Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rostowski o dziurze w budżecie. "To nie jest deficyt moich marzeń"

Rostowski o dziurze w budżecie. "To nie jest deficyt moich marzeń"

Wyświetlaj:
mgławica / 79.184.75.* / 2009-09-08 05:02
jeżeli deficyt w latach 2006-2007 tj latach największej prosperity w dziejach Polski od zarania dziejów,wynosił
30 mld zl/rok to ja się dziwię,że ktoś jest zdziwiony iz dewicyt w latach kryzysu wyniesie tylko 52,2 mld zł.
zortan77 / 85.128.78.* / 2009-09-08 06:21
Mglwaica-dokladnie, widzisz jak przez mglawice. Deficyt zapisany w budzecie wynosil 30, ale zrealizowany cos kolo 6.
mirt / 83.6.197.* / 2009-09-07 21:47
nie rozumiem o co tutaj wszystkim chodzi, przecież kryzysu w Polsce nie ma.

poza tym co to jest te marne kilkanaście miliardów złotych. w sumie w stosunku do tego długu co już jest to kropla w oceanie goryczy.

A rząd nasz wspaniały dalej mydli. Niech uważa, bo jeszcze się pośliźnie lub mydło upadnie, a wtedy trzeba będzie się pochylić po to mydełko...
przębiorca / 217.17.37.* / 2009-09-08 00:55
jak tak dalej będzie, to wszyscy z tego chorego kraju wyniosą się do rajów podatkowych i nikt nie będzie płacił podatków, a dziura budżetowa będzie rosła. Bardzo ciekawy artykuł o tym:

http://www.raje-podatkowe.pl/spolki-offshore.html
niewierzący ateusz / 83.27.86.* / 2009-09-07 20:17
postulowaniem zwiększenia deficytu z 18 mld do miliardów 24 czy 28,co zresztą zrobił w nowelizacji,a deficytem przekraczającym 50 mld
"Gdy oszczędzaliśmy, opozycja i pan prezydent krytykowali nas, że nie zwiększamy deficytu. Teraz, gdy bezpiecznie możemy go zwiększać, krytykują nas za to, co robimy. Wniosek jest taki, że cokolwiek byśmy nie zrobili, to by nas krytykowali - podkreśla minister"

mimo gigantycznego deficytu, prywatyzacji za 28 mld, będą też zwiększane podatki np.akcyza na paliwa. ograniczane ulgi podatkowe i preferencyjne czyli niższe stawki vatu,po prawie roku opowiadania bajek (najpierw kryzys nas nie dotyczy,potem że deficyt w roku 2009 na poziomie 18 mld jest realny i nie ma potrzeby nowelizacji budżetu.bo kryzysu nie ma tylko lekkie spowolnienie,wreszcie po ostatnich samoPOchwalnych wystąpiniach Premiera i ministra na tle mapy europy) wielu ludzi zupełnie straci orientację i poczuje się robiona w konia przez Premiera i ministra
oskubana ptaszyna / 80.53.95.* / 2009-09-07 20:32
poczuje? ja już się czuję!
Yanekkk / 195.116.98.* / 2009-09-07 19:35
Skoro giełda nie zareagowała spadkami to znaczy że świat finansów wie że nie ma sie czego obawiac
...
www.tnij.org/muzyka2009
zimbabwe / 2009-09-07 19:46
a ja tez nie mam sie czego obawiac???
bo sie gubie?? wiesz gorzej bedzie jak wyrzuca mnie ze studiow i strace prace... to moze mnie utrzymasz wtedy????
jhutre / 194.63.135.* / 2009-09-07 21:15
Pewnie sam głosowałes na Platformę, a babci schowałeś dowód.... więc cierp ciało coś chciało. Sądziłeś, że partia biznsmenów będzie dbała o studentó...oj naiwni, naiwni..
Niech PO wam jeszcze lepiej śrubkę przykręcić.
puknij się ty / 149.156.157.* / 2009-09-07 23:23
Skoro nie potrafisz utrzymać się na studiach i jesteś tak leniwy że możesz stracić pracę to znaczy że jesteś beznadziejny. Nie można liczyć cały czas na państwo. Tłumy darmozjadów czychają na nasze podatki i stąd ta dziura budżetowa. Ludzie weźcie się w garść. Państwo ma pilnować porządku i się nie mieszać do naszego życia. Tyle od niego oczekuję. Żaden interwencjonizm ekonomiczny nie jest nam potrzebny
to moja ksywa druga litera duża / 84.234.15.* / 2009-09-07 17:44
To co powiedział min. Rostowski to jedno, natomiast jak się nad tym "pastwią" komentatorzy różnych stacji to drugie. Przecież oni wszystkie rozumy pozjadali, ilu tych różnej maści komentatorów nie wiem czy jeden z drugim rozumie o czym mówi, jakie już nam podatki narzucili. Jak to wszystko zebrałem w jakąś tam całość to prawdopodobnie nie zarobię ani grosza w przyszłym roku, bo wszystko trzeba będzie na podatki przeznaczyć. Jeżeli chodzi o opozycję szczególnie o PiS - ja nie wiem czy oni jak by państwo popadło w ruinę to oni by go dobili własnymi komentarzami, projektami, byle tylko przejąć władzę i rządzić, no a stosunki z Niemcami i Rosją -" na ostrzu noża". Natomiast w żadnym komentarzu nie słyszałem i nie czytałem by w końcu przerwać tę machinę dotacji oraz przekazywania majątku narodowego Kościołowi Rzymsko-Katolickiemu. Kościół majątku już otrzymał nie wiadomo ile, a jeszcze żąda od państwa polskiego za 1,5 mil zł. zwrotów.Ja się pytam jakich zwrotów ? Na ziemiach zachodnich i północnych otrzymali jeszcze za komuny parafie które były w państwie niemieckim i w dużej części protestackie. A teraz biorą i biorą kiedy się to skończy? Ile by można za te 1.5 mil.zł pomóc np. w utrzymaniu miejsc pracy - walkę z bezrobociem, dotowania najbiedniejszych dzieci dokarmianiem w szkołach itd. Ale kościół kipiący złotem i prywatą , pazerny nigdy nie zrezygnuje z raz zarzuconych sieci nie do łowienia ryb -(jak to było na jeziorze Genazaret) na majątek społeczenstwa polskiego- nie odstąpi. Panie Min. Rostowski tam jest złoto tam są pieniądze, po co tam jeszcze pchać i dawać ? Ile oni z tego budżetu wyrywają co rocznie majątku nie płacąc żadnych podatków? Ile afer bisnesowych było w kościele i jakie są tego procederu rozliczenia? Już Słowacki pisał w XIX wieku " Polsko twoja zguba w Rzymie". (Konkordat).
Leh / 2009-09-07 16:20 / Bywalec forum
Minister Finansów podkreśla, że deficyt budżetowy na poziomie 52,2, mld zł to efekt kryzysu. Tak - wszyscy swoją nieudolność tłumaczą kryzysem. Przecież w Polsce nie ma kryzysu. Nie ma nawet recesji. Cały czas jest rozwój, niewielki, jednoprocentowy ale rozwój - nie recesja.
press / 77.254.143.* / 2009-09-07 16:14

Rostowski o dziurze w budżecie. "To nie jest deficyt moich marzeń"


Za mały?
Chyba mamy "niezłego" ministra?
beczka_śmiechu:D / 149.254.217.* / 2009-09-07 16:02
tak Janie Vincencie z taką dziurą w majtach to żadna laska na was nie poleci. trzeba jak najprędzej zacerować :D
ale deficyt i tak mniejszy bo Katarczycy nas wspomogli zostawiając te 50 mln złotych wadium, a wszyscy mówią że tylko 40 mln, pewnie pozostałe 10 poszło w kieszeń organizatorów przetargu...
man13 / 2009-09-07 19:25 / Tysiącznik na forum
10 milionów poszło na duszpasterza tej operacji, księdza biznesmena od stoczniowej kasy.
sceptyk / 2009-09-07 20:34 / Tysiącznik na forum
No co ty powiesz?
To teraz kler jest do koszernego biznesu dopuszczany?
kikkarrrs / 213.77.81.* / 2009-09-07 15:17
Sądzę że informacja o deficycie jest tylko przykrywką do dokonania prywatyzacji.
ja mu wierzę ;) / 81.190.232.* / 2009-09-07 14:24
Minister Vęsęt i tak pojedzie sobie z Tuskiem na zielone wyspy, zrobią sobie zdjęcia na ich tle, a podatki i tak podniosą.
Odnowiciel / 83.19.83.* / 2009-09-07 14:39
Moż by tak wysłać ich na wyspy
Hula Gula?
dsfdfdsfsdfsdf / 83.30.148.* / 2009-09-07 17:29
jak najdalej z tąd ich wysłac, najlepiej do diabła
bay / 95.41.101.* / 2009-09-07 21:57
podsumowanie - dla pis-oluba obojentnie jak platforma by nie stanela , to i tak ma dupe z tylu. a w temacie cy to rozwionzanie jesc zle. tak. ale cy jesc lepsze. nie ma. w tej sytuacji prawdom jesc i to ze rozwionzanie jesc pszykre i to ze jesc najlepsze z mozliwych. po - z najwienkszom pszyjemnosciom niebo by polskiemu biznesu uchylilo, ale nie moze, bo z pustego i solomon nie naleje.

Najnowsze wpisy