Forum Forum podatkoweInne

Rolnicy zaczną płacić podatki?

Rolnicy zaczną płacić podatki?

Money.pl / 2008-05-24 11:56
Komentarze do wiadomości: Rolnicy zaczną płacić podatki?.
Wyświetlaj:
Obserwator! / 84.10.205.* / 2008-05-24 11:56
Rolnicy zaczną płacić podatki?
Co za niedorzeczny tytuł publikacji. Świadczy jedynie o ignorancji jego autora. Rolnicy jako jedyna grupa zawodowa płacą podatek bez wzgledu na osiągniete wyniki gospodarcze. Podatek rolny ma charakter majątkowy a nie dochodowy i musi być zapłacony również wtedy, gdy gospodarstwo rolne przynosi straty. Zastąpienie podatku rolnego - podatkiem dochodowym, to wielka szanasa dla biedniejszych właścicieli gospodarstw rolnych, pomimo dodatkowego kłopotu zwiazanego z ewidencjonowaniem zaszłości gospodarczych. Nareszcie nastąpi zrównanie obowiązków związanych ze świadczeniami obywateli na rzecz państwa i skończy sie dziejowa niesprawiedliwość. A że taka istnieje i jej akceptacja jest mocno wbudowana w świadomość społeczną, świadczy o tym tytuł komentowanego artykułu.
marmota / 212.76.37.* / 2008-09-08 20:34
Masz dziwne pojęcie sprawiedliwości... Tak! Rolnicy płacą podatek majątkowy tak jak wszyscy inni podatek od nieruchomości. Sęk w tym, że ci wszyscy inni płacą też podatki dochode, a rolnicy nie. Sam podatek rolny jest dużo niższy niż podatek od nieruchomości. Więc na czym polega ta sprawiedliwość. Bo nie rozumiem.
Cogito / 2008-05-26 13:47 / Bywalec forum
Przez trzy miesiące jej urządzenia będą badać powierzchnię Marsa i szukać śladów życia na Czerwonej Planecie.
Lot Phoenixa na Marsa trwał 10 miesięcy. W tym czasie sonda pokonała 680 milionów kilometrów. Lądowanie było najtrudniejszą częścią misji. Gdy na Ziemię dotarł sygnał, że Phoenix bezpiecznie osiadł na powierzchni Marsa, w centrum kontroli lotu rozległy się gromkie brawa, a pracownicy NASA gratulowali sobie nawzajem.
Phoenix wylądował w rejonie północnego bieguna Marsa. To właśnie tam sonda orbitalna Odyssey wykryła 6 lat temu duże ilości zmarzliny, spoczywającej kilkanaście centymetrów pod powierzchnią. Amerykańska sonda będzie pobierać próbki lodu, podgrzewać je i analizować ich skład pod kątem ewentualnych śladów życia.

Misja Phoenixa ma jednak także inny, ważniejszy cel. Otóż przy okazji lądowania NASA przetestowała odrzutowe hamulce, dzięki którym sonda mogła miękko osiąść na powierzchni. W przyszłości umożliwią one wysyłanie na Marsa cięższych pojazdów a ostatecznie stworzenie na Czerwonej Planecie stałego laboratorium.

Najnowsze wpisy