Forum Forum podatkoweInterpretacje

rozliczenie roczne jaki PIT

rozliczenie roczne jaki PIT

tolyd / 2006-01-09 11:00
Witam
Może znajdę tu poradę na problem z wyborem pitu rocznego.
Osiągam dochody z umowy o pracę oraz prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym 19%.
PIT 36L nie uwzględnia dochodów z umowy o pracę i załączników do odpisu odsetek od kredytu mieszkaniowego.
PIT 36 uwzględnia ulgi i umowę o pracę ale nie daje możliwości rozliczenia działalności podatkiem liniowym
PIT 37 dotyczy tylko umowy o pracę.

Zatem pytanie który PIT mam wypełnić, a może obowiązują mnie dwa formularze PIT 37 i PIT 36 L. Jeżeli jest tak to czy dochody z umowy o pracę mogę rozliczać wspólnie z małżonką czy tez nie bo podatek linowy to wyklucza.

Pozdrawiam tolyd
Wyświetlaj:
www_kuba_waszkowiak_com_pl / 2008-02-14 15:10 / Bywalec forum
Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku za 2007r. organizacji pożytku publicznego, a nie wiesz komu - dowiesz się na
www.kuba.waszkowiak.com.pl
zakładka "Jak wypełnić zeznanie podatkowe?".

Nie zmarnuj swoich pieniędzy! Możesz pomóc dziecku!

www.kuba.waszkowiak.com.pl

.
dw / 83.31.75.* / 2006-01-19 13:45
z całą pewnością musisz wypełnić dwa zeznania roczne: PIT-36 L - rozliczyć działalność gospodarczą, a w PIT-37 - rozliczyć dochody z pracy. Istotnie opodatkowanie podatkiem liniowym wyklucza wspólne rozliczanie małżonków. Jeśli więc żona osiąga jakieś dochody inne niż działalność gospodarcza opodatkowane wg skali to powinna złożyć odrębnie swój PIT-37.
/ 83.11.139.* / 2008-02-09 17:42
nareszcie ktos jasno wyjasnil ktory PIT nalezy wypelnic! prosty czlowiek nie jest w stanie wyznac sie z takiego matactwa!

Najnowsze wpisy