Forum Forum podatkoweInterpretacje

Rozliczenie umowy o dzielo z zagranicznym zleceniodawca

Rozliczenie umowy o dzielo z zagranicznym zleceniodawca

Programista / 94.75.121.* / 2010-02-21 21:20
Witam serdecznie, we wtorek mam umówiona rozmowe z prawniczka, a w nastepnym tygodniu z księgowa- jednak obie niezbyt znaja sie na temacie ktory mnie dreczy i powstrzymuje od zarabiania pieniedzy :(

Jestem programista- tworze gry. Mam mozliwosc sprzedawac je do zagranicznych kontrahentow na umowe o dzielo dajac im licencje na umieszczenie na stronie internetowej (technologie silverlight,flash itd)

Problem jest w podatku. Niekoniecznie wiem, jak rozliczyc umowe o dzielo z zagranica. "Towar" (tak nazwijmy gre) nie podlega prawdopodobnie ocleniu bo nigdy nie przekracza granic polski na nosniku - jest wysylany droga elektroniczna przez email. W terminie pozniejszym, zamierzam wraz ze znajoma otworzyc dzialalnosc gospodarcza- i zamierzamy zajmowac sie produkcja takich gier, nacodzien, na wlasny rachunek. Natomiast na ten moment mam zlecenia, na konkretne dzieła (tylko dlatego zamierzam bawic sie w umowe o dzielo). Nie chce bawic sie w problemy, z odliczaniem 50% od praw autorskich- wole miec swiety spokoj, zaplacic nawet wiecej, ale niech sie ode mnie urzad odwali i da zyc :/

Jaka stawka mnie dotyczy?
nie bedzie problemu z przelewem na konto paypal? (myslalem, zeby wydrukowac przelew z paypala, na konto oraz przelew ktory dokonuje na konto osobiste w banku i dolaczyc to do deklaracji, aby nie bylo problemow z wiarygodnoscia)

Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz. Serdecznie pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Programista / 94.75.121.* / 2010-02-23 15:23
Jednak Prawniczka była spoko, w sumie warto było wybulić te 2 stówki.

Jeśli ktoś mi może powiedziec- jak sformułować umowę na rzecz która została wykonana zanim ktoś został zainteresowany? dzieło tez jest ok? czyli najpierw wykonuje cos, potem dopiero szukam kupca -1dnego- jak okazuje sie ze mu sie pododba, to udzielam mu licencji. Umowa o dzielo jest odpowiednia czy jeszcze inaczej?
ZulkaM / 2010-02-24 09:58 / Bywalec forum
Jesli udzielasz licencji to umowa o dzieło jak najbardziej odpowiednia. A co do "umowy na rzecz", to muszę poszukać.
Programista / 94.75.121.* / 2010-02-24 22:49
Bardzo przepraszam za słowo "rzecz" to jest twór wirtualny (gra istniejaca wylacznie na dysku) ktora nigdy nie materializuje sie w postaci fizycznej jesli moge tak powiedziec :)

Czyli przy stworzeniu czegos (ksiazka, opowiadanie, muzyka, oprogramowanie) licencja jako umowa na dzielo jest odpowiednia z tego co zrozumialem.

A jakbym chcial rozliczyc ten przychod z zagranicy, to jak?
dziekuje za rozjasnienie troche :)

Najnowsze wpisy