Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rosyjska prasa o pakcie Kaczyński-Rice

Rosyjska prasa o pakcie Kaczyński-Rice

skomentuj
Wyświetlaj:
MN / 80.51.231.* / 2006-09-15 15:23
Co mnie odchodzi "Zawisimaja Gazieta". Podobno napisali, że jeden z braci Kaczyńskich chce przejść do PO.
xxxyyyzzz / 193.151.64.* / 2006-09-15 14:25
wybudowanie tzw."tarczy rakietowej" w Polsce nie prowadzi do niczego dobrego. Wręcz przeciwnie. Sami prosimy się o zagładę.Realizacja tego projektu w Polsce automatycznie pogarsza relacje (i tak nie najlepsze) ze wschodem. Jaka będzie reakcja Rosjan? A przeprogramują kilkadziesiąt rakiet na terytorium Polski. I myślicie że wszystkie da się zestrzelić przy ewentualnym ataku?Amerykanie w prosty sposób oddalą ewentualne zagrożenie nuklearne od swoich granic, kosztem nas!!! Oczywiście amerykanie powiedzą żę taka tarcza jest budowana w obronie przed Iranem. W takim razie (pomijając fakt że Iran jeśli posiada pociski to liczone są w sztukach a nie w tysiącach sztuk tak jak to jest w USA) dlaczego nie wybudować takiej tarczy gdzies w Afryce(wystarczy zerknąć na mapę żeby zobaczyć ze nad nami pociski lecieć nie będą). Warto również zauważyć że nazwa "tarcza antyrakietowa" sugeruje, że ma zadania defensywne. Nic błędnego.Tarcza z cała pewnością ma więcej zadań ofensywnych niż defensywnych, co z kolei daje pewność , że w razie konfliktu pierwsi to własnie my będziemy do odstrzału.Ktoś kto myśli, że w sytuacji kryzysowej będziemy mogli liczyć na pomoc sojusznika jest w błędzie. Wystarczy zobaczyć historię naszego kraju(historia jest mądrością narodu) żeby uzmysłowić sobie że sojusznicy wypinali się na nas.
A może wykorzystać to że cała łączność wojskowa jak i obsługa broni (np .rakietowej )oparta jest na sprzęcie komputerowym i sieciach informatycznych.i wyszkolić grupę informatyków(hackerów), którzy są w stanie włamać sie do systemów obronnych?O wiele więcej dałoby to pożytku a i mniej raziłoby w oczy.
KGB / 71.149.252.* / 2006-09-15 22:00
Cala prawda nic dodac nic ujac!!.Czy rzad tego nie wie??
Czy udaje ,ze nie wie? Co za polityka??
zill / 212.244.107.* / 2006-09-15 15:22
Istoto:
1. Relacje ze wschodem już są mrożące,
2. W nasze terytorium już wymierzona jest większa część rakiet rosyjskich ze względu na fakt, że wojska NATO ruszające na podbój Rosji musiałyby przejść przez Polskę, więc czemu nie zrobić na dzień dobry pustyni nuklearnej z Polski i temu zapobiec,
3. Rakiety wystrzelone na bliskim wschodzie i w rosji zachodniej i południowo zachodniej mają najbliżej do USA właśnie nad naszymi głowami, Ziemia jest okrągła jakby co ;-)
4."tarcza antyrakietowa" jest bronią defensywną i dlatego jest i będzie celem pierwszego ataku Rosji,
5.Trzeba ryzykować, bo a nuż tym razem sojusznicy się nie wypną,
6. Masz rację trzeba wyszkolić jednostki nowego typu do tzw. wojny elektronicznej i już tak się dzieje, ale w Polsce jeszcze nie mamy takich możliwości, a dzięki Amerykanom kto wie.
Jak widać z powyższego to nie jest takie proste podjąć taką decyzję. Instalacja antyrakiet da nam bezpieczeństwo ponieważ USA będzie też musiało bronić w naszych granicach swojej bazy, kluczowej do obronności swojej ojczyzny. Poza tym fakt budowy takiej bazy jest potężnym argumentem dla negocjacji w innych dziedzinach, jak energetyka, przesył nowych technologi.
Wszystko ma swoje plusy i minusy.
warszawianka / 83.24.43.* / 2006-09-17 14:49
A mnie samopoczucie Rosjan nieinteresuje, tak jak ich nie interesowało nasze.
jliber / 212.180.147.* / 2006-09-15 14:54
Obrzydzenie wzbudzają we mnie ludzie których największym zmartwieniem jest jak najmniejsze rzucanie się w oczy. Bredzą w kółko jak to bardzo Rosjanie nas nie będą lubić gdy będziemy mieć lepsze zdolności obronne. A co mnie obchodzi samopoczucie Rosjan? Skąd się bierze ta kretyńska logika że najlepszą obroną jest bycie słabym i niezauważalnym? Przecież to właśnie przez taką logikę w historii ciągle przez nasz kraj przechodziły wszelkie armie tak jakby Polski w ogóle nie było. Skąd się biorą tacy ludzie?
Wapniak / 83.28.122.* / 2006-09-16 11:22
.... aż żal iż Redakcja tego forum nie wyróżniła Pańskich wypowiedzi nagrodą.specjalną...Tak trzymać! Takie poglądy mają dalekowzroczną perspektywę polskiej siły. Może zostaniemy światowym mocarstwem, pod Pańskim przywództwem...
Jednak dobrze byłoby więcej pokory i wiedzy dla młodych ludzi... Widząc i czytając, aż strach mnie ogarnia o przyszłość moich dzieci i wnuków...
MP / 85.219.252.* / 2006-09-15 18:01
Moze niezauwazyles ale ta tarcza antyrakietowa ma bronic tylko USA. Ona nie jest do obroby Polski.
Jestesmy slabi bez tej tarczy i bedziemy tak samo slabi po jej wybudowaniu na naszy terenie. Na dodatek teren na ktorym zostanie wybudowana przestanie byc nasz.
trzeci bliźniak / 217.115.66.* / 2006-09-15 13:06
a w rozmowie z Bushem używał samych konkretów i przedstawienie ważnych spraw gospodarczych, politycznych i ogólnej sytuacji w kraju zajęło premierowi... 5 minut !
... i to z udziałem tłumacza, bo sam nie speaka !

speedy gonzales to ślimak przy naszym bystrzaku
HENRYK / 195.238.245.* / 2006-09-15 12:16
PRAWDA
"Dziennik odnotowuje, że Kaczyński spotkał się z prezydentem George'em W Bushem i odbył długą rozmowę z sekretarz stanu Condoleezzą Rice"

CALA RESZTA TO ANTYPOSKA RETORYKA TEGO BRUKOWCA
skomentuj

Najnowsze wpisy