Forum Forum podatkoweOdliczenia

Rozliczanie się na upwork

Rozliczanie się na upwork

kyle3 / 2017-07-26 13:36
Witam,

Od pewnego czasu zarabiam dodatkowo na upwork, nie są to duże kwoty, ale zastanawiam się jak sytuacja wygląda z rozliczeniem podatku. Jaka jest obecnie kwota wolna od podatku, bo chyba się zwiększyła w tym roku?
W dodatku, upwork wprowadził naliczenia VAT:
https://support.upwork.com/hc/en-us/articles/211061278-EU-Value-Added-Tax-VAT-

Czy to oznacza, że jeżeli nie mam numeru VAT, to nie dość, że pobierane są ogromne opłaty VAT to także muszę od swoich zarobków odprowadzać podatek tutaj w Polsce? Takie coś sięgnie jakieś 40% moich zarobków, nie licząc przewalutowań ponieważ pieniądze są wypłacane w $USD, dlatego sytuacja robi się ciężka.
W dodatku z tego co tam wyczytałem upwork nie wnika w rozliczenia podatkowe w EU czy w innych krajach za wyjątkiem US, dlatego sam na własną ręke muszę takie dochody zgłosić i się rozliczyć?
Dodam, ze wypłaty otrzymuję na paypal i tutaj pytanie, czy paypal ma jakiś obowiązek czy możliwość zgłoszenia otrzymywanych tam pieniędzy do Polskiego Urzędu Skarbowego, który mógłby po jakimś czasie zgłosić się do mnie o nie rozliczanie takich pieniędzy?
Chciałbym się rozliczyć z mojego wynagrodzenia, jednak po zapłaceniu VAT, podatku, prowizji zdecydowanie taka praca nie jest warta zachodu, jednakże gdyby środki, które są stosunkowo niskie i tak, nigdy nie wypływały z paypala, mógłbym mieć przez to jakieś konsekwencje prawne?

Dziękuje za wszelką pomoc, jako, że jestem dośc młody i są to moje pierwsze styczności z rozliczaniem się finansowym.

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Ania904 / 217.173.180.* / 2017-12-19 08:22
Hej, czy udało się rozwiązac watpliwosci?
wiwan / 2017-07-27 08:52
Przyznam, że nie chce mi się dość rozbudowanej strony w obcym języku studiować. Przybliż zasady i okoliczności tego zarobkowania.
- podpisałeś (zdalnie) umowę z upWork ?
- w jej ramach wykonujesz coś co można zakwalifikować jako dzieło/zlecenie ?
- płatności otrzymujesz tylko od upWork, bez względu na czyje zamówienie owe usługi wykonujesz
- upWork płaci na podstawie "Twojej" faktury, którą upWork wystawia w Twoim imieniu, na podstawie Twojej zgody, każdą taką fakturę akceptujesz (treść, kwota) ?

'Zarabiam dodatkowo' napisałeś. Czyli wykonujesz wszystko zdalnie, masz miejsce zamieszkania w Polsce, masz inne dochody (polskie) podlegające PIT ?

Najnowsze wpisy