Forum Forum podatkoweOdliczenia

rozliczenia w polsce i za granicą

rozliczenia w polsce i za granicą

wf1 / 2010-05-15 18:17
prosze o pomoc: pracuję w Wielkiej Brytanii już drugi rok jestem zameldowana w Polsce rozliczam sie tylko w wielkiej brytanii , zamierzam kupić mieszkanie w Polsce.. czy coś mi grozi ze strony fiskusa?
Wyświetlaj:
cccx / 212.7.215.* / 2020-11-23 15:18
Jeśli chodzi o taką pomoc, tylko https://pkg-tax.com/ . Zakres działania tej firmy jest naprawdę bardzo szeroki, także w kontekście obsługi firm. Zajmują się m.in.: uzyskiwaniem dotacji chociażby do czynszu, rozliczeniami i wsparciem przy załatwianiu różnego typu spraw finansowych nie tylko u nas w kraju, ale też np. w Holandii i jestem pewna, że każdy kto skorzysta z ich usług, będzie podobnie jak ja, bardzo zadowolony.
TadeuszMrozik / 91.123.191.* / 2018-10-15 12:37
Na stronie http://financialrepublic.co.uk/ jest kontakt do biura rachunkowego w Londynie z którym ja współpracuję. Polecam, pomagają w rozliczeniach, optymalizacji firmy, potrafią doradzić od strony prawniczej. Pomogli mi też raz z odzyskaniem długu od klienta, a chodziło o większe pieniądze niż sto funtów...
dobwor / 83.5.184.* / 2014-01-11 07:48
Prosze o informacje czy jestem zobowiazany placic podatek w Polsce jak mam obywatelstwo amerykanskie pobieram emeryture , nic nie posiadam ani w ameryce ani w Polsce ,mieszkam u znajomych raz tu raz tam,podatki place w ameryce czy musze takze w Polsce
dobwor / 83.21.181.* / 2014-01-13 00:33
Tak,mam wypracowana takze emeryture w Polsce ale ZUS pobiera podatek a reszte wysyla mi na konto w polskim banku.
belladonna / 2014-01-11 08:07 / Tysiącznik profesjonalny
Masz jakiś US w PL? Funkcjonujesz w jakimś?
dobwor / 83.5.184.* / 2014-01-11 07:47
Prosze o informacje czy jestem zobowiazany placic podatek w Polsce jak mam obywatelstwo amerykanskie pobieram emeryture , nic nie posiadam ani w ameryce ani w Polsce ,mieszkam u znajomych raz tu raz tam,podatki place w ameryce czy musze takze w Polsce
vote er / 188.33.67.* / 2010-06-02 11:57
dla nich jestes zlodziejem, nawet jak udowodnisz pochodzenie pieniedzy to zajmie Ci to spor nerwow, czasu i oplat za porady - moze sie skonczyc w sadzie administracyjnym.
Jak ty to sobie wyobrazasz ? Ze ktos siedzi za biurkiem i ma uwierzyc w zarobki w Anglii -

w komedii Bareji bylo - nie ma takiego maista Londyn, jest Ladek Zdroj

i podobnie sie bedziesz czul

Tak na marginesie to w dojrzalej spolecznosci z wykszalconymi kadrami /rowniez w administracji/ to jest jestes ZLOTY chlopak - zarabiasz gdzis - a wydajesz tutaj , TO TU NAPEDZASZ GOSPODARKE i dajesz prace

budownictwo to w duzej mierze praca fizyczna slabo wyksztalconych obywateli.
zdrowia i cierpliwosci
melanoma / 77.253.55.* / 2010-06-02 11:39
Poza tym US nic nie chce.
gfdfadsfas / 83.24.130.* / 2010-06-02 04:44
i zapewne jeszcze glosowales na PO; a mogles wybrac JKM :D
ice safe / 85.220.47.* / 2010-06-01 19:11
od 6 lat pracuje w islandii mieszkam tu z rodziną nie rozliczam sie w polsce jak wygloda moja sytuacja jesli chodzi o fiskusa w polsce istnieje kilka opinii na ten temat posiadam wlasne mieszkanie na islandii moj tzw.osrodek zycia jest tutaj jak wygloda sytuacja ja kontra fiskus prosze o pomoc
wiwan / 2010-06-01 19:25
Jeśli nie masz żadnych dochodów w Polsce- nie masz obowiązku składania zeznania podatkowego, ani tym bardziej płacenia podatku.
wiwan / 2010-05-16 11:05
Jeśli udokumentowane dochody z ostatnich 5 lat nie są znacznie mniejsze od kwoty zakupu mieszkania- nic.
W przeciwnym razie powstaje podejrzenie nieujawnionych dochodów....
sarbinowo2 / 86.147.94.* / 2010-05-18 18:13
dziękuję za odpowiedz:) mam jednak kolejne pytanko: pracuję w Wielkiej Brytanii juz 2 lata, rozliczam sie tylko tutaj ..czy w Polsce powinnam poinformować urząd podatkowy o moich dochodach z wielkiej Brytanii ? czy powinnam sie również rozliczyć w w Polsce? BO TEGO NIE ROBIĘ I OBAWIAM SIĘ,ZE MOGA MNIE OSĄDZIĆ O UTAJENIE DOCHODÓW I KAŻĄ ZWRACAĆ MOJE CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄŻKI?! PROSZE MI POMÓC!!
wiwan / 2010-05-18 18:28
wf1 czy sarbinowo2 ? :-)
Nie ma problemu, napisałbym już o tym poprzednio-jeśli w roku podatkowym uzyskiwała Pani dochody tylko w W. Brytanii- nie musi Pani składać zeznania rocznego w Polsce.
Rozliczenie w Polsce- gdy uzyska Pani w roku jakikolwiek dochód w Polsce. I do tego potrzebne są dokumenty dochodowe z W. Brytanii- wypełnia się wtedy na ich podstawie PIT 36 i PIT /ZG.
I tak jak napisałem- trzeba mieć udokumentowane dochody z 5 lat (skarbowych, tak jak przechowuje się PIT), nawet jeśli przez te lata nie składa Pani PIT-u- nadal podlega Pani polskiemu fiskusowi. Zakup mieszkania za kwotę nie mającą pokrycia w udokumentowanych dochodach rodzi podejrzenie nieujawnienia innych i groźbę ich oszacowania przez US i obłożenia 70% karnym podatkiem...
ludzxik / 82.41.76.* / 2010-06-01 13:35
a czy posiadając konto w polski banku a pieniądze są na rachunku oszczędnościowym i jakiś tam mały procent z nich się zyskuje (po opodatkowaniu) to też dochód?
przykładowo pracuje w UK 5 lat w Polsce nie mam nic prócz tego konta właśnie, czy mam obowiązek się rozliczyć z tego w PIT, ( pytałem oto w skarbówce i powiedzieli że nie muszę dochodów z konta rozliczać PIT-em, bo podatek i tak z nich odtrącają, hmm ciekawe..)
wiwan / 2010-06-01 13:41
No i dobrze powiedzieli. Podatek od dochodów kapitałowych ( od oprocentowania lokat)- tzw. podatek Belki jest podatkiem zryczałtowanym i odprowadzanym przez bank, myślę, że bez powiązania z osobą podatnika. To inny podatek niż podatek od dochodów osobistych. Stąd nie wykazuje się dochodów z lokat w zeznaniu rocznym.
julita995 / 78.20.66.* / 2014-01-10 22:18
czy ktos mi moze podac paragraf czy nr artykulu ktory potwierdzi ze nie mamy obowiazku rozliczac sie w polsce mieszkajac poza jej granicami???!!!
ludzxik / 82.41.76.* / 2010-06-01 14:21
aha, teraz rozumiem, dziękuje za szybka i konkretna odpowiedz

Najnowsze wpisy