Forum Forum ubezpieczeńNa życie

różnica świadczeń

różnica świadczeń

telo1 / 2009-12-13 20:19
Zastanawiam się gdzie mogę znaleźć tajemnicze numery świadczeń podawane przez ubezpieczyciela przy ich wypłacie...a dlaczego?
Zachęcony ofertą HDI Gerling zdecydowałem się na podpisanie umowy na ubezpieczenie na życie.
Do tej pory byłem w "starym" dobrym PZU. Tak się zdarzyło, że nie zrezygnowałem z PZU i... uległem wypadkowi.
Po złożeniu stosownych dokumentów do obydwóch ubezpieczycieli, otrzymałem przelew... najpierw od PZU: 5207/0853/OP00/710587615, 5207/0853/LS00/710587615, 5207/0853/LP02/710587615 - łącznie 2200 zł. Domyślam się (bo przecież sam składałem wniosek), że chodzi o operację, którą przeszedłem oraz leczenie szpitalne. Musze przyznać, że "stary" ubezpieczyciel spisał się całkiem sprawnie, zawiadamiając mnie również pisemnie o swojej decyzji.
Po dłuższym czasie i mojej interwencji, w konsekwencji której musiałem dosłać oświadczenie, że byłem trzeźwy (PZU zażądało go na wstępie) otrzymałem również pieniądze od drugiego ubezpieczyciela: tytuł: 115035 za 01553 swiadczenie - 720 zł (?)
Teraz nie wiem, czy to wszystko? Czy tylko część świadczenia. Czy mam się odwoływać, czy też takie są po prostu stawki. Przeszukałem internet i nie znalazłem szczegółów dotyczących świadczeń i ich nazw (numerów itd.) Może ktoś na forum jest w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję.
lezdrub@interia.pl / 79.185.81.* / 2009-12-15 00:39
telo1. Sprawdź sobie jaka ochrone msz zawartą na tej drugiej polisie.

Tak nić nie można wywnioskować cz ci dobrze wypłacili.

Firma ma obowiązek napisać jasno.
Przykładowo. uznano 5% uszczerbku na zdrowiu.
I teraż jeżeli masz w umowie,że 1%, to wartość 400ZŁ. to należy ci się 2000 zł.

Jeżeli w umowie masz zawartą asekurację z powodu pbytu szpitalnego, to również masz w umowie, ile firma powinna zapłacić za każdy dzień pobytu.

Tylko wówczas idzie stwierdzić, czy zostało wszystko wyplacone zgodnie z umowa ubezpieczeniową.
Jezeli po takiej analizie stwiedzisz, że zostało nie wszystko wypłacone należy zrobić odwołanie.

Najnowsze wpisy