Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rosyjskie MSZ: Małżeństwa jednej płci zmniejszają szansę na adopcję

Rosyjskie MSZ: Małżeństwa jednej płci zmniejszają szansę na adopcję

Wyświetlaj:
jot-24 / 178.183.145.* / 2013-02-07 00:04
Panie doktorze, co urodzę, chłopca czy dziewczynkę?
-Odpowiedź dostanie pani od dziecka za kilkanaście lat.
Nie lubię Rosji.
Jednak jej przywódcy patrząc co dzieje się na zachodzie - wyciągają prawidłowe wnioski.
Czemu pozwalamy by marginalna , nie najlepsza część obywateli narzucała nam swoje zdanie ?
ncmm / 82.45.5.* / 2013-02-06 17:50
kilka komentarzy - i wszystkie takie... puste jakieś.

rozumiem, że lepiej dla tych dzieci będzie w rosyjskim domu dziecka - wypasionym oczywiście i bez żadnych nadużyć i wykorzystywań...

wcale nie twierdzę, że to super pomysł - dzieci u takich małżeństw. nie w tych czasach, z takim zacofaniem.

mam kolegę, którego 'normalny' tata podnosił za nogę i napie..lał czym się dało. 'normalna' mama widząc to udawała ślepą niemotę...

może by tak spytać tych dzieci czego one chcą...
ale ludzie już widzę jak te rządy - wiedzą lepiej czego chcą inni... czy pomyśleliście choć raz co myślą o was te dzieciaki? nie wiecie co? powiem wam: dokładnie to samo, co wy myślicie, kiedy ktoś wam próbuje wmówić, że czegoś chcecie, potrzebujecie i to najlepsze dla was...

używajcie logiki - to naprawdę nie boli...
jakub2 / 31.62.73.* / 2013-02-07 17:07
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
ACdeusz / 31.182.255.* / 2013-02-06 12:34
Rosja mści się? To jest retoryka na poziomie pseudo obiektywności euro-liberalnej. Rząd każdego kraju ma prawo ale przede wszystkim obowiązek troszczyć się o swoich obywateli zwłaszcza tych najsłabszych czyli o dzieci i osoby starsze. W Polsce troska o tą grupę obywateli jest pojęciem pustym ale to inna sprawa.
m-53 / 95.49.178.* / 2013-02-06 13:11
Oczywiście masz rację.
Tytuł jest wręcz kretyński.
W tym przypadku w pełni popieram decyzję Rosji.

Taką bezsensowną zemstą było ograniczenie praw Amerykanów - nie było żadnego uzasadnienia troską o dzieci
dtg / 83.22.89.* / 2013-02-06 12:34
Za chwilę w Europie zakażą przyznawania się do własnej płci i noszenia strojów sugerujących płeć
m-53 / 95.49.178.* / 2013-02-06 13:16
Pytają młodego lorda:

- widziałeś nowe narodzone dziecko kuzynki
-- tak
- chłopczyk czy dziewczynka
-- nie wiem
- jak to nie wiesz

-- było nieubrane, to skąd mam wiedzieć
Błażej01 / 2013-02-06 13:32
No i widać że Rosja w normalny sposób myśli... jak może dziecko być wychowane przez pare homoseksulaną... nie rozumiem tego.Dziecko wychwoane w takim zwiazku nie może być normalne..
ncmm / 82.45.5.* / 2013-02-06 20:11
blazej - to bardzo proste, juz ci tlumacze:
- nie rozumiesz tego, bo jestes nienormalny lub,
- nie rozumiesz tego, bo jestes tak samo normalny jak rosja.

zreszta z kim tu rozmowa....
jot-24 / 178.183.145.* / 2013-02-06 23:58
masło maślane. Nie zgadzasz się ze mną to jesteś głupi,nie rozumiesz. A
dyskusja z głupim nie ma sensu. Logiczne ?
Jest jedno ale : inteligencja to m.in. umiejętność rozróżniania założeń. Jeśli założenia są fałszywe, nawet najzdolniejszy logik otrzyma fałszywy wynik.
Powiedzcie mi, mądrale, jakie są wasze założenia ?
ncmm / 82.45.5.* / 2013-02-07 18:24
założenia? problem w tym, że większość nie ma założeń. polacy to taki sprytny naród, że nawet wygraną w totolotka uzna za nieszczęście. większość ludzi narzeka dla narzekania. i jeśli rozwiążesz ich jeden problem, to albo wymyślą zaraz kolejny, albo stwierdzą, że rozwiązanie i tak jest złe. i to jest smutne.

moim założeniem w tym akurat wątku jest dobro dzieci. dlatego nie mogę się zgodzić z reakcją rosji. zmniejszają szanse adopcji - zwiększają zatem liczbę dzieci, które się nie doczekają rodziny. do tego fakt, że to rosja, pozwala mi się pokusić o założenie, że zabronią adopcji do tychże krajów. i to jest właśnie źle, bo brak adopcji to nie rozwiązanie problemu przecież.

każdy wie (a przynajmniej powienien), że procesy adopcyjne to nie kupowanie bagietki w sklepie. wystarczyłoby przecież, żeby rosja stwierdziła - nie pozwalamy na adopcję dzieci do rodzin homo. ale nie - albo szantażujemy cały kraj, albo stwierdzamy, że wszyscy mieszkańcy tych krajów to homo. oba wyjścia beznadziejne wg mnie, bo w żaden sposób nie pomagają dzieciom.

reasumując - niektóre 'tłuki' - bo inaczej ich nazwać nie można - czytając artykuł o dzieciach bez rodziny, nie myślą jak pomóc tym dzieciom - i to mnie boli najbardziej - łatwość manipulowania społeczeństwem (szczególnie polskim).

zapytaj tych 'znawców' ile znają dzieci bez rodzin? ile dzieci nieszczęśliwych z 'normalnych' rodzin? ile z tych 'nienormalnych'? ilu znają homo? itd., itp.
oni nie wiedzą, nie myślą - ktoś im powiedział, że tak ma być i koniec. łatwo, szybko, bez wysiłku. krzyk i lament się pojawia, kiedy problemy dotykają ich właśnie.

kochasz swoje dziecko? najbardziej na świecie, oddałbym życie za nie. - że co? mój syn? a niech wyp..ala z mojego dmou pe.ał je..ny. POLSKA MIŁOŚĆ...
jot-24 / 178.183.134.* / 2013-02-07 22:58
Chyba coś z definicjami nie tak.
To dobro dziecka jest założeniem ?
Myślałem że dobro dziecka jest CELEM !
Jak można jedno z drugim pomylić ?
ncmm / 82.45.5.* / 2013-02-08 17:20
dziwna składnia wyżej - sorry. inaczej może.

czym jest dobro dziecka - zakładasz, że jest tym o czym myślisz, że jest lub powinno być. nie możesz spytać dziecka co jest dla niego dobre, więc zakładasz, że dobro dziecka to 'twoja wersja dobra dziecka'. więc tak jakby dobro dziecka jest założeniem - o to mi chodziło.

w skrócie: w wiadomości założono, że dobro dziecka to adopcja. skoro tak, to zabranianie adopcji jest złe.

Najnowsze wpisy