Forum Forum podatkoweOdliczenia

Rozliczenie podatkowe- renta polska, a rezydencja w Niemczech.

Rozliczenie podatkowe- renta polska, a rezydencja w Niemczech.

kimilein / 2012-04-03 20:14
Witam serdecznie na forum, gdzie pragne zwrocic sie z kilkoma pytaniami. Otoz jestem rezydentka Niemiec od 1995. Ze wzgledu na staz pracy z Polski przyznana mi zostala renta z ZUSu i datowana jest wstecz od 25.02.2010. Oczekuje jeszcze na decyzje, ale juz znam decyzje orzecznika. Z tejze racji nasuwaja mi sie pytania, czy bede musiala rozliczac sie z podatku w US w Polsce, a jesli tak, to czy moge dokonywac odpisow ulg np. internetu ( jakiej wysokosci, jesli kwota m-czna to 39 €, roczna ok. 480 €), z doplat do lekarstw (tutaj posiadam 60% niepelnosprawnosci), z dojazdu na pobyt rehabilitacyjny na klinice w 2010 wlasnym pojazdem? Jakie dokumenty przedkladac, jesli sa one w jezyku niemieckim (np. rachunki za internet itp., recepty, czy pokwitowania zaplaty- dodam, ze u nas nie ma takiej biurokracji i bon kasy fiskalnej jest dokumentem? Z jakich ulg moge skorzystac jeszcze rozliczajac 2010 i 2011 rok? Z jakich ulg bede mogla skorzystac w roku 2012 (piec elektryczny?), ktore ustawy to reguluja?
Z jakich PITow korzystac?
Z gory serdecznie dziekuje tym, ktorzy odpowiedza na moj watek.

Najnowsze wpisy