Forum Forum podatkoweVAT

Rozliczenia systemu wymian

Rozliczenia systemu wymian

nitro57a / 89.72.195.* / 2019-05-30 00:25
Dzień dobry,
Mam pytanie dotyczące dokumentacji zakupu towaru od osoby prywatnej bez DG, itd. Zakładam serwis wymiany tzw. PaySafeCard (wirtualna waluta używana głównie w internecie, można kupić to prawie wszędzie np. w żabce, w bankomacie ale jest mało firm oferujących wymianę tego na zł) na przelewy oraz przelewy BLIK. Na serwisach konkurencji z tego co widziałem jest to traktowane jako "ZAKUP TOWARU" i interesuje mnie jak z tego się rozliczyć jak to zapisać. Na stronie przysłowiowej konkurencji można znaleść informację "Należy pamiętać, że po stronie Klienta leży odpowiedzialność w związku z odprowadzeniem podatku czy innych, wymaganych przez obowiązujące prawo czynności związanych z otrzymanymi przelewami od XXXXX. Nie jesteśmy pośrednikiem płatności ani Biurem Usług Płatniczych. Wymiana której dokonujesz jest jedynie nabyciem przez nas od Ciebie towarów." oczywiście po wymianie na ich serwisie nie otrzymujemy żadnego potwiedzenia płatności ani nic. Czyli jak to rozliczyć i czy w ogóle to jest w 100% legalne.

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy