Forum Forum dla firmKsięgowość

Rolnicy zapłacą więcej na KRUS

Rolnicy zapłacą więcej na KRUS

Money.pl / 2008-08-06 20:14
Komentarze do wiadomości: Rolnicy zapłacą więcej na KRUS.
Wyświetlaj:
Kasia1986 / 83.20.134.* / 2009-07-09 15:58
wiecie co jesteście naprawdę śmieszni.....
Mieszkam na wsi i pracuję na niej od dzieciństwa. Mam dopiero 23 lata ale pracuję w gospodarstwie od ukończenia 7 roku. nikt mi nie powie że w mieście dzieci harują tak wcześnie. I nie obwiniam za to rodziców - wiem jak mieli ciężko. Wy w miastach myślicie że jak pójdziecie 5 dni do pracy i popracujecie 8 godz. to jesteście napracowani. Zapraszam na wieś - piątek, świątek cały czas praca - wy macie urlopy, chorobowe, wolne w święta. Rolnicy nie wezmą chorobowego- a nawet jak wezmą to komu je dadzą? Krowie, świni, czy może ziemniakom i innym uprawom by zrobiły się same, nakarmiły się czy pola wyplewiły???
Ukończyłam studia, przez pewien czas pracowałam w samorządówce, w prywatnych firmach też i nikt mi nie powie - na wsi jest gorzej. A wy się jeszcze czepiacie, bo niższe składki mają rolnicy - no i co? A wyższe od was emerytury, renty, chorobowe, macierzyńskie mają? Z tego co wiem to nie, więc sobie jaj nie róbcie i się zastanówcie czy macie tak źle i czy jest nad czym biadolić. Pierwsze popracujcie na roli z miesiąc non stop a poźniej mówcie że macie źle. Ja pracowałam i tu i tu i wiem, że w mieście mają lepiej.
Widzę, że mimo, iż jestem młoda to mam więcej rozumu niż niejeden z was.....
pluralistka / 83.14.98.* / 2009-05-04 18:54
Nienawidzę tych chłopków - roztropków, my w mieście nawet na zasiłku dla bezrobotnych musimy płacić podatek. W przypadku utraty pracy czeka nas głód i eksmisja na bruk. Tymczasem chłopek posiedzi sobie w swojej chacie i przeczeka kryzys za moje podatki.
karszawianka 70 / 83.15.74.* / 2009-06-01 12:15
a ja im wcale nie zazdroszcze bo pracując 8-10 godzin dziennie pracuję w cieple a nie pod chmurka tak jak oni,i wiem że do 15 kżdego miesiąca pieniązki za moja pracę dostanę a oni nie mogą mieć pewności że zbiorą to co za siali a z tego ogólnie oni żyją,dziwie się moim poprzednikom tu wypowiadającym bo gdyby nie te chłopki cała żywnośc byłaby z zagranicy czyli gorszej jakości i droższa,więc chyba jakiś szacunek tym ludziom się nalezy zwłaszcza od nas miastowych, co do tego że żyją z naszych podatków z tego co wiem jeśli jest rolnikiem to nie należą mu się żadne zasiłki z MOPS ani zPUPżadna kuroniówka więc o czym ty mówisz......
kikat / 213.199.253.* / 2008-09-10 22:48
Moim zdaniem te obleśne burc..... powinny tyle samo płacić za krus co ja w mieście za zus a tak to krusu juz dawno powinno nie być , powinno się zamknąć. Przecież tam pracują same burc.... Na przykład znam takich ludzi oczywiście że ze wsi gdzie ojciec przepisał ziemie na curkie
a sam przeszedł na unijno emeryture gdzie dostaje z tego co wiem 1600 złotych a ona ( curka) pracuje w mieście .
I czy tak powinno być mi się wydaje że nie !!!!!!!
unijno / 89.161.45.* / 2009-09-16 23:23
kolejny idiota/ka ta "unijna emerytura" to renta strukturalna, moze i 2500 dostawac ale gospodarstwo traci - poczytaj to sie dowiesz sam do konca nie wiem ale traci sie prawo dziedziczenia w 2 pokoleniu czy cos takiego w kazdym razie renta jest tak wysoka bo splaca gospodarke - a przy okazji to naucz sie pisac poprawnie curkio :)
Sankcja / 2008-08-20 20:51
Może powiem ostro. To jest poprostu robienie z ludzi balona. Referma to jest reforma która obejmie 2% gospodarstw. To jest kpina. Już lepiej nic nie robic niż publikować takie gnioty. Opamietajcie się Panowie posłowie i Panie posłanki !!!!!!!!!!!
wolisz / 2008-08-11 18:14
dlaczego admin tego forum wycina stąd wątki? ponownie wkracza cenzura jak za komuny?
Artur Grab / 83.8.54.* / 2008-08-08 20:14
Mają niedługo odwołać prezesa KRUS Romana Kwaśnickiego. Takie są nieofickalne głosy posłów PSL.
marmolada Magda / 134.146.0.* / 2008-08-07 07:19
Ogółem gospodarstw w Polsce jest 2 598 624, z czego 788 206, to gospodarstwa poniżej 1Ha, czyli z dość dużą pewnością można powiedzieć - nieprodukcyjne. Pozostaje, zatem 1 810 440 gospodarstw. Wiecie ile jest gospodarstw od 50-100 ha? Zaledwie 14 752! Czyli 0,56% ogółu wszystkich gospodarstw i 0,81% gospodarstw co najmniej jednohektarowych. A ile jest tych powyżej 100 ha???? Uwaga! 5 404!! Czyli 0,2% wszystkich gospodarstw indywidualnych. Myślę, że to choć troche pokazuje śmieszną skalę przygotowanej reformy, ale także to jak niesprawiedliwy jest ten podział dla samych rolników. Podczas gdy większość z nich gospodaruje na ok 10 ha (a więc znacznie upraszczając mają 10-krotnie mniejszy dochód niż elita wielkpowierzchniowych gospodarstw, dostają 10-krotnie mniej dopłat itp.) to ich składka będzie mniejsza od tych bogaczy o 37 zl? Także w ogóle pomijając wysokość samych skladek idea jest śmieszna. Rolnik, który w Polsce ma 50 czy 100 ha to normalny przedsiębiorca (mam tu na myśli to, że trudno już mówić wtedy o gospodarstwie rodzinnym etc.), trochę dziwi mnie, czemu choćby ta MAŁA grupa rolników nie będzie traktowana jako przedsiębiorcy właśnie.

Dane: stat.gov. z 2006 roku.
Bernard+ / 83.22.98.* / 2008-08-08 17:28
Ale to Ci obszarnicy mają największy wpływ na polityków z partii wiejskich więc nie dziw się, że zgodzili się tylko na takie symboliczne podwyżki składek Pozatym obszarnikom emerytura nie jest wogóle potrzebna wystarczy im nastarośc wydzierżawić swoje hektary to będa mieli roczny dochów wyższy niż przeciętna emerytura policyjna i górnicza razem
fghuii,,n / 83.24.240.* / 2008-08-08 00:54
Bardzo precyzyjnie pokazana POZOZOWANIE działania MINISTRA OD ROLNIKÓW
Pilsener / 2008-08-07 08:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Rolnik to przedsiębiorca - powinien funkcjonować na tych samych zasadach co reszta przedsiębiorców. Nie da się żyć z 10 ha, co to za rolnik, co ma 10ha? Prawie nic dla społeczeństwa nie produkuje, a żyje na jego koszt, należy z tym skończyć - w normalnym kraju taki ekonomiczny bezsens nie miałby racji bytu. Mamy 15% rolników, którzy prowadzą około 2,5 miliona gospodarstw, jednak np. 60% tegorocznych plonów zbóż będzie pochodzić od zaledwie - UWAGA - 2 tysięcy gospodarstw. Zatem jaki społeczeństwo ma pożytek z utrzymywania z podatków pozostałych 2.498.000 gospodarstw? Tylko w polsce można mieć 1ha i się z tego utrzymywać, przecież to absurd.
MN4 / 80.51.231.* / 2008-08-07 07:00
Ja mieszczuch nie mam nic przeciwko pomaganiu rolnikom. Pracują ciężko, ryzykują własnym majątkiem bardziej niż inni. Ale do k.. nędzy nie w ten sposób.
Pomogę biednym.
Opłacę część ryzyka rolnikom.
Ale rolnicy z 1000 ha z KRUSEM, przedsiębiorcy z KRUSEM, to paranoja. Palikot, weź się za to, chyba, że i ty płacisz KRUS.
I co to jest ten durny KRUS - jakaś urawniłowka?
I co to za durny podział 90-100 i powyżej 100. Tak to mozna podatek gruntowy ustalać
tamuj / 213.158.196.* / 2008-08-08 17:49
mieszczuch!. Boże jedyny. Przodkowie zalegający na wiejskich cmentarzach przewracają się w grobach.
śmiech / 88.156.224.* / 2008-08-07 01:04
ile zapłacą ?
Pklark -nielog. / 78.8.66.* / 2008-08-06 23:57
Pan minister Sawicki to se jaja robi - ot kawalarz ............95 pln ,127 pln - POWAZNE kwoty o których mówi POWAŻNY minister......żenada ,ze tacy ludzie nami rządzą....
Pilsener / 2008-08-07 00:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak, bo mamy się dzielić z rolnikami naszą emeryturą i koniec. A politycy sobie debatują w tak zwanej 'komisji", ile moich dochodów zostawić dla siebie, a ile dać rolnikom. A mnie nikt o zdanie nie pyta :/ Żeby było śmieszniej, nazywa się to "dialogiem społecznym" - oni dzielą moją kasę (w dodatku płacą im nieźle też za moją kasę) i nawet nie pytają mnie o zdanie - taki to dialog. Dlaczego zawsze interes grupy zwycięża z interesem ogółu?
docxx / 84.40.163.* / 2008-08-07 10:50
Bo ogół nie blokuje dróg ani sejmu a grupa jak najbardziej
tanste / 77.253.125.* / 2008-08-06 22:13
95,- i 127,- zł miesięcznie. Chyba jaja sobie robicie. Ja za mały zakładzik płacę 800,-.zł. O czym ten facet bredzi?
Paolo 123 / 87.207.13.* / 2008-08-06 20:52
Chóru nie będzie, będzie kabaret.... a za wszystko zapłacą jak zwykle Ci porządni Polacy, którzy uwierzyli że w Polsce będzie się żyło LEPIEJ-WSZYSTKIM i na rękę dostają 1200 zł.
laikuscynikus / 87.96.37.* / 2008-08-06 21:24
mam pytanie???? prowadząc firmę a mając parę hektarów jak mam przejść na krus????????????????? lepiej 95 niż 800 i jeszcze dopłaty żyć nie umierać
krzysztof59 / 83.28.175.* / 2008-09-04 12:59
Składka min. ZUS dla przedsiębiorców 94,49 zł( 65,94zł -emeryt. 20,27 zł rent. 8,28 zł chor.) lub 495,30 zł( 345,66 zł-emeryt.+ 106,25 zł rent.+ 43,39 zł chor.) Ubezpieczenie zdrowotne dla prow.dział.gosp. (9%) podst.tj. 212,78 zł do odliczenia (7,75%) podstawy wymiaru czyli 183,23 zł , Min. do zapłaty 29,55 zł. jeśli jest dochód. Budżet pokrywa 7,75% podstawy,różnicę (9,00% -7,75=1,25 % podstawy
finasują podatnicy z własnej kieszeni w tym zatrudnieni
KRUS- 269 zł/kw.( 191 zł-emeryt.-rent.+78 zł chorobowe)
Zasiłek chorobowy rolnika to 9zł/dzień !!!
maciej2305 / 2008-08-06 22:05
I właśnie takie szmaty są najgorsze ma firme i hektarek ziemi a w krusie chciałby być ubezpieczony!!! albo jedno albo drugie!!! ale to już się niedługo skończy!!!
alcabon / 2008-08-06 23:29
Jakie szmaty licz się ze słowami! Szmatą to jest człowiek który myśli że jest lepszy od innych i mu się należy emerytura mimo że płaci zdecydowanie mniej niż inni. Nie podoba ci się bycie rolnikiem? Sprzedaj ziemie gospodarstwo maszyny i idź do miasta pracować i płacić normalne podatki.
maciej2305 / 2008-08-06 23:55
placi mniej id innych ale i ma mniej od innych. wiesz jaka jest wysokosc rolniczej emerytury???
alcabon / 2008-08-07 00:28
mój dziadek który przepisał gospodarstwo córce z pewnością dostaje większa emeryturę niż będzie dostawał mój ojciec który pracuje we własnej jednoosobowej firmie. Płaci więcej a dostaje mniej gdzie tu sens gdzie logika?
wolisz / 2008-08-11 18:18
czli uważasz że ludzie którzy maja 1 ha ziemi tylko po to aby być ubezpieczonym w Krusie , a mają swoją firmę postępują bardzo wzorowo i ich problem wcale nie dotyczy?
mkg / 2008-08-12 21:40 / Bywalec forum
Postępują zgodnie z porządkiem prawnym i ekonomicznym i to jest ich mądrośc, a że jest to paranoiczny przyklad bezmożności PO trzymanego mocno za podbrzusze przez PSL, które robi co chce i wie czego chce to już zupełnie inna bajka, która się skończy razem z obietnicami zjawisk nadprzyrodzonych
wolisz / 2008-08-12 22:06
czyli PSL broni małych cwaniaczków, którzy prowadzą działalność i rolnikami są tylko na papierze, a tym samym prawdziwych rolników ma gdzieś, tylko że wszyscy uważają , że PSL broni faktycznych rolników , którzy boją się zmian, czegoś tu nie rozumiem
krzysztof59 / 83.28.175.* / 2008-09-04 14:51
Nie należy zapominać, że składki KRUS mogą opłacać tylko ci rolnicy prowadzący działalność gospodarczą, którzy za poprzedni rok podatkowy zapłacili podatek dochodowy nie wyższy niż (np. za 2007r.) 2693 ZŁ tj. podatek obliczony od dochodu wynoszącego
14 173,68zł . Do obliczenia faktycznego dochodu, który mógli rolnicy osiagnąć bez konieczności przejścia do ZUS należy jeszcze uwzględnić kwotę wolną od podatku tj. 3013.36 zł( kwota wolna podatku 572,54 zł) czyli łączny dochód uprawniajacy do pozostania w KRUS nie mógł przekroczyć kwoty 17 187,04 zł (dochód 1432,25 zł miesięcznie przed opodatkowaniem, po opodatkowaniu 1 207,83 zł) Według stanu na dzień 31.12.2007r liczba ubezpieczonych w KRUS wynosiła 1 598 197 osób, z tego 71 300 (4,46%)osób prowadziło działalność gospodarczą ,jak widzimy powyżej chyba niewielkich rozmiarów , biorąc pod uwagę ograniczenia dochodowe. Rolnicy praktycznie nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych a rolnictwo jest bardzo kapitałochłonne i niestety wielu zmieszkanców wsi nie stac na prowadzenie gospodarstw a niewielka działalność gospodarcza pozwala im przetrwać.
macio22 / 86.111.98.* / 2008-08-06 20:21
dokładnie śmieszne pieniądze - od średniej krajowej jest to kwota prawie 1000 zł (po stronie pracownika i pracodawcy), więc nawet te 135 zł ma się jak piramida przed Luwrem do piramidy w Gizie. I jak zwykle rolnikom źle. Mi nikt nie daje dopłat do ziemi, płacę podatek dochodowy, od nieruchomości, a rolnikom ciągle źle i ciągle mało. Wystarczy spojrzeć przed ARiMR jakimi autami przyjeżdżają, samo przez się mówi wszystko.
krzysztof59 / 83.28.175.* / 2008-09-04 13:42
Rolnicy również płacą podatki: rolny, leśny, od powierzchni mieszkalnej, od nieruchomości jeśli prowadzą działalność gospodarczą, dochodowy, VAT,. Nie należy rozpatrywać ich sytuacji w oderwaniu od stanu faktycznego, tak jak trudno ocenić kondycję rolników na podstawie znajomości najbogatszych z nich czy też instytucji działających na rzecz rolnictwa. Pomoc budżetu państwa może należy traktować tak jak utrzymywanie całej sfery budżetowej, która w dodatku nie wytwarza tylko konsumuje. Jak właściwie skomentować istnienie całych grup zawodowych, które nigdy nie płaciły składek ZUS a korzystają z duzych emerytur przekraczających srednie wynagrodzenie.
krzysztof59 / 83.28.175.* / 2008-09-04 13:27
Składka KRUS dla prowadzących dzialność gospodarczą to 269 zł kwartalnie razy dwa czyli 538 zł, miesięcznie 179,33 zł
wkur.... cvzolwiek / 83.5.177.* / 2008-08-06 20:51
dokładnie kpina z pracujących ludzi i mających firmy do roboty a nie blokowac droki chłopy p****........ i inne dziady
deratyzer / 86.111.100.* / 2008-08-06 21:19
jak jestes taki madry to kup sobie gospodarstwo i zacznij gospodarzyc!!! zobaczysz jaki to rarytas pracowac 7dni w tygodniu przez 365dni w roku!!! ja wychowalem sie na wsi i wcale im niczego nie zazdroszecze, a doplaty o krtorych piszesz to jeden wielki pic na wode cala kasa i tak jest od rolnikow wyciagnieta przez wzrosty cen paliwa(poruszaja sie w wiekszosci po polach ciagnikami a i tak musza placic podatki w paliwie zeby taki dureń jak ty mogł jezdzic nowymi drogami!!!), pasz, srodkow ochrony roslin itd. wiec jak nie masz zielonego pojecia co dzieje sie na polskiej wsi to sie nie wypowidaj tylko dalej ogladaj w telewizj jak to rolnicy maja dobrze i ile to kasy dostaja z unii!!!
alcabon / 2008-08-06 23:33
żeby kupić gospodarstwo trzeba mieć kasę. Nie masz kasy nie możesz być rolnikiem! jasne??? Jak nie masz kasy to możesz pracować u kogoś lub założyć firmę, która nie wymaga takich nakładów finansowych i płacić 10x tyle co rolnik który ma kasę.
maciej2305 / 2008-08-06 23:46
co ty za bzdury piszesz jaką kase?? ja swoje gospodarstwo kupiłem 25 lat temu na kredyt ale jakoś się to spłaciło dzięki pomocy rodziny i bardzo ciężkiej pracy fizycznej. A teraz co mam 47 lat a wyglądam jak bym miał 60. I ja wiem czy tej renty dożyje.....;-( juz mi sie nie chce nawet pisac z wami bo nie macie zielonego pojecia o zyciu na wsi.
Bernard+ / 83.22.98.* / 2008-08-08 17:56
Oto informacja sprzed kilku lat przedstawiana w czasie kongresu Polskich Banków Spółdzielczych za premierowania Pawlaka czyli przed 1993rokiem. Przedstawiono dane następujące, w Holandii i Danii nawet krowy nie są dojone na chłopski rozum, lecz wg kontrolowanych przez program komputerowy zasad opracowanych przez naukowców. W Danii 8% Duńczyków pracuje w rolnictwie i tylko 7% pracujących w rolnictwie nie ma, co najmniej średniego wykształcenia rolniczego zaś 70% pracujących w rolnictwie Duńskim ma wyższe wykształcenie. Dania kraj mający nieco ponad 5 milionów mieszkańców produkuje żywność w ilości wystarczającej dla 15 milionów ludzi musi, więc eksportować ponad 2/3 swojej produkcji. Produkcję tą wykonuje 8% ludności, czyli około 400 tyś osób. W tym samym czasie w Polsce w rolnictwie zatrudnionych było prawie 20% ludności, czyli około 7 milionów osób i bez importu nie bylibyśmy w stanie się wyżywić. Ale w polskim rolnictwie pracuje tylko 7% rolników z wyższym wykształceniem Czy te zależności wydajności od wykształcenia są przypadkowe? Czy może to efekt gloryfikowania "Chłopskiego Rozumu”, który nie jest w stanie nauczyć się wypisać dla nabywcy płodów rolnych faktury VAT za sprzedane produkty, więc obowiązek ten przerzucono na nabywcę patrz przepisy o fakturach VAT R
p.s.
Jakie jest prawdopodobieństwo, że jeżeli na dużej sali zbierze się zdecydowana większość wyborców, która nie umie wypisać faktury VAT to na pewno swoim kandydatem na posła wybierze jednego spośród siebie, który również nie umie a jeżeli umie to nie chce wypisywać faktur VAT i tym sposobem poddać kontroli fiskalnej swoje przychody?
alcabon / 2008-08-07 00:29
Ile teraz jest warte twoje gospodarstwo?
Rys1313 / 85.221.168.* / 2008-08-06 22:30
Rolknicy to klamcy i smierdzace lenie. Z upraw moga zyc caly rok pracujac tylko 2. Idzcie tyrac do miasta przez pozostale 10 m-cy, a nie obijac sie i narzekac jeszcze
sołtys44 / 83.7.34.* / 2008-08-06 23:10
jak ktos niewie co mówi to niech lepiej zamknie jadaczke ,bo iak tszymasz krowy to iw nocy musisz pracować musisz być mechanikiem elektrykiem hydraulikiem wetyrynarzem księgowym jezdzić po użędach a dopiero na końcu pracować na roli
lala74 / 213.238.127.* / 2008-08-08 10:15
Wychodzi na to ,że tylko w mieście leży się "do góry tyłkiem" i nic nie robi. Znam Waszą pracę w nocy również. Mam rodzinę na wsi i widzę jak pracują....? Śniadanko, potem drugie, obiadek ze spokojem, podwieczorek , pogaduszki ....a ja muszę zasuwać, aby pare marnych groszy zarobić. I Co Ty mi człowieku tu gadasz?
zxcc / 62.111.198.* / 2008-08-08 13:08
Zapomniałeś dodać, że ta Twoja rodzinka tylko mieszka na wsi, a nie utrzymuje sie z gospodarstwa !!! a to zasadnicza różnica.

Dlaczego nikt nie przytoczy jakiegoś twardego argumentu, konkretnego bilansu zysków i strat przeciętnego gospodarstwa rolnego.
Bo wyszło, by czarno na białym, że np: rolnik dostaje 2.7 zł za kilogram żywca, a my w sklepie szynkę kupujemy po 37 zł i to w tym kilogramie szynki mięsa jest max 0,5 kg. Wiec nie rolnik tu zbija kokosy.
Chcecie upadku małych gospodarstw rolnych – czemu nie ( bo to przecież kiepski bilans dla społeczeństwa utrzymywać takich nierobów !!! ) ale zdajcie sobie sprawę, że jeżeli te gospodarstwa upadną to już będziecie jedli kompletną chemie nie żywność !!! Taki 10 ha rolnik np: nie będzie 30 razy w roku pryskał ziemniaków wszystkimi możliwymi opryskami i stosował sztucznych nawozów bo go po prostu na to nie stać, nie mam do tego sprzętu a przede wszystkim też dlatego że sam te ziemniaki też będzie jadł – tylko pójdzie na tydzień od rana do nocy w pole i będzie plewił ręcznie !!

Ale po co ja się tu rozpisuje jak większość społeczeństwa nie widzi poza koniec swojego nosa !! Nie mówiąc o racjonalnym i przyszłościowym myśleniu, a o zdrowiu naszym ( nie tylko swoim ) i przyszłych pokoleń to mało kto słyszał !!
zxcc / 62.111.198.* / 2008-08-08 12:33
Zapomniałaś dodać, że ta Twoja rodzinka tylko mieszka na wsi, a nie utrzymuje sie z gospodarstwa !!! a to zasadnicza różnica.

Dlaczego nikt nie przytoczy jakiegoś twardego argumentu, konkretnego bilansu zysków i strat przeciętnego gospodarstwa rolnego.
Bo wyszło, by czarno na białym, że np: rolnik dostaje 2.7 zł za kilogram żywca, a my w sklepie szynkę kupujemy po 37 zł i to w tym kilogramie szynki mięsa jest max 0,5 kg. Wiec nie rolnik tu zbija kokosy.

Chcecie upadku małych gospodarstw rolnych – czemu nie ( bo to przecież kiepski bilans dla społeczeństwa utrzymywać takich nierobów !!! ) ale zdajcie sobie sprawę, że jeżeli te gospodarstwa upadną to już będziecie jedli kompletną chemie nie żywność !!! Taki 10 ha rolnik np: nie będzie 30 razy w roku pryskał ziemniaków wszystkimi możliwymi opryskami i stosował sztucznych nawozów bo go po prostu na to nie stać, nie mam do tego sprzętu a przede wszystkim też dlatego że sam te ziemniaki też będzie jadł – tylko pójdzie na tydzień od rana do nocy w pole i będzie plewił ręcznie !!

Ale po co ja się tu rozpisuje jak większość społeczeństwa nie widzi poza koniec swojego nosa !! Nie mówiąc o racjonalnym i przyszłościowym myśleniu, a o zdrowiu naszym ( nie tylko swoim ) i przyszłych pokoleń to mało kto słyszał !!
maciej2305 / 2008-08-06 22:35
przez dwa miesiace??? haha. a przez reszte to krowy same sie daja i daja sobie jesc oraz wyzucaja obornik tak??? jestes smieszny...
maciej2305 / 2008-08-06 22:01
Widzę że chociaż ktoś zna realia!!! Masz rację niech oglądają więcej tv. Dopóki nie odczują wsi na własnej skórze dopóty będą się mądrowali.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-06 20:25
Czy ktos Ci kaze wyzbyc sie wlasnosci swojej nieruchomosci abys mogl dostac 600 zl emerytury?
laikuscynikus / 87.96.37.* / 2008-08-06 21:32
a wiesz jak to sie odbywa nierób kpiny człeku:))))
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-06 23:59
Ze niby co?
To nie wiesz ze rolnik aby dostac pelna emeryture z KRUS musi pozbyc sie wlasnosci gospodarstwa.
Jak sie nie pozbedzie to emerytura jaka dostanie to 100 zl na miesiac.
asto / 83.24.165.* / 2008-08-06 20:15
Słowem, dalej bedą płacić śmieszne pieniądze...
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-06 20:27
I dostana smieszna emeryture.
Jesli nie pozbeda sie swojego gospodarstwa dostana 100zl miesiecznie.
ncv / 89.77.15.* / 2008-08-06 20:39
Człowieku śmieszne emerytury to my niedługo będziemy dostawać wszyscy (jeszcze będzie śmieszniej kiedy będą nominowane w euro). Trzymaj swoją działkę, to będziesz mógł przynajmniej uprawiać warzywa. Nam w miastach pozostają jedynie śmietniki, które spółdzielnie mieszkaniowe ostatnio nagminnie (przewidujący!!!) grodzą i upodabniają do twierdz trudnych do sforsowania.

Najnowsze wpisy