Forum Forum podatkowePIT

Rozliczenie podatku za pracę naukową za granicą

Rozliczenie podatku za pracę naukową za granicą

x911 / 194.95.141.* / 2020-03-03 11:16
Zwracam się z prośbą o pomoc w kwestii rozliczenia PIT w związku z pracą za granicą. Jestem studentką, w 2019 roku pracowałam w Polsce, następnie zakończyłam tę pracę i w pażdzierniku 2019 wyjechałam do Niemiec, gdzie wykonuję badania nad pracą magisterską jednocześnie wciąż będąc studentką na tej samej uczelni (wyjazd był organizowany przez uczelnię, nie jest to Erasmus). Zatrudniona jestem na stanowisku "Asystent naukowy", a jedynym kosztem potrącanym z mojego wynagrodzenia jest ubezpieczenie emerytalne. Zastanawia mnie w jaki sposób rozliczyć PIT, czy muszę zarobki z zagranicy uwzględniać w rozliczeniu w Polsce i czy muszę rozliczyć się również w Niemczech?
Z góry dziękuję za pomoc
cxcx / 212.7.215.* / 2020-11-23 15:18
Od siebie jeżeli chodzi o skomplikowane sprawy finansowe polecam PGK TAX. Tutaj nie trzeba się obawiać o odpowiednie traktowanie klienta- niestety z tego powodu musiałam zakończyć współpracę z inną firmą, czy pełen profesjonalizm. Doskonale raczą sobie i z pomocą socjalną i z kwestią rozliczeń nie tylko dotyczących rodzimego fiskusa. Sprawdź dokładnie, jak wygląda ich oferta, może to będzie dokładnie to, czego szukasz.

Najnowsze wpisy