sobie rekreacyjnie popracować w pełnym słońcu [w tunelach foliowych jest tak ok 45/50 stopni] i tak ze 4 miesiące a później ten jakże ogromny dochód się kończy. Ale co tam przecież dopłaty i KRUS. Świetnie jest jak to co wypracujesz jest w cenie bo jak nie to "zęby w ścianę"... Wszystkich którym wydaje się że jest tak kolorowo zapraszam żeby popracowali sobie fizycznie na wsi tak z tydzień przy czym ze dwie noce zarwali żeby sprzedać to co wyhodują na giełdzie. Jestem pewien że po takich wakacjach ochoczo kupą z 10 hektarów i z uśmiechem na twarzy oraz milionami na koncie wzbogacą się o ogromne pieniądze płynące z UNI.
biznesmeeen / 83.20.196.* / 2011-12-07 21:12
Tylko płaczą że im mało, a ciągników po kilka mają, auta też zatankowane, lodówki pełne i do tego sobie KRUSik zapłacą i żyją jak pączki w maśle. Ale oficjalnie to jaka bieda ojoj. I niech sobie żyją ale niech płacą ZUS tak jak ja jak handlują na rynku!
zwykły obywatel podatnik / 83.31.225.* / 2009-11-28 08:58
Ja też tak k**** chcę!
Pilsener / 2009-11-27 20:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"zwiększenie opłacalności produkcji" - zapominamy o jednym: rolnik TO NIE JEST producent żywności (to jeden z absurdów wszechobecnej w tym kraju komuny), rolników jest 1,5 miliona (tyle osób jest zarejestrowanych w KRUS, wytwarzają nieco ponad 1% PKB) a producentów żywności kilkanaście tysięcy (od nich pochodzi 60% plonów i są to same duże gospodarstwa). Tak zwani rolnicy to zwykli przedsiębiorcy prowadzący działalność pozarolniczą lub związaną z branżą rolniczą (jak mój wujek, 3 sklepy z dżinsami), pracownicy najemni, rolnicy-taksówkarze, zwykli działkowcy albo po prostu rolnicy pełną gębą, czyli żyjący tylko z socjalu i dopłat a produkty z poletka w postaci dwóch skrzynek jabłek sprzedający na lewo sąsiadom lub drobnym handlarzom.

Na rolnictwo w tym roku pójdzie z budżetu 50 miliardów, to około 1/6 całych wydatków państwa, 10 razy więcej niż na edukację - dla strategicznej branży wytwarzającej nieco ponad 1% PKB? Jak ten kraj ma być bogaty? Jak długo jeszcze cały naród ma żywić rolników? Jak długo mam płacić wysokie podatki na rolników, dzielić się z nimi emeryturą czy płacić drogo za żywność? (bo wiele podatków jest ukrytych w wyższych cenach żywności, choćby ceny minimalne). Jaka to wolność i demokracja?
oliste / 89.228.251.* / 2011-03-04 16:46
nie szamocz się mózgu ja jako rolnik nie korzystam moim traktorem z drogi publicznej więc dlaczego mam płacić w paliwie podatek drogowy???
wsxqaz / 79.139.109.* / 2009-11-27 22:02
Trudno się ustosunkować do tej wypowiedzi. Jeżeli ktoś uważa ze rolnikom jest tak dobrze niech sam sobie kupi trochę hektarów i sam próbuje sił.
Myślę, że większość rolników wolałaby dostać cenę, która odzwierciedlałaby wartość rynkowa za swojej produkcje, a nie prosić się o dopłaty i utrzymywać bandę urzędników.
Z drugiej strony świat nie jest taki skomplikowany, rządy dbają o to żeby żywność była stosunkowo tania poprzez różne dotacje i subwencje, za to nakłada dodatkowe podatki na inne rzeczy ( paliwa, samochody), i tak się ten cywilizowany świat kreci – nie masz na samochód, ale nie jesteś głodny. Ma to również historyczne uzasadnienie, w czasach występowania głodu nasilały się niepokoje społeczne, których następstwem była zmiana władzy.
Pilsener / 2009-11-28 11:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trochę hektarów to znaczy ile? Liczba małych gospodarstw rolnych ciągle rośnie, łudzisz się, że to są rolnicy? Kto ma to trochę ziemi ornej dzieli ją pomiędzy rodzinę i przyjaciół, by oni też płacili KRUS, a nawet nigdy nie byli na wsi. W moim regionie przez cholerne dopłaty cena ziemi ornej podskoczyła nawet o 1000%, wszystko kupiły cwaniaczki z Warszawki, biorą dopłaty i odpalają część lokalnym rolnikom, by deklarowali, że coś tam wypasają czy uprawiają - urzędnik sprawdzi każde pole? Tymczasem prawdziwi rolnicy, co mają tysiące hektarów nie mogą się rozwijać, bo preferuje się jednohektarowców choćby przy dzierżawie czy pierwokupie od agencji rolnej. Każdy chciałby nic nie wytwarzać a brać za to duże pieniądze, to żaden argument, dochody w rodzinach rolniczych są wyższe niż robotniczych. Nie wspieramy rolnictwa, lecz cwaniactwo.
oliste / 89.228.251.* / 2011-03-04 16:50
nikt ci nie broni kupić trochę ziemi i brać dopłaty, Polska to wolny kraj więc rusz dupę i nie narzekaj
set / 94.240.13.* / 2009-11-30 21:12
Oczywiście spora część średnich rolników co miesiąc za swoją pracę dostaje ok 3-5 tysięcy tylko koszty wytworzenia też są duże. W efekcie jak rolnikowi zostanie 1 tys. to się cieszy. Weź pod uwagę, że te tysiące to efekt pracy obojga małżonków i czasem nawet dzieci. To nie jest praca 8godzin dziennie i masz wszystko gdzieś, często jest to praca przez kilkanaście godzin w soboty niedziele, święta i w godzinach w których Ty śpisz albo się bawisz. Ciekawe czy podobała by się Tobie taka praca i takie zarobki?
Jeśli nie wiesz o czym piszesz to lepiej nic nie pisz.
Pilsener / 2009-11-30 22:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jasne, tak się składa, że pochodzę z regionu rolniczego, wychowałem się na wsi i widuję te wiochy i pola niemal co tydzień. Ludzie tam wręcz zapracowują się na śmierć, by obrobić ten hektar czy dwa :) Ja rozumiem, że np. ogródek przed domem wymaga wiele pracy, że płot trzeba pomalować i tak dalej. Ale jest to raczej hobby na działce a nie produkcja rolna, mam znajomego w Australii i tam ludzie mają gospodarstwa tak duże, że do sąsiada i z powrotem jedzie się cały dzień i trzeba używać śmigłowców. To jest produkcja, to co mamy na naszej wsi to gospodarka naturalna, w 90% na własne potrzeby, charakterystyczna dla epoki kamienia gładzonego, kultura zbieracko-łowiecka, trochę złowi dotacji i socjalu, trochę zbierze z pola i po urzędach.
acccc / 212.87.229.* / 2009-11-28 06:04
a to co rano jesz i twoja rodzina... zastanów się z skąd to masz? proszę myśl co piszesz....
-s / 85.89.162.* / 2009-11-27 22:28
Nie mam za co kupić ziemi, bo mnie państwo złupiło podatkami, bo musi dać je potem rolnikom (którzy podatków nie płacą, i którym dokładam masę kasy na KRUS, z tego co mi zostanie po opłaceniu ZUSu), górnikom, urzędnikom... i innym '..om'.
andowc / 83.5.9.* / 2009-11-27 20:39
To kto będzie głosował na PSL,- jak "rolnikom" odbierzesz "przywileje" ?

Najnowsze wpisy