Forum Forum podatkowePIT

Rozliczenie się z US ze sprzedaży na allegro

Rozliczenie się z US ze sprzedaży na allegro

hugs666 / 195.160.253.* / 2011-10-19 22:43
Witam!

Ponad 10 miesięcy (aukcje wystawiam 1-2 razy w miesiącu) sprzedaję na allegro przedmioty nowe,za towar który sprzedaję nie zapłaciłem, są to po prostu przedmioty, które zamiast odesłać (przez firmę w której pracuję) do producenta są wyrzucane na śmieci, gdyż to się bardziej opłaca firmie. Ja nie miałem zamiaru tego marnować, gdyż było by to dla mnie chore i jest on praktycznie przeze mnie wyciągany ze śmietnika.
Przez 9 miesięcy zarobiłem na tym około 5000zł co daje +/- 500zł w miesiąc (odjąć oczywiście trzeba prowizje oraz opłaty związane z wystawianiem przedmiotów jakieś 400-500zł co daje jakieś 4500żł na czysto), a jestem tylko osobą prywatną.
Dodam, że nie zawsze zostały one sprzedane, jednego miesiąca 0, a w drugim np 7-8.

Z tego co się dowiedziałem muszę zapłacić za to podatek w rozliczeniu rocznym.
Proszę pomóżcie mi gdzie i co mam wpisać? I jaki podatek z tego będę musiał zapłacić?
Czy w US będą się pytali skąd i jak to zarobiłem?
DG nie wchodzi w grę, po prostu chcę się rozliczyć tylko za to co sprzedałem. I dalej patrzeć jak się wyrzuca pieniądze do śmieci.

PROSZĘ O POMOC
belladonna / 2011-10-20 22:02 / Tysiącznik profesjonalny
Wykazać w PIT i odprowadzić podatek jak najbardziej. Tylko pytanie czy to nie nosi znamion działalności... bo w tej kwestii, to kto w sposób zorganizowany i ciągły...

Najnowsze wpisy