Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rośnie zadowolenie Polaków z wejścia do UE

Rośnie zadowolenie Polaków z wejścia do UE

skomentuj
Wyświetlaj:
Realista / .* / 2005-09-16 09:59
Tylko ci Polacy ktorym sie udalo zarobic za granica i wydawac w Polsce.Polska wchodzac do UNII bedzie lozyc na utrzymanie masy afrykanskich i wschodnioazjatyckich nierobow, ktorzy zasmiecaja duze aglomeracje Zachodu...
oko / .* / 2005-09-16 17:06
chyba powinienes sie nazywac rasista, a nie realista
Mała / .* / 2005-09-15 11:04
Turcy to Muzułmanie a historia pokazuje jacy oni są. We Francji dwójka muzułmanów zmusiła władze szkoły do zdjęcia krzyża bo obrażał ich uczucia religijne. Ciekawe czy gdyby moje dzieci uczyły się w muzułmańskiej szkole w kraju muzułmańskim to cała szkoła zdjęłaby szariaty bo one też obrażają moje uczucia religijne. Niestety gdyby Turcja otrzymała zielone światło od UE to oznaczałoby napływ muzułmańskiego tałatajstwa do Polski. Pomyślcie, że jeżeli dwójka dzieci w kilkusetosobowej szkole osiągnęła taki sukces w usuwaniu symboli religijnych w kraju chrześcijańskim to co może zdziałać większa grupa.
kjan / .* / 2005-09-14 19:48
Polacy są jak zwykle odporni na wiedzę i doświadczenia innych nacji. W wielu krajach wzrasta liczba przeciwników rozszerzania UE, bo to za drogo je kosztuje. Po wprowadzeniu euro w Niemczech ceny produktów wzrosły dwukrotnie, ale zarobki niestety nie. W opinii Niemców oni najwięksi płatnicy do budżetu UE za to płacą.W Polsce po wejściu do UE ceny większości towarów wzrosły. Ceny tych towarów co miały zostać obniżone ze względu np. na zniesienie ceł niestety nie. Dotyczy to alkoholi, samochodów, i in. Różnice w cenie zostały przechwycone przez producentów, hurtowników i sprzedawców. Podam przykład: wino reńskie czy mozelski kosztuje we Wrocławiu 12-25 PLN a w Dreźnie tylko 2-4 euro.Nie wiem kto i za czyje pieniądze prowadził badanie odczuć Polaków po wejściu do UE, ale odbiegają one od powszechnych odczuć ludzi, którzy pracują za najniżesze wynagrodzenie, są bezrobotni lub żyją z emerytury, bo o rencistach lepiej nie wspominać. Uprawianie propagandy sukcesu już wielokrotnie przerabialiśmy w naszej historii, ale czy teraz jest to potrzebne.Ponadto po trzech latach pracy w Niemczech nie dziwią mnie obawy jeśli chodzi o rozszerzenie UE o Turcję. Można zostać rasistą, gdy pozna się bliżej przedstawicieli tej nacji.
Tadeusz / .* / 2005-09-15 07:47
Bardzo trafna opinia, badania rynku mnie denerwuja bo sa czasami "robione" na zamówienie
dzeku / .* / 2005-09-14 19:39
do poszerzania. Dzisiejsze poszerzanie w ramach Unii godzi w tradyce narodowe. Już nie raz się poszerzali, ale na swoich warunkach ( żadnej tam wielonarodowej demokracji ). Różnie to potem bywało, ale widocznie sentyment pozostał.
skomentuj

Najnowsze wpisy