Forum Forum podatkoweOdliczenia

Rozliczenie dzialalnosci w Polsce a praca w angli za rok 2008

Rozliczenie dzialalnosci w Polsce a praca w angli za rok 2008

ardnaskela / 2009-03-03 23:28
Witam, Mam pytanie w styczniu 2008 prowadzilem jeszcze dzialalnosc gospodarcza w Polsce, z dniem ostatniego dnia stycznia dzialalnosc zamknalem, od lutego 2008 pracuje w Wielkiej Brytani jako pracownik fizyczny do dnia dzisiejszego.

Jak wyglada kwestia rozliczenia czy to prawda ze trzeba zsumowac dochody uzyskane w Polsce i Angli.

Jak w takiej sytucji ma sie rozliczyc za rok 2008.
Dziekuje.
Wyświetlaj:
belladonna / 2009-03-06 21:37 / Tysiącznik profesjonalny
DG można prowadzić na 4 formach opodatkowania i tutaj to istotne. Na jakich zasadach miałaś opodatkowaną DG w Polsce?
ardnaskela / 2009-03-08 17:46
witam

Dziekuje dzialalnosc prowadzona byla na ksiezce przychodow i rozchodow.
belladonna / 2009-03-08 18:35 / Tysiącznik profesjonalny
Czyli PIT-36 musisz złożyć.
Rozliczasz się wg metody wyłączenia z progresją. Jeśli dochodów z DG nie było to wyjdzie ZERO podatku :-))
Składasz PIT-36 plus PIT/B plus PIT/ZG no i PIT/O jeśli masz prawa do jakichś ulg podatkowych lub dochodowych (o ile masz dochody z DG) :-))
ardnaskela / 2009-03-09 00:05
no, tak ale ja sie rozliczam rowniez tu w uk.
czy to bedzie jakies wspolne rozliczenie
dzialalnosc zostala zamknieta z dniem ostatniego dnia miesiaca stzcynia zeszlego roku.
z tego co ja rozumie ze osobno w polsce gdzie wzjdzie zero i tutaj na brytyjskich zasadach.
ardnaskela / 2009-03-08 23:44
dziekuje , ale ja obecnie jestem w uk. I rozliczam sie tutaj ... czyli jak to bedzie wygladalo jak mieszkam tutaj w uk a nie w polsce
dzaialalnosc jest zmaknieta.
belladonna / 2009-03-09 21:13 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli DG była na zasadach ogólnych w Polsce, to nie uzyskując dochodów z tej DG zerowy PIT złożyć musisz, a skoro składasz PI-36, to wykazać w nim musisz dochody angielskie nie będąc rezydentem angielskim (czyli nie mając certyfikatu). W Anglii rozliczasz się tylko z dochodów angielskich.
Gdyby DG była na liniowym (też się prowadzi PKiR), to wówczas z DG składasz w Polsce PIT-36L i nic więcej (czyli z angielskich się nie rozliczasz, bo te wykazuje się w PIT-36, a skoro nie masz dochodów podlegających opodatkowaniu w Polsce wg zasad ogólnych, to PIT z dochodów innych niż DG nie składasz) :-))
ardnaskela / 2009-03-10 16:44
Dziekuje bardzo za wyjasnienie tej kwesti pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje

Najnowsze wpisy