Forum Forum podatkoweVAT

Rozliczenie vatu z faktury kosztowej - unijnej

Rozliczenie vatu z faktury kosztowej - unijnej

Jula9 / 81.190.67.* / 2007-09-26 16:23
Proszę o pomoc w rozliczeniu vatu (jak to wykazać i rozliczyć na deklaracji vat) z faktury kosztowej unijnej na zakup sprzętu - naleśnikara. Dla mnie są to koszty, czy wpisuję to deklaracji tak, jak i inne koszty (po przeliczeniu wg kursu śrdenigo z dnia wystawienia faktury, czy też w inny sposób? Gorzej bo deklarację już złożyłam, a fakturę z datą sierpniową otrzymałam dopiero dzisiaj!
Wyświetlaj:
lukasto90 / 145.237.44.* / 2007-11-28 13:34
Hmm. Pierwsze pytanie czy firma i wasz kontrahent jest podatnikiem zarejestrowanym jako VAT-UE?. Jesli tak do sporządzić trzeba fakture wewnętrzną, przeliczając euro na złote wg kursu z dnia wystawienia faktury ( zgodnie z § 37 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług Dz. U. nr 97, poz. 970 ze zm.). Na fakturze wewnętrznej trzeba wykazać podatek VAT ( w stawce jakiej towary byłby by opodatkowane w Polsce). Przy czym w przypadku WNT podatek nalezny jest jednocześnie podatkiem naliczonym ( art 86 ust. 1 pkt 4). Zgodnie z art. 86. ust 10 pkt 2 ustawy o VAT w przypadkach, o których mowa w ust. 2 pkt 4 - prawo do obniżenia kwoty podatku naleznego powstaje w rozliczeniu za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy w podatku należnym u nabywcy odpowiednio od importu usług lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub od dostawy towarów, dla której podatnikiem jest nabywca.

Pozdrawiam.
Urzędnik skarbówki
golobek / 87.96.39.* / 2007-10-21 22:38
aby rozliczyć fakturę vat wewnątrzwspólnotowa dostawa musisz ją wystawić po polsku i wykazać w przychodach delaracji vat jako nabycie wewnątrzwspólnotowe w poz.32 z naliczonym vatem 22% i jako koszt w nabyciu towarów i usług w pozycji 46 deklaracji z naliczonym vatem.vat rozliczy ci się na zero

Najnowsze wpisy