Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rozłucki: Do strefy euro wejdziemy w 2015

Rozłucki: Do strefy euro wejdziemy w 2015

skomentuj
Wyświetlaj:
Handel wyrokami 1 / 83.11.63.* / 2009-09-13 18:56
Kto to powiedział ?

„(...) lecz i kler polski rzymsko-katolicki specjalnego jest charakteru. Jeśli tu w wielu razach była i jest omawiana sprawa stanowiska kleru względem państwowości polskiej, udziału kleru w spiskach, godzących w ustrój demokratyczny, republikański Polski, to proszę Panów, tam polski kler rzymsko-katolicki jest do potęgi piątej podniesiony właśnie w tej strasznej nienawiści do republikańskiego, demokratycznego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej. Tam kler w ostatnich latach złożył dowody, że interes Rzymu, że interes własnych fortun, olbrzymich tam w Ameryce, jest pierwszym celem zabiegów pracy i działalności tego kleru.”[
JX / 91.193.160.* / 2009-09-13 16:57
Jeśli Rozłucki stwierdza: "Mówię przede wszystkim o niższym koszcie kapitału, głównie dla przedsiębiorców", to co ma na myśli? Interes polskiej gospodarki, czy tych przedsiębiorców, za którymi stoi mocodawca Rozłuckiego, czyli grupa Rothschild? Te interesy nie są zbieżne!

Życzliwi Polsce ludzie mają inny pogląd na przyjęcie euro:

"Prof. Friedman powiedział, by Polska nie przyjmowała rozwiązań stosowanych aktualnie w bogatych krajach zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Było to jakże słuszne ostrzeżenie przed bezkrytycznym przyjmowaniem programu dostosowawczego. Co w takim razie Polska powinna robić? Prof. Friedman radził, by Polska przyjmowała u siebie takie rozwiązania, jakie były stosowane w bogatych krajach zachodnich, gdy były one tak biedne, jak Polska teraz. Żeby jednak móc postępować w ten sposób, trzeba zachować suwerenność państwową, a tę po ewentualnym przystąpieniu do UE niestety utracimy, o czym przesądza art. 91 ust. 3 obowiązującej od 1997 roku polskiej konstytucji".
http://anty-ue.webpark.pl/jnUEtcSM.htm#

Rozmowa Jarosława Ryby z Davidem Karsbøl, głównym ekonomistą Saxo Banku, w czasie konferencji WallStreet13:

J.R.: Wspomniał pan o tym, że polska gospodarka w znaczącym stopniu oparta jest na eksporcie. Czy zatem, to co wywołało w pewnym momencie znaczne zaskoczenie w Polsce, czyli gwałtowne osłabienie złotego, uratowało chociaż część naszego wzrostu gospodarczego?
D.K.: Jak najbardziej. Spadek wartości złotego miał również negatywne działanie, o czym było głośno gdy okazało się, że wiele firm zabezpiecza sobie jego kurs transakcjami opcyjnymi i po jego osłabieniu poniosło dotkliwe straty. Ale mimo to myślę, że to dla was duże wsparcie.
Wiem, że Irlandczycy chcieliby się znajdować w sytuacji takiej jak wy, ale na nieszczęście dla nich, przyjęli euro i zostali wciągnięci w procesy deflacyjne. Myślę, że powinniście być bardzo zadowoleni z tego, że wciąż macie własną walutę.
J.R.: Z pana wypowiedzi wynika, że pozostawanie poza strefą euro jest dla Polski korzystne. Zatem czy w naszej sytuacji warto tam w ogóle wchodzić?
D.K.: Uważam, że nie powinniście wstępować do strefy euro. Państwa powiązane ze strefą euro będą miały przed sobą wiele problemów do pokonania, w zasadzie już mają. Państwa bałtyckie, Włochy, Irlandia, Grecja i Hiszpania mają ogromne problemy. Wszystkie te państwa chciałyby osłabić swoją walutę, co byłoby dla nich korzystne. Ale nie mogą z powodu euro. Gospodarki europejskie nie są tak jednorodne i zsynchronizowane, aby mieć wspólną walutę na wzór Stanów Zjednoczonych.
J.R.: W zasadzie wejście Polski do strefy euro zostało już przesądzone wraz z podpisaniem Traktatu Akcesyjnego. Pod dyskusję może zostać poddana tylko data zmiany waluty.
D.K.: Macie jeszcze kilka lat na zastanowienie. W ciągu tego okresu wydarzy się dużo rzeczy,które całkowicie zmienią wszystkie dotychczasowe kalkulacje. Dopiero wtedy zdecydujecie czy wejście do strefy euro jest dla was opłacalne".
http://tnij.org/dl0x
jakieś skojarzenia? / 91.123.216.* / 2009-09-12 16:12
http://investor.tvn.pl/14589,rada.html

http://szkolenia.rp.pl/main/oferta.php?idEvents=158

http://www.ktokogo.pl/Wies%B3aw_Roz%B3ucki

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleId=4E3E25D7-A1B0-4C68-B322-0EF7F9CA1494

Ministerstwo Skarbu Państwa odrzuciło pod koniec stycznia ofertę Rothschild Corporate Finance Polska Sp. z o.o., jednego z dwóch chętnych na doradzenie przy prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Rothschild złożył w związku z tym protest, oddalony jednak na początku lutego przez MSP.
grek_pl_zorba / 87.205.69.* / 2009-09-12 14:47
Dzięki temu, że została ogłoszona nasza gotowość wejścia do eurolandu, Polsce udało się utrzymać wysoką wiarygodność na rynkach finansowych. Tą zapowiedzią rząd zobowiązał się przecież do prowadzenia bardzo ostrożnej polityki budżetowej, m.in. cięcia wydatków publicznych. To bardzo ważne z punktu widzenia inwestorów zagranicznych. Wówczas, tuż przed wybuchem kryzysu, załamanie tej wiarygodności mogło być dla nas katastrofalne.

Bzdury wierutne wszyscy po nas pluli a my mówiliśmy ze deszcz pada, dostaliśmy takie recenzje od Sascha że spekuła szarpała złotego jak wściekła, a ten człowiek pisze ze mieliśmy wiarygodność z powodu deklaracji bez pokrycia, której na domiar nie dotrzymaliśmy. Istny cyrk absurdów, chyba że ktoś się pozbył zupełnie rozumu i na głowy pozamieniał z kimś innym, wtedy to ma sens.
777c / 149.254.219.* / 2009-09-13 12:25
w 100% trafnykomentarz. stabilna waluta a nie rozchwiana spekulacjami, na tym cos mozna budować, ale po co lepiej dobić eksport, po co produkować, skoro można dobrze się bawić w afery.
marek 19.53 / 83.24.50.* / 2009-09-12 10:59

Dlatego wypowiedź premiera interpretowałem przede wszystkim jako apel o podjęcie działań zmierzających do .........


I tak niestety należy traktować wypowiedzi premiera.
Jako deklaracje chciejstwa.
vist / 121.230.98.* / 2009-09-12 05:45
wielka szkoda. wszyscy juz maja dosc wiecznego sledzenia i walki ze zmieniajacymi sie kursami.ktos na tym robi interes z wyjatkiem panstwa polskiego.
arch / 2009-09-12 09:04 / Tysiącznik na forum
Co rząd zrobił żeby spełnić kryteria do ERM2 ,
-kryteriu stabilności kursu ,
-kryterium fiskaslne ,
-czy kryterium inflacyjne .

A jakie są ostatnie POwody umacniania PLN ?
skomentuj

Najnowsze wpisy