Forum Polityka, aktualnościKraj

Rosjanie pokażą raport w sprawie Smoleńska

Rosjanie pokażą raport w sprawie Smoleńska

Money.pl / 2011-01-11 13:05
Komentarze do wiadomości: Rosjanie pokażą raport w sprawie Smoleńska.
Wyświetlaj:
em96 / 151.46.85.* / 2013-02-18 18:08
"...Edmund Klich nie spodziewa się poważniejszych zmian..."
- No pewnie. Tylko odpowiednie dopasowanie do realiów, oczekiwań i praw fizyki nieznanych wcześniej przez "sprzątających" po zamachu...
ździcho / 212.106.17.* / 2013-02-18 18:43
A Ciebie co tak na wspominki wzięło po bez mała półtora roku? Brzoza?
misiek-w-g-soc / 62.87.244.* / 2011-01-11 18:46
katastrofy smoleńskiej, ile mieliśmy ... w 1945 r w przypadku wejścia wojsk sowieckich!
No, to widać, że p. kuczyński postrzega putina jak ... stalina!
sisley / 213.108.153.* / 2011-01-11 14:38
Można się było tego spodziewać. Porażające dla mnie był zachowanie Tuska po przyjeździe na miejsce katastrofy, te fałszywe uściski z Putinem. Wstyd i hańba!!!
ździcho / 77.254.255.* / 2011-01-11 19:04

Można się było tego spodziewać.

O, właśnie. Ty, ale po co czekać aż do jutra do 10:00 co będzie w tym raporcie, skoro tam będą same kłamstwa? Jak te sobaki mogły nam przesłać taki raport?! A to skandal! My już dziś o 19:00 wiemy co tam będzie jutro o 10:00. Hańba!
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 20:16
"...po co czekać aż do jutra do 10:00 co będzie w tym raporcie..."

A co nie dostałeś już próbki tego co kombinują...?
Pierwsza wersja była do "obadania" opinii publicznej, druga będzie optymalnie dopasowana do żądań, podobnych Tobie naiwniaków...
A fakty...?
Fakty, w przeciwieństwie do całego cywilizowanego świata, dla tej "hołoty" (o czym wszyscy niejednokrotnie mogliśmy się przekonać choćby z przekazów telewizyjnych)..., fakty nie są istotne (podobnie jak prawa fizyki)...
ździcho / 77.255.230.* / 2011-01-11 22:44

podobnych Tobie naiwniaków...

Napisz mi co tam jest, bo nie wytrzymam do jutra do 10:00
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 23:29
Dla Ciebie wysłali stenogramy, więc przeanalizuj... Do jutra może zdążysz. W raporcie łatwiej dostrzeżesz i porównasz czy czegoś nie "spartaczyli" jak poprzednio...,
lub co ciekawsze, nie odkryli jakichś nowych praw fizyki i "nieodkrytych" teorii, aż do "dnia wszystkich zbiegów okoliczności z całego świata w Smoleńsku"...
ździcho / 77.255.226.* / 2011-01-12 09:50

Dla Ciebie wysłali stenogramy, więc przeanalizuj...

Dla mnie? Co to niby ma oznaczać? Nieważne, to później. Ze stenogramu wynika tylko (jeżeli chodzi o konkrety), ze pilot usiłował poderwać maszynę, ale ona i tak opadła, z rozważań niejakiego Augustynowicza (eksperta lotniczego) wynikało, ze tupolew miał awarię sterowności i ciągu. Reszta to mgła o której nikt nie wie nic, skąd się wzięła i jakieś filmiki z inforynsztoka o nazwie youtube. Tyle. Jesteśmy w dupie.
em96 / 151.81.28.* / 2011-01-12 17:49
To "cienki Bolek" jesteś, jeśli tylko tyle byłeś w stanie "wyciągnąć" ze stenogramów.
Poszukaj wypowiedzi specjalistów, to Ci się rozjaśni.
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 18:22

To "cienki Bolek" jesteś

A Ty jaki bolek jesteś? Gruby? Ja nie ślęczę tak jak Ty po to by szukać pały na czyjąś dupę. Mnie wystarczyło pięć minut. Nic mi więcej nie trzeba.
em96 / 151.81.28.* / 2011-01-12 19:15
No..., to gratuluję... ekspertowych uzdolnień... - 5 minut kiedy inni potrzebują godzin analiz...
Fakt. Jesteś ekspertem...
- od wyciągania błędnych wniosków...
Pały szukasz Ty i do tego faktycznie wystarczy 5 minut, by zrobić z siebie "użytecznego durnia"...(cyt.).
Ja sobie na to nie pozwolę i szukam prawdy...
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 19:52

szukam prawdy...

??? Rozdając ludziom kopniaki na prawo i lewo? To jest metoda na szukanie prawdy?
em96 / 151.81.28.* / 2011-01-12 20:34
To są "kopniaki uzdrawiające"...
Zakładam, że słyszałeś o terapii szokowej. Kiedy już nie ma nadziei, tylko taka pozostaje...
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 20:41

To są "kopniaki uzdrawiające"...

A kto dał Ci prawo do ich wymierzania terapeuto samozwańcu?
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 19:50
5 minut wystarczyło mi na to, by obalić Twój święty dogmat o jakimś zamachu, czy jak to tam sobie nazwiesz. Chciałeś, bym w dyskusji z Tobą analizował tabelkę po tabelce? Nie pochlebiaj sobie.
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-01-11 15:12
kazdy widzi to, co chce zobaczyc.

np mlodzi i wyksztalceni widza w tych usciskach pojednanie, przemiane i gwarancje obiektywnosci sledztwa.
tesa1959 / 2011-01-11 19:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Gwarancję? Od Putina, byłego funkcjonariusza KGB?
ździcho / 77.254.255.* / 2011-01-11 19:43
Tesa, on nie wie. Miej litość, nie zasiewaj mu wątpliwości, młody jest, ma prawo do mrzonek.
tesa1959 / 2011-01-11 19:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Może i lepiej, że jest naiwny, przynajmniej nie nauczył się jeszcze nienawidzić i może uda mu się "przejść przez życie dobrze czyniąc".
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 20:33
"...Może i lepiej, że jest naiwny.."

Dla kogo lepiej...? - Z pewnością nie dla niego...

Widzę znowu "ciekawą logikę":
Lepiej, że naiwny, bo łatwiej go oszukiwać, przez co "...nie nauczył się nienawidzić...", kogo - oszustów...?
W konsekwencji:
"...może uda mu się "przejść przez życie dobrze czyniąc"..."
i znowu - dobrze czyniąc komu...? - Oszustom...?

No, w/g takiej logiki z pewnością będzie im łatwiej oszukiwać...
tesa1959 / 2011-01-11 21:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie. Przynajmniej nie zabije go nienawiść, bo pamiętaj :"co zasiejesz, to będziesz zbierał, ziarno albo chwast".
Botycki / 83.7.26.* / 2011-01-12 09:04

:"co zasiejesz,
to będziesz zbierał, ziarno albo chwast".

Cóż za metaforyka, ho, ho. Wymyślasz gościu z powietrza jakąś nienawiść (bo o niej nic nie ma w artrykule) po to by błysnąć talentem literackim? Jaka nienawiść? Chcemy prawdy o Smoleńsku, chcemy ukarania winnych, a nie peanów na temat naszych "przyjaciół" ze wschodu pisnych przez różnych takich analfabetów na przykład.
ździcho / 77.255.226.* / 2011-01-12 09:52
Nienawiść to siejesz tutaj przede wszystkim Ty (i paru innych agresywnych, ci o których chodzi - domyślą się).
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 22:21
Chcesz powiedzieć, że domaganie się prawdy, to sianie nienawiści, a Twoim motto jest życie w zakłamaniu i oszustwie...
Byle do przodu bez względu na wartości...(...)
ździcho / 77.255.230.* / 2011-01-11 22:57

Chcesz powiedzieć, że domaganie się prawdy

Chodzi Ci o UZYSKANIE prawdy, czy o samo DOMAGANIE się jej (bo to jednak nie jest to samo)?
Botycki / 83.7.26.* / 2011-01-12 09:10
@ździcho
Ty po prostu jesteś głupi i tyle ci powiem. Szkoda czasu na komentowanie twoich komentarzy.
ździcho / 77.255.226.* / 2011-01-12 10:18
@Botycki.
Mnie szkoda śliny, żeby plunąć ci w gębę chamie jeden.
em96 / 151.81.28.* / 2011-01-12 22:18
Cóż za kultura..., i "...powstrzymanie się od agresji...", a treść jaka przekonująca..., aż mi ekran poczerwieniał..., tylko nie wiem czy ze strachu, czy ze wstydu...(?)

- Ja nie. Zdaję sobie sprawę, " z kim tańczę" i czego należy się spodziewać...
Teraz wiesz skąd się biorą "takie" moje komentarze... - niekulturalne.
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 22:46
Mój wpis to riposta na chamstwo Botyckiego (styl podobny Twojemu). Jakim prawem wpieprzasz się nieproszony? A tak w ogóle to co Ty robisz tu na forum "Rosjanie pokażą raport w sprawie Smoleńska." ? Przecież raport gotowy od 10:00..
Teraz wiesz skąd się biorą "takie" moje komentarze... -
niekulturalne.

Nie pieprz. Odpowiadasz tak każdemu, kto tylko pierwszym swoim wpisem "zdemaskuje się" (jak Ty to nazywasz) innym zdaniem niż Twoje. Aż się roi od Twoich chamskich wpisów na WIELU RÓŻNYCH forach i nie próbuj mi wciskać, że to niby ja Cię prowokuję.
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 23:44
Doskonale wiesz o co, i nie tylko mnie chodzi...
Niedawno, wydaje mi się pisałeś, że jesteś realistą i "musimy ustępować bo jesteśmy zbyt słabi"... Teraz domagasz się UZYSKANIA...
Mnie zarzucałeś surrealizm, to jak to z Tobą jest...?
Przechodzisz jakieś stany depresyjne...? Niezrównoważenie...?
Zdecyduj się na coś...

Żeby UZYSKAĆ trzeba się DOMAGAĆ. - Nie wiesz o takiej prostej zależności...?
Czy do tego potrzebna jest "zawodówka", czy doktorat...?
ździcho / 77.255.226.* / 2011-01-12 09:59

Doskonale wiesz o co, i nie tylko mnie chodzi...

Oczywiście. Domaganie się. Jeżeli już się domagać z oczekiwaniem skutku, to pojechać na Kreml i tam krzyczeć: "Chcemy prawdy!". Jaki skutek da domaganie się przez pohukiwanie tego w formie pisemnej na forum internetowym?
"musimy ustępować bo jesteśmy zbyt słabi"...

Tak to napisałem dosłownie? Albo znajdź mi to, albo napisz, co napisałem naprawdę.
Przechodzisz jakieś stany depresyjne...?
Niezrównoważenie...?

A kiedy ja Ci dałem OSOBISTY powód do tego, żebyś czynił mi tutaj jakieś OSOBISTE przytyki? Jaki surrealizm (kierunek w malarstwie) Ci zarzucałem? Gdzie? Kiedy? Nie wmawiaj mi czegoś, czego nie napisałem.
em96 / 151.81.28.* / 2011-01-12 18:59
No cóż, widzę, że muszę jak do dziecka...
Jeżeli nie Ty pisałeś, to pisała Twoja opcja... - żebyś mógł zrozumieć: opcja to ci, którzy reprezentują ten sam dziecinnie naiwny punkt myślenia co Ty, a ja nie mam zamiaru szukać Twoich wątpliwych "wypocin" na forum, tylko po to by Ci coś udowadniać, bo mam ciekawsze rzeczy do zrobienia. Ponadto uprzedziłem, że wydawało mi się, że Ty co mimo wszystko, niczego nie zmienia bo ciągle dotyczy tych samych naiwnie głupich, którzy zakładają, że domagając się prawdy poprzez krzyk na Kremlu uzyska coś innego jak kulę w łeb... (Już pominę jaki...)
__Surrealizmu użyłem jako skrótu myślowego (inteligentny zrozumie), by scharakteryzować waszą opcję (-powtórzę, żebyś się nie zgubił...) nie jako malarzy, ale zobrazowanie waszej percepcji wewnętrznej, burzący logiczny porządek rzeczywistości, charakteryzujący się wizjami z pogranicza jawy, snu, fantazji i halucynacji, a odsunięte od racjonalizmu...(cyt.), co wynika z Twego tekstu dotyczącego Kremla...
__Osobisty powód dajesz, ubliżając wszystkim swoją niewiedzą kiedy poprzez publikację na forum usiłujesz innych przekonać do swych bezmyślnych teorii...
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 19:23

opcja to ci, którzy reprezentują ten sam
dziecinnie naiwny punkt myślenia co Ty

Równie dobrze mogę to powiedzieć o Tobie. Pohukujesz na forach o zamachu, co do którego nie ma nawet poszlak, powtarzając to za ojcem dyrektorem, lub za tymi co powtarzają po nim, a własnego zdania na ten temat nie masz. Jak ktoś podważy Twoje wypociny, to zaraz obrażasz, bo tak jest najłatwiej (ja też Ci moge pokazać, co jest agresja, ale się powstrzymuję).

ciągle dotyczy tych samych naiwnie głupich, którzy
zakładają, że domagając się prawdy poprzez krzyk na
Kremlu

A czym się różni naiwna głupota tych pohukujących na Kremlu od naiwnej głupoty tych pohukujących (pisemnie) na forum. Ci drudzy są odważniejsi, bo wiedzą, że nie dostaną kulki w łeb...(Już pominę jaki...) Kopnąć kogoś w dupę po ciemku i uciec to każdy potrafi. To żaden odważny wyczyn.
Surrealizmu użyłem jako skrótu myślowego

To nie używaj skrótów myślowych jak komuś zarzucasz, ze coś powiedział, tylko zacytuj go dosłownie. Łapanie za słówka, które nie padły dyskwalifikują Cię jako dyskutanta.
Osobisty powód dajesz, ubliżając wszystkim swoją
niewiedzą

Jaką wiedzą dotąd błysnąłeś Ty oprócz nazywania dyskutantów durniami w bardziej lub mniej zawoalowany sposób?
poprzez publikację na forum usiłujesz
innych przekonać do swych bezmyślnych teorii...

Pokaż mi choć JEDEN mój wpis, którym kogoś do czegoś usiłuję przekonywać.
em96 / 151.81.28.* / 2011-01-12 21:57
"...Pohukujesz na forach o zamachu, co do którego nie ma nawet poszlak, powtarzając to za ojcem dyrektorem, lub za tymi co powtarzają po nim, a własnego zdania na ten temat nie masz..."

Widać nie wiesz co to poszlaka.
Dowody na zacieranie, mataczenie, manipulacje, utrudnianie, niszczenie są (Google).
Co to za ojciec i co ma do dyrektora ?
Jeżeli powtarzam, to tylko jako cytaty i po to by się do tego odnieść.
Nigdy nie obrażam nikogo kto pisze z sensem, logiką lub prawdę. Obrażam bezsens i głupotę, której nie mogę zdzierżyć, bo co jest dopuszczalne do 15 roku życia, nie może być tolerowane wśród, jak mi się wydaje, dojrzałych ludzi... (chociaż nie o wszystkich można to powiedzieć...).

"...A czym się różni naiwna głupota tych pohukujących na Kremlu od naiwnej głupoty tych pohukujących (pisemnie) na forum..."

- A różni się tym, że już bardziej naiwnym nie można być zakładając, że przestępca, wieloletni recydywista okaże skruchę i przyzna się do winy we własnej melinie...

Nie przypuszczałem, że Ty tutaj chcesz wykazać się odwagą.
Ja na forum jestem z Twojego powodu: demaskuję głupotę i naiwność, którą wykorzystują Twoi liderzy do okradania i wykorzystywania innych, a Ty usiłujesz ich usprawiedliwiać poprzez dopasowywanie lub manipulację faktów i informacji.

Kopnąć mnie nie potrafisz, więc zbędny komentarz.

Nie zamierzam z Tobą dyskutować, a demaskować...
Łapanie za słówka sam rozpocząłeś z braku sensownych argumentów (DOMAGANIE, UZYSKANIE) i tutaj do innych Twoich w/w negatywów trzeba dorzucić brak konsekwencji...

Wiedza...? - "Wrodzona skromność" nie pozwala mi się przechwalać, a mama mi mówiła, że to nieładnie...

"...Pokaż mi choć JEDEN mój wpis, którym kogoś do czegoś usiłuję przekonywać..."

- Jeden nie, ale wszystkie mają wywrzeć określone, ukierunkowane wrażenie...(patrz też wyżej).
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 23:08

Dowody na zacieranie, mataczenie, manipulacje,
utrudnianie, niszczenie są (Google).

No patrz kurde, przez tę Twoją kobyłę zapomniałem wyłuszczyć z niej, to co naprawdę istotne:Dowody na zacieranie, mataczenie, manipulacje,
utrudnianie, niszczenie CZEGO? Pewnie sladów. Ale śladów CZEGO konkretnie? Nazwij TO COŚ po imieniu.
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 22:37

Obrażam bezsens i głupotę

Taak? To poczytaj sobie inne swoje wpisy pod adresem różnych osób. Wyzywasz od matołów, półgłówków, idiotów itp. Obrażasz LUDZI a nie głupotę. Chcesz walczyć z głupotą, to zadawaj ludziom sensowne pytania, a one już same głupców zapędzą w kozi róg, a nie epatuj chamstwem w miejscu publicznym.
głupotę, której nie mogę
zdzierżyć

Nie możesz zdzierżyć? Od tego masz swoja klawiaturę i monitor. Pieprznij nimi o scianę. Rozwal je. A nie wyładowuj swojego "niezdzierżania" na ludziach. Jak umiesz się powstrzymać od rozwalenia swojego sprzętu, to uruchom te hamulce w stosunku do ludzi.
demaskuję głupotę i
naiwność

Czyją? Skąd ta pewność, że sam nie jesteś kwintesencja tej głupoty? Objawiono Ci mądrość z nieba Mesjaszu od siedmiu boleści?
Ty usiłujesz ich
usprawiedliwiać poprzez dopasowywanie lub manipulację
faktów i informacji.

To może jakieś przykłady co? Podasz, czy znowu zrobisz unik jak zwykle?
Nie zamierzam z Tobą dyskutować, a demaskować...

A kto Tobie dał jakieś prawo do demaskowania czegokolwiek? Masz monopol na rację, czy jak? Z niebios?
Jeden nie, ale wszystkie mają wywrzeć określone,
ukierunkowane wrażenie...(

O, i to jest unik właśnie.
"...Pokaż mi choć JEDEN mój wpis, którym kogoś do czegoś
usiłuję przekonywać..."

Tak, pokaż, wklej.
"Wrodzona skromność"

??? To ma być żart. Ostrzegałem Cię już: nie próbuj ze mną żartować, bo pożałujesz tego.
Botycki / 83.7.26.* / 2011-01-12 09:13
@ em96
Że też ci się chce...mnie by się nie chciało...daj pokój durniowi (ździcho) co tylko szuka zwady szerząc jakieś chore i pomylone teorie
tesa1959 / 2011-01-11 22:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ręce opadają! Czytaj ze zrozumieniem!
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 23:47
Czyżby było nie na temat...?
Możliwe, że się starzeję...
a rano do pracy...
ździcho / 77.255.226.* / 2011-01-12 10:02

Możliwe, że się starzeję...

To nie to. Po prostu jesteś nabuzowany złością i tyle. Wtedy łatwo zaliczyć jakąś wpadkę, bo odpisujesz szybko koncentrując się nie na treści tylko na sile kopniaka, który chcesz wymierzyć komuś, kto ma inne zdanie.
em96 / 151.81.28.* / 2011-01-12 19:03
Nie pozwalaj sobie. Starzeję się nie dla Ciebie... Nie z każdym jestem skory do żartów...
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 19:27

Nie z
każdym jestem skory do żartów...

Ja jestem z każdym. Za wyjątkiem Ciebie jednego. Spróbowałbyś zażartować ze mnie, to długo byś tego żałował.
em96 / 151.81.28.* / 2011-01-12 22:02
Pogróżki...?
Też są karalne, podobnie jak oszustwo.

"...(ja też Ci moge pokazać, co jest agresja, ale się powstrzymuję)..."

I znowu brak konsekwencji...
ździcho / 77.254.230.* / 2011-01-12 22:53

Pogróżki...?

A czemu nie? Złap mnie. Tak jak Ci, co ich wyzywasz od idiotów mogą złapać Ciebie. Też jestem taki odważniak na forum, a co?
I znowu brak konsekwencji...

I tu się mylisz. Wiesz co? Nawet cieszę się, że Cię spotkałem. Dużo we mnie złości i czasami komuś nawymyślam, a potem żałuję, ze przesadziłem. Na szczęście wobec Ciebie nie mam żadnych skrupułów i tu pozwolę sobie na folgowanie ile wlezie. Nie zasługujesz na skrupuły.
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 23:49
Przeanalizuj własny tekst...
tesa1959 / 2011-01-12 01:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przeanalizuj tok moich wypowiedzi, a nie odnosisz się tylko do jednego zdania. Czytać należy całościowo tzn. posty, na które odpowiadam - wszystkie, a nie tylko jeden.
em96 / 151.81.28.* / 2011-01-12 19:26
No i przeanalizowałem.
Początek dobry... prawdziwy.
Ale dalej z tekstu nie wynika nic innego, czego bym nie zauważył wcześniej...(?)
rozumiejacy / 61.35.191.* / 2011-01-11 20:51
wszystko co zauważyłeś jest niewątpliwie słuszne i logiczne. Unikaj jenak dyskursu z kuchennymi. Na wstępie wciągną cię między gary, a następnie skutecznie pokonają, przy użyciu szmaty do podłóg.
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 22:25
Dzięki.
Myślę, że każdemu trzeba dać szansę...
tesa1959 / 2011-01-11 21:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I na tym właśnie polega inteligencja, której się obawiasz, dając koledze taką radę.
Kamaz// / 83.19.96.* / 2011-01-11 17:43
przez 45 lat komunizmu byliśmy z naszym kochanym sąsiadem w "przyjacielskim" uścisku - i co z tego mamy: zacofane pod każdym względem państwo, kolosalne zadłużenie, korupcję, kolesi, patologię, znieczulicę, pogardę dla własnego państwa- żeby posprzątac ten pokomunistyczny bajzel będzie musiało pracować kilka pokoleń więc nie wciskaj młodym wykształconym kitu bo to kraj Putina doprowadzil nas do ruiny - nie wspomne juz o represjach i setkach ludzi którzy stracili życie żeby nas z tego "uścisku" uwolnić. Ty w ogóle jesteś Polakiem? bo mam poważne wątpliwości.
Jaskółka Magda / 89.73.50.* / 2011-01-11 18:23
"zacofane pod każdym względem państwo, kolosalne zadłużenie, korupcję, kolesi,
patologię, znieczulicę, pogardę dla własnego państwa"

Wszystko co wymieniasz, jest efektem działania rządów postsolidarnościowych, właśnie takich Kaczyńskich, Balcerowiczów, Tusków, które przez 20 lat zdążyły sprzedać to, co ludzie zbudowali w PRL a czego nie udało się solidaruchom zniszczyć. To po nich trzeba sprzątać i długo to będziemy jeszcze robić, a nie po komunizmie. To, że wyprano ci mózg nie oznacza, że własne ograniczenia możesz wpajać innym. A co do ofiar...znaj miarę. W ciągu czterdziestu lat PRL w zamieszkach zginął jedynie ulamek liczby ludzi, która zginęła w przedmiotowej Polsce z rąk policji czy wojska, o represjach nie mówiąc. Tzw. "ofiary stanu wojennego" czy grudnia 70 to śmiech w porównaniu z efektami tłumienia rozruchów chłopskich czy zamachu majowego Piłsudskiego.

A "wschodni sąsiad", co by o nim nie mówić, zwrócił nam w 45 roku polskie państwo, które od 1939 roku nie istnialo. Wschodni sąsiad jakoś przez 45 lat nie urządził nam Oświęcimia ani Zamojszczyzny a w szkole uczono po polsku.
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 20:00
No i odezwała się... towarzyszka "towarzysza szmaciak".
W czasach komuny opływała w dobra ciężko wypracowane przez cały uciemiężony, przez komunę naród.
I trudno się jej dziwić, ona "rozumie", że Solidarność jej to wszystko zabrała.
Nie rozumie, że to co mamy jest konsekwencją tamtych grabieżczych rządów kolaborantów PZPR-owców przez 50 lat sprzedających Polskę na wschód...
tesa1959 / 2011-01-11 19:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Oświęcimia nie urządził, ale zapewniał od 1939 r. i przez pierwsze lata po wojnie "wczasy" na Syberii.
michacel2 / 2011-01-11 19:27 / Tysiącznik na forum
Jaskólka cos ci sie pomylilo i pobablalo. PRL to wlasnie kumun, która trwala az do lat dziewiecdziesiatych. Tyle co komuna wymordowala wlasnych obywateli, jako tzw. zdrajców narodu naiwiekszych patriotów AK i ZWZ. Za Kaczynskiego nie zginal ani jeden czlowiek, to dopiero za Tuska zaczely sie mordy polityczne i napady na kluby poselskie czy mordowani koronni swiadkowie w wiezieniach, rzekomo otruli sie czy powiesili sami az 9 osób. Za SLD mafie weglowe czy mordy Papaly czy innych... Stan wojenny to tez komuna.
Observer. / 79.184.67.* / 2011-01-11 14:37
Daleko mi do PiSiora, ale jednak nie wierzę w obiektywizm MAK-u i rzetelne wyjaśnienie przyczyn tej katastrofy. Zmiana zeznań kontrolerów, nie wydanie czarnych skrzynek, brak właściwego zabezpieczenia wraku i samego miejsca katastrofy, czy wreszcie "zacięcie" odczytów radarów - to tylko te sprawy, o których wiemy. Ciekawe ile jeszcze zaniedbań czy przekłamań wyjdzie po czasie. Szkoda, naprawdę szkoda, bo mogliśmy na tych zgliszczach budować od nowa. Teraz wiemy, że wielki wschodni brat robi pod siebie i z nikim się nie liczy.
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 20:45
"...Ciekawe ile jeszcze zaniedbań czy przekłamań wyjdzie po czasie..."
- To nie są ani zaniedbania, ani przekłamania. To jest od początku zamierzone, przemyślane działanie, a na takich fundamentach trudno cokolwiek budować...
Przestań się oszukiwać, spójrz na historię. Tam jest wiele dowodów...
m-53 / 83.24.51.* / 2011-01-11 17:50

Daleko mi do PiSiora, ale jednak nie wierzę w obiektywizm MAK-u


A po co to zastrzeżenie??? Jeżeli chcesz się w taki sposób przedstawiać to powiedz kim jesteś a nie kim nie jesteś.

No i w tym kontekście mało zadziwiające stwierdzenie
ile jeszcze zaniedbań czy przekłamań wyjdzie po czasie


wiemy, że wielki wschodni brat robi
pod siebie

bez uwzględnienia poczynań "współtwórców" po naszej stronie.
sisley / 213.108.153.* / 2011-01-11 14:46
Nie interesuje mnie zachowanie Putina; po pierwsze to były oficer KBG oraz po drugie reprezentuje kraj który niezmiennie od lat trzyma się tych samych doktryn w polityce zagranicznej. Zachowanie Rosji było i jest przewidywalne i wie między innymi Jarosław Kaczyński, wiedział to wcześniej Józef Piłsudski czy Jerzy Gedroyć. Mnie interesuje zachowanie Premiera czy Prezydenta RP- a te zachowania były hańbiące.
Ten swój wywód niczego nowego nie wnoszący zachowaj dla siebie. A wiara budowy na zgliszczach samolotu, który leżał w błocie i był rozkradany świadczy o twojej naiwności, braku wiedzy i wyobraźni. Nie jesteś Pisiorem i bardzo dobrze; PiS nie potrzebuje durniów.
tade / 83.2.33.* / 2011-01-11 13:46
Utwór pod tytułem „Naród pamięta” to efekt emocjonalnych, osobistych przemyśleń
słuchaczki Radia Maryja.
„O wy zbrodniarze smoleńscy, którzy uknuliście zamach na prezydenta
Nie myślcie sobie, że jesteście zwycięscy, naród was za to rozliczy.
Naród pamięta.
Wy, tymczasowi wielcy tego świata, co komunałów macie pełne usta,
zaś macie w pogardzie prostego brata; naród to wie, mowa to pusta.
O wy pachołki, zdrajcy narodu, wy, co jak pieski chodzicie na smyczy
bijąc pokłony tym z Wschodu i z Zachodu. Naród was za prywatę rozliczy.
Naród pamięta, o wy mordercy zbroczeni bratnią krwią,
krwią wielkich prawych mądrych ludzi,
którzy ich bliskich gardzicie łzą;
drżyjcie, bo naród z letargu się budzi.
I zapamięta. Za wszystkie te zbrodnie rachunek zdacie,
za wasze krętactwo, za moralny brud, za drwiny z narodu i za ogłupianie
Naród doczeka, że poklękacie
i prosić będziecie o zmiłowanie.
Naród to wie i rozliczy, rozliczy was Bóg.”

Co sądzicie o wierszu pani Lili?
I to napisała katoliczka , głęboko wierząca i praktykująca!
A może powrót?
Inkwizycja (łac. Inquisitio – śledztwo, badanie) – potoczna nazwa systemu
śledczo-sądowniczego powołanego w Kościele katolickim w XIII wieku do tropienia, nawracania i
karania heretyków, działająca w oparciu o postanowienia ujęte w dokumentach soborowych, synodalnych oraz bullach papieskich.
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 21:14
"...I to napisała katoliczka , głęboko wierząca i praktykująca!..."

Dokładnie. A przez Ciebie przemawia "katolicka" ignorancja...
Przyjmij, więc sobie do wiadomości, że nie ma wybaczania bez naprawienia wyrządzonych krzywd. To jest podstawowa zasada.
Chciałbyś się zbyt wygodnie "ustawić" okradając katolików odwoływać się do ich praw wtedy, kiedy masz w tym interes, by w nieskończoność Ci wybaczali i zapominali całe zło, byś mógł dalej obłudnie bez skrupułów okradać ich dalej...
Właśnie tym różnią się katolicy "deklarujący" (typu Miler, Oleksy...) - zależnie od koniunktury...
Nie powinieneś poruszać tematu, którego nie rozumiesz, bo wychodzi z tego "TVN"...
Botycki / 83.7.26.* / 2011-01-12 09:08
Co sądzicie? A co tu sądzić? Słuszny, słuszny jak najbardziej. Osobiście życzyłbym sobie, by w przyszłości znalazł się on w podręczniku do języka polskiego (w gimnazjum, w szkole średniej). Chciałbym ,aby ludzie reprezentujący młode pokolenie wiedzieli kiedyś kim są, bo jak na razie zmierza się ku temu, by nie wiedzieli kim są.
ździcho / 77.255.226.* / 2011-01-12 10:21

Chciałbym ,aby ludzie reprezentujący młode pokolenie
wiedzieli kiedyś kim są, bo jak na razie zmierza się ku temu, by nie wiedzieli kim
są.

Wytrzymasz tak długo do momentu, gdy oni zlinczują kogoś, kogo Ty chcesz zlinczować już teraz? Ja jestem przekonany, że do tego momentu Twój własny jad zeżre Ciebie i nie zdążysz już tego linczu zobaczyć.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-01-11 19:21

Co sądzicie o wierszu pani Lili?

Piękny! Emanuje z niego miłość, ciepło, troska o dobro Polski i Polaków. Pani Lidia współczuje nam, a tym wierszem uświadamia nam jak my Polacy jesteśmy nieszczęśliwi (a jesteśmy nieszczęśliwi podwójnie, bo nawet nie wiemy, ze jesteśmy nieszczęśliwi). Dzięki pani Lidii teraz jesteśmy świadomi naszego nieszczęścia! Najwięcej otuchy dodają nam ostatnie trzy wersy. Dziękujemy pani Lidio, że pamięta pani o nas Polakach, szczególnie tych starych, co możemy już nie doczekać widoku zasłużonych katuszy dla zdrajców i naszych oprawców, he, he!
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 21:28
"...Dziękujemy pani
Lidio, że pamięta pani o nas Polakach, szczególnie tych starych, co możemy już nie doczekać widoku zasłużonych katuszy dla zdrajców i naszych oprawców,
he, he!.."
- No właśnie. Z pewnością nie doczekasz, zwłaszcza na tej głodowej emeryturze będziesz sam prosił, żeby to już się skończyło...
Pokaż swój tuskowy patriotyzm, i skoro i tak nie doczekasz "widoku zasłużonych katuszy...", nie uszczuplaj więcej jego budżetu...
ździcho / 77.255.230.* / 2011-01-11 22:50

Pokaż swój tuskowy patriotyzm

Pisałem Ci już gdzie mam Tuska oraz jakie jest prawdopodobieństwo wyjaśnienia sprawy smoleńskiej poprzez wywrzaskiwanie na forach: "Chcemy prawdy!" Nie muszę chyba dodawać, że każdy chce innej i ruski raport nie zadowoli NIKOGO.
em96 / 151.80.195.* / 2011-01-11 23:58
I godzisz się z tym, że traktują Cię jak ignoranta i "...pożytecznego idiotę z zachodu..."...?
Pomijając już to, że mnie jakaś tam prawda nie interesuje...
Zakładam zgodnie z logiką, że jest jedna, a moje spostrzeżenia tutaj, są wynikiem analizy faktów, podanych przez różne media (nie tylko polskie), a nie domysłów i spekulacji...
ździcho / 77.255.226.* / 2011-01-12 10:10

Zakładam zgodnie z logiką, że jest jedna

Akurat nie pisałem o Tobie w tym zdaniu:
Nie muszę
chyba dodawać, że każdy chce innej i ruski raport nie zadowoli NIKOGO.

Pisałem o tym, że jedni chcą takiej prawdy, że Tusk i Putin celowo zaryzali Kaczyńskiego w Smoleńsku, a drudzy chcą takiej prawdy, że Kaczyński wywarł presję na pilota. To tych właśnie ten raport nie zadowoli.
Zakładam zgodnie z logiką, że jest jedna

Ja też. Ale zgodnie z logiką zakładam też, ze tę prawdę szlag trafił już dawno (MAK chroni swoją dupę, wrak pocięty, wczesniej - wszystko zadeptane i zmyte deszczem itd.) Pohukiwania typu: "Chcemy prawdy!" nic już nie dadzą (oprócz chrypki). Caput.
tesa1959 / 2011-01-11 19:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mam nadzieję, że to sarkazm.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-01-11 20:03

Mam nadzieję, że to sarkazm.

No a jakżeby inaczej?
uf / 61.35.191.* / 2011-01-11 20:18
szczególnie w kwestii "my Polacy"
tesa1959 / 2011-01-11 21:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mówisz o sobie?

Najnowsze wpisy