Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rostowski: NBP ma zysk. To nie są wirtualne pieniądze

Rostowski: NBP ma zysk. To nie są wirtualne pieniądze

Wyświetlaj:
księgowy / 83.21.75.* / 2009-07-20 14:52
przyjąć euro - wtedy rezerwa będzie zbędna i może zasilić budżet.
Bacz / 193.24.200.* / 2009-07-20 12:55
Rezerwa walutowa w sytuacji gdy państwo jest w bilansie mocno zadłużone odpowiada sytuacji że ktoś bierze 10 tys. kredytu i 2 tys. z tego trzyma w sejfie - to oczywista niegospodarność.
NBP powinien sobie zostawić tylko tyle walut aby miał płynność bieżącą, a resztę powinien sprzedać a pieniądze oddać rządowi.
Pisałem o tym: http://niepoprawni.pl/blog/404/gospodarka-walutami
FirezeuG / 2009-07-20 12:08 / Tysiącznik na forum
Ja chętnie rozliczał bym się z US jak robi to NBP. Dowolny zysk kierował bym na rezerwę celową czyli zakup kolejnego samochodu. Efekt byłby taki że nigdy nie zapłacił bym ani złotówki podatku :)
janiszek / 85.222.86.* / 2009-07-20 10:13
Panie Ministrze Specjalnej Troski. NBP ma teraz jakiś zysk, ale nie jest powiedziane, że na koniec roku ten zysk będzie taki sam. Radzę Panu mądrze wydawać środki finansowe, a nie szukać ich w miejscach obarczonych dużym ryzykiem. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
ile jeszcze czasu ? / 79.188.238.* / 2009-07-20 09:41
16 miliardów złotych mogą kosztować budżet państwa przegrane Polski przed Trybunałem w Luksemburgu. Kryzys może wymusić podwyżkę podatków. Minister finansów nie wyklucza, że może chcieć sięgnąć do kieszeni Polaków, by zwiększyć wpływy do kasy państwa. Tymczasem to on sam i jego urzędnicy stoją za miliardowymi ubytkami w budżecie. Nie dostosowali bowiem na czas polskich przepisów do prawa unijnego albo zrobili to źle. Seria porażek przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości rozpoczęła się przed trzema laty. Od tego czasu zapadło pięć niekorzystnych dla Polski wyroków. Tylko trzy z nich, jak oszacowała "Rz", mogą uszczuplić budżet o 16 mld zł. Skutki dwóch pozostałych (dotyczących składek na ubezpieczenie zdrowotne zapłacone za granicą i kaucji w VAT) trudno nawet oszacować.
Darko123 / 77.65.99.* / 2009-07-20 09:09
Twój szef Balcerowicz robił to samo. Taka brutalna gra. W następnych wyborach PO zniknie ze sceny lub zostanie partią niszową.
Demaskator / 195.5.182.* / 2009-07-20 12:32
Jeśli NBP rzeczywiście ma taki zysk to Prezesowi Skrzypkowi należą się gratulacje a nie połajanki. Jednak rok się jeszcze nie skończył a teraz złoty się umacnia. Natomiast te 23 mld to są wirtualne pieniądze i jak ktoś mówi inaczej to znaczy ,że jest zwolennikiem księgowości rodem z Enronu.

Najnowsze wpisy