Forum Forum prawneGospodarcze

Różne opinie o ESKK

Różne opinie o ESKK

violet84 / 2008-07-26 02:27
witam
z tego co slyszalam jestem nie pierwsza osoba ktora dala sie "zlapac", a mianowicie:
zaproponowali mi pierwsze 3 lekcje do sprobowania za darmo, niestety nie bylo mnie w domu przez kilka tygodni i nie mialam pojecia ze przyszly pierwsze 3 lekcje, potem kolejne i nastepne.kiedy wrocilam troche sie juz tego nazbieralo. dostalam upomnienie na ladna sume, skontaktowalam sie z nimi chcac odmowic dalsze lekcje lecz pani poinformowala mnie ze musze zaplacic minimum za 12 lekcji-kazda prawie 60zl.
otwarta przez moich rodzicow zostala tylko pierwsza przesylka-tylko darmowe lekcje.reszta jest w oryginalnym opakowaniu.
moje pytanie jest czy umowa zostala zawarta, nawet jesli ja niczego nie podpisywalam ani deklarowalam, i czy jest to dzialanie wedlug prawa, moge im zaplacic za pierwsze otworzone lekcje ale jesli nie chce kolejnych dlaczego musze placic za 12?
ostatnio dostalam juz upomnienie ze sprawa trafi do sadu, co robic?
czy musze im niesprawiedliwie zaplacic?
Wyświetlaj:
w763 / 83.6.5.* / 2018-03-05 21:27
ja nie byłam zadowolona z eskk, potem uczęszczałam do www.esinore-angielski.katowice.pl i bardzo dobrze nauczyłam się angielskiego
Michalinna32 / 37.47.106.* / 2019-03-07 10:10
Jeśli chodzi o kursy z księgowości to polecam KURSY PAKTO EWELINA DULĘBA - macie co tydzień praktycznie darmowe szkolenia z zakresu księgowości :)
venla305 / 2018-02-23 08:48
też testowałam kiedyś u nich kurs za darmo, ale okazało się, że jednak w danym momencie nie miałam czasu się uczyć więc odesłałam tą paczkę do szkoły i sprawa załatwiona. Pamiętałam jednak z rozmowy telefonicznej, jak się zgadzałam na testowanie, że tylko jeden pakiet jest za darmo i przeczytałam jeszcze dodatkowo regulamin współpracy i dlatego byłam świadoma, że nieodesłanie lekcji oznacza zgodę na dalszą naukę, ale już płatną. Niestety takie nieporozumienia mogą słono kosztować :/. Trzeba uważnie słuchać i czytać. A co do ' nie zawarcia umowy' to jeśli dostałaś paczkę to musiałaś kliknąć w maila potwierdzającego zgodę na przesłanie kursu jednocześnie godząc się na warunki regulaminu. Więc wszystko jest zgodne z prawem. Gdyby Twoi rodzice nie odebrali paczki za Ciebie to paczka wróciłaby do szkoły i też w ogóle nie byłoby takiej sprawy.
lilia 1988 / 93.157.158.* / 2018-02-20 22:51
miałam bardzo podobną sytuację. Ktoś zadzwonił w sprawie darmowej lekcji próbnej - zgodziłam się, by spróbować.
Nic nie podpisywałam, nic nie zakreślałam i po obejrzeniu materiałów stwierdziłam, że to nie dla mnie. I tyle - moje prawo.
Dlaczego zatem podsyłają mi co jakiś czas nowe materiały - nie wyrażałam zgody na takie działanie. Dostałem wezwanie do zapłaty od kancelarii Prawnej.
Zwrócę pakiety nieotwarte z wyjątkiem pierwszego "darmowego".
Powiadomię Rzecznika Praw Konsumenta .
A jeżeli jeszcze ponownie otrzymam wezwanie windykacyjne - powiadomię prokuraturę.
To, co znajduje się na stronie Szkoły musi być zgodne z prawem.
joanna970 / 46.238.118.* / 2021-02-21 23:57
Chcesz w parenaście/ w paredzieści osób złożyć im pozew zbiorowy? Razem pozew jest tańszy :)
proszę o kontakt na priv
pozdrawiam
Ehh. / 5.184.212.* / 2020-04-13 00:39
Stworzcie czarna liste takich firm a sprawe naglosnijcie w mediach!
Krala Ryszard / 89.64.61.* / 2017-12-01 13:50
Zamówiłem kurs za pobraniem cena była ustalona teraz na siłę przysyłają mi kolejne materiały do zapłacenia bez mojej zgody.Uważam to za wyłudzenie.
joanna970 / 46.238.118.* / 2021-02-21 23:36
Chcesz w parenaście/ w paredzieści osób złożyć im pozew zbiorowy? Razem pozew jest tańszy :)
proszę o kontakt na priv
pozdrawiam
WIOLA677 / 185.118.212.* / 2017-09-18 17:35
Niemiecki dla początkujących - Masakra! za taką cenę spodziewałam sie znacznie wiekszej ilości materiału -- NIE POLECAM BARDZO!!! Lepiej kupić jakąś książkę z ćwiczeniami w księgarni. Na dodatek chcąc zrezygnować powiedziano mi ze muszę złożyć 3 miesięczne wypowiedzenie!!! NIE POLEEECCCAAAAMMMM!!!!
joanna970 / 46.238.118.* / 2021-02-21 23:34
Chcesz wspólnie zebrać się w parenaście paredzieści osób i założyć im pozew zbiorowy?
proszę o kontakt na priv
Hieronim 2 / 164.126.145.* / 2017-05-07 03:14
No to nie daj się złapać, bo nie warto, zadna motywacja dla ciebie ani dla innych, są lepszerozwiązania
jaaaaaaa / 83.29.20.* / 2016-04-12 11:25
Przestrzegam wszystkich przed tym darmowymi kursami eskk oszukują ludzi,po paru latach przysyłają wezwania od zapłaty poprzez firme windykacyjną inkasso na kwoty po 500zł .Oszusci
PO / 95.108.32.* / 2017-02-21 11:11
proszę Państwa po pierwsze nie podpisana umowa nie jest WAŻNA po drugie na roszczenia majątkowe są 2 lata po upływie dwóch lat jeśli ktoś chce kasę mogą Państwo spokojnie wywalić pismo do kosza lub zgłosić na policję o próbie wyłudzenia pieniędzy.
Jacek1011 / 83.26.54.* / 2018-11-06 14:14
Witam !
Mam "podobną"sytuację. Kilka lat temu ESKK "próbowało" i skutecznie "wcisnęło" mi - "darmowy" pierwszy kurs. Po czym bez jakiejkolwiek zgody zaczęli mi wysyłać już płatne ok.50 zł kursy przez kilka kolejnych miesięcy. Dzisiaj przesłali mi pismo o zadłużeniu 304 zł. Otrzymałem też telefon z Wrocławia od CreditExpres inkasso Poland. Odmówiłem spłaty więc Pani poinformowała mnie o skierowaniu sprawy do sądy i "nastraszyła kosztami. Co z tym teraz robić ?Czy ktoś wie ?
hekrasz / 37.30.50.* / 2019-12-03 14:32
hekrasz. Jestem również ofiarą tych naciągaczy. Być może popełniłam przed chwilą ten sam błąd odbierając przesyłkę "za pokwitowaniem". Otworzyłam i dowiedziałam się z niej, że udzieliłam ESKK pełnomocnictwa. Szkoda tylko, że nie mam pojęcia kiedy...
Z różną częstotliwością otrzymuję oferty z ESKK. Wywalam je bez otwierania, ale raz kiedyś, mając więcej czasu, otworzyłam ofertę, z której dowiedziałam się o bezpłatnych lekcjach języka angielskiego. Po jakimś czasie dostałam jakieś, oczywiście nie zamawiane, materiały, a za nimi wezwanie do zapłaty. Zadzwoniłam, dowiedziałam się, że jeśli nie jestem zainteresowana, to materiały powinnam odesłać, co zrobiłam. Teraz, po (chyba roku) dostałam list polecony z pogróżkami, że jak nie zapłacę 187,50 zł. to założą mi sprawę sądową.
Co mam z tym zrobić?
Chyba zadzwonię ponownie do nich i poproszę o przesłanie mi dokumentu, z którego wynika, że cokolwiek u nich zamawiałam...
Nie chce mi się wierzyć, że w PAŃSTWIE PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI strach otworzyć przychodzącą korespondencję.
Ps.
W piśmie nie ma nawet adresu, tylko podana skrytka pocztowa!!!
fanka / 46.227.241.* / 2019-12-12 07:47
Znam procedury obowiązujące w tej firmie ( kupiłam u nich już 3 kursy)i coś mi się wydaje, że przedstawiasz tylko wybrane fakty. Nie przesyłają materiałów jeśli nie zamówiłeś ich na ich stronie lub telefonicznie...no i co najważniejsze, nie wysyłają materiałow za darmo, a jedynie na darmowy okres próbny i to za zgodą telefoniczną zamawiającego. Po tym czasie ( 14 dni) trzeba się określić, czy chcesz się uczyć - wtedy opłacasz kurs, jesli nie - to zwracasz materiały i za nic nie płacisz. Z Twojej sytuacji wynika, że chyba raczej materiałów nie odesłałeś, zatem skoro je zatrzymałeś, chyba powinieneś zapłacić...
Molka1 / 83.26.51.* / 2020-01-28 13:20
Trzeba zapłacić koszty zwrotu przesyłki do ESKK lekcji za darmo. O tym dowiedziałam sie kiedy chciałam zwrócić z umowy nik wcześniej nie wspomniał, że to moje koszty.
Mors413 / 160.20.167.* / 2020-07-26 02:50
Eskk to nie firma charytatywna.
szklarek / 2017-02-21 11:28
Nie tak hop-siup.
Zarzut przedawnienia dłużnik musi formalnie 'podnieść'.
Przedawnienie ma też możliwość przerwania biegu, a w efekcie jego wydłużenia do lat 10.
kreska635 / 164.40.242.* / 2017-01-26 14:18
jeśli materiały posiadasz to mają prawo upominać się o pieniądze
venla305 / 2016-04-21 08:13
Nie zgadzam się z tą opinią. Od kilku lat korzystam z kursów ESKK i nigdy nie było sytuacji w której chcieliby mnie oszukać! Wręcz mam wrażenie, ze to jedna z solidniejszych firm na rynku, jeśli chodzi o kursy językowe. Kupiłam kurs angielskiego i w połowie chciałam przerwać naukę na jakiś czas ze względów osobistych, zadzwoniłam do firmy i przedstawiłam sytuację, nie mieli żadnych problemów z tym abym odłożyła naukę na jakiś czas. Byłam bardzo mile zdziwiona i zadowolona :). Warto jest skontaktować się z firmą i wyjaśnić wątpliwości.
szk / 185.97.17.* / 2018-06-21 11:47
Ja korzystałam i z angielskiego i hiszpańskiego oraz z kadr. Z hiszpańskiego więcej ale mimo wszystko po macoszemu. Czyli opłacalam cały kurs do końca ale uczyłam się w tempie baardzo wolnym przez jeszcze długi czas. Mimo to kolejni-stacjonarni nauczyciele są pod wrażeniem, że samodzielnie moglam tak nauczyc się języka. Angielski musiałam przerwać w połowie i również nie było z tym problemu. Tylko raz dostałam wezwanie do zapłaty, ale z mojej winy gdyż nie opłaciłam kursu w terminie. Potem nigdy nie było z tym problemu. Z kursu "kadry" jestem najmniej zadowolona ale z języków bardzo.
Darek054 / 90.156.23.* / 2015-11-24 17:52
By osiągnać poziom zaawansowany w ESKK np. w angielskim trzeba wydać blisko 4 tysiące złotych i uczyć się 5 lat w trybie normalnym. Tymczasem zasób słownictwa po ukończeniu tzn. poziomu zaawansowanego nie przekracza 5 tysięcy, kiedy Anglik po studiach zna od 15 tysięcy i więcej. Wolę uczyć się angielskiego metodą 5s. Wychodzi 10 razy taniej i 10 razy szybciej!
Katarzyna411 / 80.53.50.* / 2014-08-29 10:16
Witam! Chciałam przestrzec wszystkich przed zakupem kursu "Bukieciarz". Jestem z zawodu florystką, kurs kupiłam w trakcie trwania studiów. Chciałam mieć coś, co w fajny sposób zbierze całą teorię florystyki w jednym miejscu i ułatwi mi naukę do egzaminów. Niestety rozczarowałam się strasznie... kurs zupełnie nie na czasie!Trendy florystyczne, kompozycje sprzed 20 lat. Zdjęcia są totalną porażką! Jakość nie do przyjęcia. Ogólnie kurs wygląda jakby był sporządzony na szybko przez jakąś 70 letnią kwiaciarkę. W czasach kiedy florystyka poszła do przodu, kiedy mamy świetnych grafików i specjalistów taki pseudo kurs jest nie do przyjęcia! Jest obrazą dla kupującego. Cena jest totalnie z kosmosu jak za taką jakość. Widać, że kurs nie jest zrobiony po to, żeby czegoś nauczyć, ale wyłącznie po to aby zedrzeć pieniądze z ludzi. Wystarczy kupić pierwszy lepszy podręcznik z podstawami florystyki, jeden o roślinach doniczkowych i jeden o roślinach ogrodowych i mamy to samo, co w kursie za maks 200zł a nie 1800!!!! NIE POLECAM! Totalna porażka! W porównania ze świetnymi kursami językowymi "Bukieciarz" jest beznadziejny! Nie kupujcie tego badziewia.
Paula15190 / 83.23.152.* / 2014-01-03 16:14
Poszukuje kogoś kto uczęszcza na kursy eskk od 2012 do chwili obecnej kontynuuje taki kurs. obojętnie z czego. bardzo bardzo pilne!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hanna Najowsks / 94.254.242.* / 2017-09-08 23:04
Jest b zadowolona z kursu Takze przerwalsm kurs na szesc miesiecy i bylo ok Nikt nic nie wyludza
Hanna Najowsks / 94.254.242.* / 2017-09-08 23:04
Jest b zadowolona z kursu Takze przerwalsm kurs na szesc miesiecy i bylo ok Nikt nic nie wyludza
Karo604 / 178.43.179.* / 2014-02-20 19:19
Ja niedawno skończyłam kurs projektant wnętrz a teraz robię angielski w biznesie :)
Marge8686 / 89.74.88.* / 2016-12-29 11:34
czy byłeś zadowolony z tego kursu projektant wnętrz czy po nim można zacząć pracować w zawodzie?
masalka75 / 89.70.66.* / 2014-02-19 17:14
Ja aktualnie kontunuuję kursy w eskk,jeśli mogę w czymś pomóc to proszę pytać,pozdrawiam:) Mój meil masalka75@o2.pl
mi552 / 90.156.80.* / 2013-09-19 12:17
A ja jestem bardzo zadowolona z ESKK.
Kilka lat temu skończyłam kurs angielskiego (bardzo pomocny w szkole!), w tej chwili wróciłam do ESKK i zamówiłam włoski z którego jestem bardzo zadowolona!
wisanna_85 / 2015-04-23 14:16
Zgadzam się z wypowiedzią powyżej. Firma bardzo kompetentna. Ja uczę się właśnie japońskiego i jestem mile zaskoczony. Język nie jest łatwy ale lekcje są tak zrobione, że bez trudu można wszystko zrozumieć i zapamiętać
mi552 / 90.156.80.* / 2013-09-19 12:16
A ja jestem bardzo zadowolona z ESKK.
Kilka lat temu skończyłam kurs angielskiego (bardzo pomocny w szkole!), w tej chwili wróciłam do ESKK i zamówiłam włoski z którego jestem bardzo zadowolona!
masalka / 2013-07-26 18:52
A ja się zapisałam na kurs amerykańskiego i jest super.Jest to stara wersja kursu (bez kolorowych obrazków)i niestety na płytach nie ma polskiego lektora a audiobooka do tego kursu nie ma.Audiobook (gdyby ktoś nie wiedział) tym się różni od zwykłych płyt że jest polski lektor i lekcja powiedzmy w 3/4 jest tłumaczona.A wiem to bo zapisałam się też na hiszpański i wykupiłam opcję właśnie z audiobookiem i super się słucha.Nie miałam bladego pojęcia o tym języku ale kurs jest naprawdę bardzo przystępny.Jedyną jego wadą jest cena,niestety dość wysoka,czasem na allegro można kupić za pół ceny.Ja akurat skorzystałam z opcji pół kursu gratis - amerykański i wszystkie kursy po 49,90zł -hiszpański więc nie jest tak źle.Zawsze można sobie pobrać lekcję próbną albo zamówić pierwszy pakiet a potem go odesłać.Moim zdaniem nie ma lepszych kursów niż eskk.I oświadczam wszystkim że nie pracuję w eskk i oprócz nauki nie mam w tą firmą nic wspólnego.Pozdrawiam!!
Telimenka / 5.173.237.* / 2013-06-05 00:12
ESKK to najfajniejsza szkoła. Wiadomo, że nie jest za darmo. Kiedyś uczyłam się angielskiego i byłam zadowolona teraz obecnie zapragnęłam nauczyć się niemieckiego. Skorzystałam z jednej z promocji ,które przysyłali mi na mojego e-maila i zadzwoniłam by nie płacić wpisowego . Bardzo mili ludzie pracują w ESKK , uprzejmi i grzeczni. Jeśli chodzi o lekcje są super i aż chce się uczyć. Polecam.
maniek881 / 89.231.70.* / 2013-04-16 18:30
Witam zgubilem plyte cd z lekcja 1-2 angielski dla początkujących jeżeli ktoś wysłal by mi na email pliki byłbym bardzo wdzieczny maniek6911@interia.pl
Marta960 / 91.231.25.* / 2013-08-11 20:22
Czy może otrzymałeś od kogoś te lekcje bo ja też gdzieś zapodziałam ,jeżeli tak to prosze preślij do mnie martika.22@wp.pl

Najnowsze wpisy