Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rośnie promieniowanie w reaktorze japońskiej elektrowni

Rośnie promieniowanie w reaktorze japońskiej elektrowni

Wyświetlaj:
Mietków / 83.4.28.* / 2011-03-20 12:36
Nie ma odwrotu od atomu węgiel się kończy a wiatrak na każdym podwórku to utopia kogo stać z biednych polaków katolików na wiatrak za 200 tys zł.
Coraz większe zapotrzebowanie na energię .
Czy wiecie jak wyglądaja okolice Bełchatowa tak jakby bam wybuchło tam kilka bomb atomowych a to jest elektrownia węglowa.
Myślę,że nowoczesna (bezpieczna) elektrownia atomowa jest lepsza niż ta np. w Bełchatowie ,nie niszczy tak środowiska.
Jesteśmy biednym zacofanym krajem katolickim, w którym już prawie wszystko wysprzedano i jak ktoś pisze słusznie tylko
modlitwą możemy pomóż japończykom , którzy mają 17 elektrowni atomowych nas nie stać nawet na jedną bo jesteśmy za biedni.
Kossii2 / 62.121.80.* / 2011-04-02 21:12
Polacy są biednymi katolikami, bo gniotą ich czerwoni! Biedni jesteśmy bo jesteśmy wciąż w PRL-u
cez 103 / 46.134.61.* / 2011-03-13 21:51
dzisiaj w TVN twierdzili że nic takiego nie stało się że budynek oslony zewnętrznej reaktora nr1 w elektrowni Fukushimie nie wybuch i nie rozsypał sie tylko zawalił się strop.
Tymczasem wszystkie serwisy światowe podają że wybuchł wodór chlodzący ten reaktor i pokazują chmurę radioaktywną. Jedncześnie wiadomo czym grozi reaktor atomowy z uszkodzonym systemem chlodzącym. Skad w polsce biorą się tacy debile jak ci eksperci. Faceci nie mają praktyki w przemyśle atomowym i jednocześnie podają jednoznaczne opinie jakby wybudowali i pracowali przynajmniej kilka lat w elektrowniach atomowych. Wszystko po to aby w Polsce też wybudowac to gó...o.
free media poland / 31.60.29.* / 2011-03-13 00:35
150 tys. ton gazu skroplonego gazowcami oraz 3 - 4 mln. ton węgla kamiennego. Ekipy ratownictwa Rosyjskiego już jutro rano wylecą do Japonii. To tyle PiS-owcziki a co wy możecie zproponować oprócz modlitw Japończykom? Tych informacji nie znajdziecie na polskich portalach internetowych. Tego cenzura nie puści.
green peace poland / 31.60.29.* / 2011-03-13 00:25
w Polsce. Nie dajcie założyc sobie petli na szyję Polacy. Brońcie się. Nie dajcie się ogłupić lobby atomistyki.
JarosławKaczyński / 74.208.195.* / 2011-03-12 05:54
Ja kontroluje wszystko, nawet Pana Boga poprzez brata.
kress / 91.193.208.* / 2011-03-11 21:08
Ot i bezpieczna technologia. To tylko lekko radioaktywna para, na pewno nikomu nie zaszkodzi...
a szkoda gadać / 83.28.166.* / 2011-03-11 21:25
Napewno Tuskowi nie zaszkodzi.
On dalej będzie budował elektorownie atomowe
a innych źródeł energii nie będzie widział.
By żyło się lepiej wszystkim za 5 złotych.
Realista07 / 89.77.126.* / 2011-03-11 22:14
Ignorancie, Polska tylko zyska na korzystaniu z energii atomowej. Nie będziemy ciągle polegać na węglu przecież. Wokół naszego państwa jest tyle elektrowni, że jak będzie jakiś kataklizm to i tak to odczujemy. Nie posiadanie elektrowni atomowej od niczego nas nie uchroni tak czy owak! Natomiast posiadanie ma praktycznie same plusy.
BadaczNetu / 83.28.91.* / 2011-03-12 00:03
Posiadanie elektrowni atomowej ma sens, gdy się ekoterrorystów zamknie w więzieniach. Inaczej koszty ochrony elektrowni i wszystkich transportów do- i z- elektrowni zjedzą całe ew. zyski z jej posiadania.
Zresztą z tym zyskami też sprawa nie jest pewna. Jakoś nikt nie jest w stanie jednoznacznie określić ile będzie kosztowało wyprodukowanie 1kWh z takiej elektrowni. Koszty budowy są abstrakcyjnie wysokie i wciąż rosną. Budowany wg. najnowszych technologii nowy blok elektrowni atomowej w Okilluto będzie prawdopodobnie kosztował 5.5mld euro. To oznacza że przy przeznaczeniu całych przychodów ze sprzedaży energii na spłatę kosztów budowy będzie potrzeba 18 lat. Przy zakładanej żywotności takiej elektrowni na poziomie 60lat, ta elektrownia NIGDY się nie zwróci. Biorąc pod uwagę zdolności naszych władz (znane np. z budowy autostrad) można przyjąć że u nas będzie podobnie. Albo nawet jeszcze gorzej...
eksporterka / 95.41.242.* / 2011-03-11 23:46
Panie realisto, zyska tylko ten, za czyje pieniądze powstanie ta inwestycja!
Guriewicz / 77.45.115.* / 2011-03-12 02:29
A wy wiecie ile kosztują wiatraki ? Elektrownia atomowa to jedyne dobre wyjście(chyba ,że synteza wodoru jak się już uda ) , ale zawszę trafią się zieloni którzy tylko gadają , a tak naprawdę nic nie dają .
Ciekawe czy nie korzystają z prądu , na pewno też wszędzie zasuwają na piechotę .Nie rozumiem tego typu ludzi,oni mają po prostu za dużo wolnego czasu.
Skoro tak kochają "czystą energie"to niech wyłączą wszystko i zaczną dmuchać w wiatraki.
kress / 91.193.208.* / 2011-03-12 09:13
O elektrowniach atomowych mówią zwykle ludzie, którzy zużywają najwięcej energii. Jazda autobusem albo rowerem do pracy to dla nich obciach, bo muszą się wozić samochodem. W samochodzie podróżują sami chociaż większość aut ma co najmniej 4 miejsca - więc 1 osoba w aucie to czyste marnotrawstwo. Telewizor oczywiście z największą liczbą cali, do tego najlepsze kino domowe z dźwiękiem przestrzennym i najszybszy komputer, nie mówiąc już o mnóstwie sprzętu w trybie "standby", które 24h/dobę pobierają energię. A potem pieprzenie, że trzeba nam energii atomowej, bo rachunki coraz droższe.

Tak jak napisał wyżej BadaczNetu, nikt nie podał wiarygodnych informacji ile będzie u nas kosztować budowa takich elektrowni i jaki będzie koszt takiej energii. Rząd próbować szacować koszty budowy - były one wielokrotnie zmieniane, bo "czegoś wcześniej nie uwzględniono". Poza tym pamiętaj, że liczba elektrowni atomowych na świecie wciąż się zwiększa, a rynek jest bezlitosny - wzrost popytu oznacza wzrost cen i nic z tym nie zrobisz.

Jeżeli to kogoś interesuje, to jeżdżę autobusem (z wyboru) albo "zasuwam na piechotę" chociaż z domu do centrum miasta mam 5 km (albo więcej, zależy gdzie idę). Pytanie teraz czy zwolenników atomów stać na taki wysiłek - czy może to gadanie o drogiej energii to tylko puste słowa bez żadnych akcji.

A poza tym, jeśli dla kogoś czysta energia to tylko wiatraki, to gratuluję wiedzy. Te atomy wam chyba wszystko inne przesłaniają.
eksporterka / 95.41.242.* / 2011-03-12 05:16
Tu nie chodzi o czystą energię, tylko o "czystą" kasę z tej energii.
Kanteir / 85.89.191.* / 2011-03-14 11:59
Przecież nie mam sensu budować w tym momencie elektrowni atomowej, może i był sens te 20 lat temu ... Oczywiście tak będzie najproście, ale bądzcie pewni, że nie będzie taniej! I to jest pewne.
A energia to naprawdę nie tylko wiatraki! Naprawdę dużo już wiemy i nie jesteśmy w stanie z tego korzystać, bo najbogatsi - czołowi politycy i głowy korporacji ukrywają rozwiązania. Od dawna wiemy, że został skonstruowany samochód na wodę, ale nie jeździ? Wiemy, że batereie słoneczne są najtańszym i naprostszym rozwiązaniem, a w Turcji też będą budowali elektrownie atomową - a tam naprawdę można dostraczyć energię z samych tylko z baterii słonecznych. No tak,ale wtedy rząd nie ma żadnej władzy, nie ma podatków, bo to czysta energia, która nie może być opodstkowana. W Polsce około 30 procent energii można czerpać ze słońca, poza tym powinny byc rozwijane inicjatywy lokalne, które najlepiej wykorzystaja ekologiczne, geograficzne warunki danych obszarów - wiatr, woda, energia geotermalna, energia produkowana z recyklingu, wykorzystanie nowych technologii do budowy - samoocieplające się domy czy roślin do ocieplania budynków, w końcu edukacja społeczeństwa i tego czym jest energia i jak z niej korzystać. Ale ten prces jest dużo trudniejszy bo rozwiązaniem jest tworzenie aktywnych postaw obywatelskich, ukierunkowanie w wspólpracę oraz korzytsanie z długofalowych rozwiązań, a przecież powszechnie wiadmo, że na rozwiązaniach doraźnych określonne lobby czerpie największe zyski, a za tym politycy, których cała rzecza niebezpiecznie rośnie. Najłatwiej oczywiście odrówcić uwagę i zwalić winę na Zielonych i ekoterrorystów i mamić ludzi taniochą i konsekwetnie niedokształcac, nieinformować rzetelnie i propagować egoistyczny, kapitalistyczny model życia. Pierwszym koniecznym kroiem pllityki światowej jest ograniczenie władzy korporacji, wielkich molochów, których obecnie nikt nie kontroluje. Najlepszym przykjładem jest koroporacja Monstanto i to co Monstanto zrobiła ze światowym rolinictewm i co niestety ma wielką szansę zdarzyć się w Polsce, gdyż politycy nie są w stanie przyjąc ustawy zakazującej genetycznie modyfikowanej żywności, broniąc się tym że może to ograniczyć wolnośc wyboru, a jednoczęnsie są w stanie regulować długość dorożek konnych na rynku w Krakowie, byli w stanie zabronić picia alkocholu na ulicach czy wprowadzić ogolnopolski zakaz palenie, ale nie jest to możliwe w przypadku żywności geteczniemodyfikowanej. Czy wiecie, że w USA chciano zabronić możliwości posiadania ogródków przydomowych?
Wystarczy przejrzeć prasę światową,wykorzystać to wspaniałe medium jakim jest internet do celów innych aniżeli zakupy czy portale społecznościowe, żeby zrozumieć co się dzieje i jaki kurs obcnie przyjął świat. Najwygodniej oczywiście utrzymywać społeczeństwa na poziomie pewnego skłócenia, odwracając oczy od ogólnoświatowych problemów, od prawidziwej poityki i jak w przypadku Polski od kilka lat rozprawiać o tym, czy osoby tej samej płci mogą zawierać związki czy nie, teraz mamy kolejny problem - problem Katynia, wystarczy na nastepne 10 lat aby poróżnić ludzi, którzy mogliby wspólpracowac ze sobą i rozwiązywać palące problemy, piszcie co myślicie, bo to pierwszy krok .

Najnowsze wpisy