Forum Forum podatkowePIT

rozliczenie pit za 2015 rok

rozliczenie pit za 2015 rok

beata12345 / 94.254.224.* / 2016-02-06 10:49
Witam serdecznie. Mam kilka pytań odnośnie wypełnienia pitu za 2015 rok. Po pierwsze czy jeśli pd stycznia do czerwca przyslugiwala* mi renta rodzinna a we wrześniu podjęłam prace do grudnia to mogę skorzystać z ulgi rodzinnej ma moja 4 letniaccórkę za cały rok czy tylko miesiące w których pracowałam - w tym przypadku 3 miesiące. Następne moje pytanie brzmi czy jeśli osiągnęłam* przychód z renty rodzinnej w wysokości 5210 zł a przychód z umowy o pracę nie przekroczył 3000 zł czy w tym przypadku może również z ulgi rodzinnej skorzystać moja mama biorąc pod uwagę to ze ja również będę się rozliczać o korzystać z ulgi na dziecko. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
blawatek05 / 89.75.169.* / 2016-03-02 20:59
Mam pytanko chodzi o ulgę prorodzinną.W przepisach mowa o kwotach to jest : pierwsze dziecko 1112,04 drugie dziecko 1112,04 trzecie dziecko 2004,00 w moim przypadku na trzecie dziecko mogę odliczyć ulgę tylko za okres 8 miesięcy i potem muszę liczyć je jako drugie( mój najstarszy syn skończył 18 lat i w czerwcu skończył szkołe)moim problemem jest to że żaden program nie chce obliczyć faktycznego zwrotu tylko uparcie wpisuje kwotę 2004,00 wysłałam pit do US po czasie przysłali pismo o korektę kwot ulg .Gdy pojechałam do nich pani kazała mi wpisać najstarszego syna na koniec jakby był moim trzecim dzieckiem(program oczywiście odmawiał wpisu syna jako trzecie dziecko)i kazała wypisać jeszcze pit-UZ(którego nie ma w programie do rozliczenia pitu)Bardzo proszę o pomoc może jakiś inny program ma taką opcję
wiwan / 2016-02-08 11:29
Dla prawa dla ulgi prorodzinnej nie ma znaczenia to, przez jaką część roku się zarobkowało- ważna jest część roku z władzą rodzicielską lub część roku, kiedy po stronie dziecka były spełnione warunki- np. niepełnoletność.

Babcia skorzysta z ulgi na Panią, bo dochód z renty rodzinnej nie wchodzi do limitu dochodów dorosłego dziecka rzutujących na prawo do ulgi. Jak rozumiem nie była Pani w 2015 r. zamężna.

Najnowsze wpisy